MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

E – usługi wkraczają do piechowickiego magistratu

Wiadomości: Piechowice
Czwartek, 1 marca 2018, 8:14
Aktualizacja: Piątek, 2 marca 2018, 6:01
Autor: WAC
Fot. WAC
O nowy sprzęt elektroniczny wraz z oprogramowaniem wartości ponad miliona złotych wzbogaciło się wyposażenie Urzędu Miasta w Piechowicach dzięki dotacji unijnej na realizację programu „Informatyzacja gmin w celu wdrożenia e – usług publicznych”.

Piechowicki magistrat wystąpił o środki unijne wraz z trzema innymi samorządami: Lubomierza, Mirska i Wlenia. Głównym celem wspólnego projektu jest poprawa jakości i dostępności do usług świadczonych przez urzędy. Po zakończeniu jego wdrażania więcej spraw będzie można załatwić nie wychodząc z domu i w godzinach dogodnych dla mieszkańców. Wszystkie e-usługi będą bezpłatne.

Dzięki środkom unijnym w piechowickim urzędzie udało się między innymi wymienić sieć teleinformatyczną, zamontować nowe serwery, kupić sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem m.in. do obsługi podatków i opłat lokalnych. Obecnie jest wdrażany też system profilu zaufanego dla mieszkańców.

Jednym z nabytków urzędu, który był testowany podczas ostatnie sesji rady jest system do obsługi obrad. Każdy z radnych miał przed sobą tablet i za pomocą specjalnej aplikacji oddawał głosy na poszczególne projektu uchwał i zgłaszał się do dyskusji. W przyszłości za pomocą systemu będzie można m.in. na bieżąco wprowadzać zmiany w porządku obrad, zaś radni drogą elektroniczną będą otrzymywać materiały na sesje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Nagroda IDOL 2019 dla Radia KSON

Chcą odwołania przewodniczącej

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~rsz 1-03-2018 10:13
No, to teraz pasjans i facebook nie będą muliły. Bardzo dobra inwestycja!
~Czesio 1-03-2018 15:45
Za bańkę to można s..cz publiczny ze złotymi klamkami postawić, a nie radnych w tableciki wyposażać.
~no debil 1-03-2018 16:41
czas najwyzszy na te zmiany, ciemnota pozna troche nowinek ze swiata
~Hans 1-03-2018 21:06
Z tej okazji zostanie ustawiony pamiątkowy kamień :)
~rozczarowana 1-03-2018 22:27
Tak to jest, urząd kupuje sobie bardzo drogie zabawki, a w Piechowicach syf, dziury w resztkach dróg, smog że oddychać nie można, syf i smród lecący z kominów domów , Marconiego i papierni. Centrum świeci pustkami zlikwidowanych sklepów, wszędzie pokładzione bez sensu kamienie i głazy- niektóre nawet na polecenie burmistrza, parkingi przypominające trasę z muldami, a mogłoby to być piękne turystyczne miasteczko.Urzędnicy z burmistrzem na czele wolą jednak bawić się swoimi drogimi zabaweczkami. Ja na te ekipę na pewno nie zagłosuje w następnych wyborach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Utrudnienia w ruchu na Sudeckiej

Co z przebudową stadionu przy Lubańskiej?  

Stop marginalizacji średnich miast

Nowy konkurs na prezesa KCGO

Nie trzeba się bać defibrylatora

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
742
Tak
15%
Nie
65%
Nie wiem
21%