MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Edukacja przez zabawę

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 7 sierpnia 2019, 8:45
Aktualizacja: Czwartek, 8 sierpnia 2019, 12:36
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami kolejna odsłona "Bezpiecznych wakacji" z Koalicją na Rzecz Bezpieczeństwa. Na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze służby mundurowe wraz z partnerami zapewniły dzieciom sporo atrakcji, które miały walor edukacyjny.

"Bezpieczne wakacje" to inicjatywa służb związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem i przynosi efekty w postaci wyedukowanych dzieci, potrafiących zachować się odpowiednio w chwili zagrożenia i bawić się bezpiecznie. Jeleniogórska Straż Miejska, Straż Pożarna, Policja, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta i inni partnerzy projektu - organizują akcję w wielu miejscach, gdzie można spotkać dzieci wraz z rodzicami oraz uczestników półkolonii.

Staramy się być w każdym miejscu, aby dzieci mogły się zapoznać z każdą służbą. Każdy z nas przekazuje wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa. Nasze tereny są o tyle specyficzne, że jest dużo lasów, gór, teren jest zróżnicowany, więc przekazujemy informację jak zachować się np. kiedy zgubią się w górach czy mieście, jak poinformować służby - mówiła sierż. sztab. Beata Sosulska-Baran z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Dzieci znają numery alarmowe, widzą w jakich momentach jak się zachować. To właśnie dzieci potrafią zareagować w sposób właściwy i powiem szczerze, że bardzo często "biją na głowę" osoby dorosłe, które boją się zareagować, a dziecko reaguje szybko, spontanicznie i to widać - dodała policjantka.

Podczas wydarzenia na Placu Ratuszowym dzieci mogły też poznać zasady ruchu drogowego, zapoznać się ze sprzętem strażaków, policjantów, strażników miejskich, ale również skorzystać z warsztatów artystycznych.

Przed koalicją na rzecz bezpieczeństwa kolejne akcje, dzisiaj (7.08) będzie na Górze Szybowcowej, a wkrótce w kolejnych miejscach.

Twoja reakcja na artykuł?

8
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Remont hali w SP 1

Spotkali się z nauczycielami

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Mamma 7-08-2019 12:34
Szkoda ze o takich wydarzeniach dowiadujemy się po fakcie...
~Pano ano 9-08-2019 13:50
no i gitara :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jakie zmiany w szkołach i przedszkolach od września?  

Trwa "Davos" w Karpaczu

Będzie taniej za wodę i ścieki

Zygzakiem po ulicy

Internetowe warsztaty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
592
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%