MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Edukacyjnie i sportowo w drugim tygodniu zimowiska w MDK

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 2 lutego 2015, 8:49
Aktualizacja: 8:55
Autor: MDK
Fot. MDK
Nie było chwili na nudę w drugim tygodniu ferii zimowych przygotowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze. W programie oprócz integracyjnych gier i zabaw sportowych zorganizowanych przy współpracy z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportu, przygotowano również ciekawe i aktywne zajęcia edukacyjne.

Niewątpliwą atrakcją był „mini –playback show”, w którym każdy mógł popisać się talentem oraz umiejętnościami wokalnymi, tanecznymi, teatralnymi, a nawet kabaretowymi. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci puzzli, piórników, kredek i układanek.

Edukacyjny charakter miały natomiast zorganizowane przez MDK warsztaty Lego, kształtujące wyobraźnię przestrzenną oraz rozwijające zdolności konstrukcyjne. Zajęcia przygotowało i przeprowadziło Prywatne Centrum Kształcenia Kadr w Jeleniej Górze. Kolejną punktem programu zimowiska była audycja umuzykalniająca pt. „Muzyka na 5” przygotowana przez Filharmonię Dolnośląską. Dla dzieci kontakt z „żywą” muzyką, uzupełnioną ciekawym komentarzem, był nie tylko niezapomnianym przeżyciem, ale przede wszystkim ciekawą i pożyteczną lekcją edukacji muzycznej.

Dodatkową atrakcją związaną z aktywnością ruchową były warsztaty capoeiry, poprowadzone przez instruktora Dawida Kunysza. Podczas zajęć o charakterze sportowo-rekreacyjnym, będących połączeniem tańca, muzyki i elementów walki, dzieci uczyły się piękna i płynności ruchu, grały na instrumentach, poznawały podstawy języka portugalskiego oraz uczyły się postawy szacunku i przyjaźni dla drugiego człowieka.

Uzupełnieniem oferty programowej zimowiska były warsztaty plastyczne, muzyczne i teatralne a także turnieje gier i zabaw organizowane przez - pełniących funkcję wychowawców - nauczycieli MDK.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Zauważyłeś zieloną wodę? – DZWOŃ

O jeleniogórskim rynku

Mikołajki wolontariuszy z kowarskiego Lema

Chcą powtórki wyborów!

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Marcin Sójka wystąpił w JCK

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
716
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%