MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Echa tragedii w Klinice Lalek

Wiadomości: REGION
Wtorek, 31 stycznia 2012, 9:01
Aktualizacja: 10:30
Autor: Agrafka
O brak należytej ostrożności przy zapewnieniu bezpieczeństwa wypoczywającym na letnich warsztatach teatralnych w Wolimierzu oskarżył prokurator rejonowy w Lubaniu organizatora imprezy, podczas której śmierć poniosła pięcioletnia dziewczynka.

Do tragedii doszło 9 lipca ubiegłego roku, kiedy to hamak, na którym bawili się uczestnicy warsztatów teatralnych z Poznania, zawalił się i przygniótł pięcioletnią dziewczynkę. Dziecka nie udało się uratować. Na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia została narażona także piętnastoletnia uczestniczka półkolonii.

Organizator, któremu zarzucono niedbalstwo, nie przyznał się do tego i zapewnił, że dopełnił staranności w zapewnieniu bezpieczeństwa. Podkreślił też, że do tragedii doprowadziło zachowanie brata ofiary, który wskoczył na rzeźbę trzymającą hamak i rozkołysał ją. Opinia biegłego wskazała jednak, że to konstrukcja hamaka była niestabilna. Organizatorowi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dyski do remontu

Po Koronę Gór Polskich

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~bbc 31-01-2012 10:28
dlaczego artykul echa tragedii w klinice lalek otwiera sie jako dziela pieniadze na sport
~lukaniu 31-01-2012 18:06
za kraty organizatora bierze kase to niech się trochę poczuje do odpowiedzialności.Powinien dostać najmniej z dziesięć lat,bo ja śmiało nazwałbym to morderstwem!!!!!!!!!!
~pola 31-01-2012 20:20
Bez przesady,,lukaniu'' nie znasz organizatora, ani Cię tam nie było więc dla czego od razu kogoś szykanujesz... Zastanów się czasem zanim coś powiesz lub napiszesz..
~do lukaniu 31-01-2012 22:19
a Ja śmiało nazwę Cię idiotą
goscniedzielny 1-02-2012 10:43
do 31-01-2012 22:19 lukaniu ma rację, odpowiedzialność ciąży na organizatorze i żadne tłumaczenia o bracie ofiary, a nawet o całym ich tłumie skaczących na to urządzenie, nie powinno doprowadzić do jego przewrócenia. Stąd też przy urządzeniach na placach zabaw atesty i certyfikaty, Po to właśnie aby takie sytuacji jak powyższy wypadek nie było więcej, a dzieci bawiły się bezpiecznie.
~jelonkowa 6-02-2012 15:15
goscniedzielny ma racje ! bylam raz na festiwalu w wolimierzu, brud i totalny chaos, wystarczy pojechac i zobaczyc te przygotowania i bezpieczenstwo. przyczynili sie do tragicznego wypadku i tyle, a dzieci jak to dzieci wszedzie wejda i wszedzie ich pelno, nie ma co tlumaczyc ze to brat ofiary zawinil.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wirtuozi jazzu

Co z przebudową stadionu przy Lubańskiej?  

Seniorzy na scenie

Park już gotowy

Wyniki głosowania w jeleniogórskim BO  

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
779
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%