MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Dziwne procedury przy opłacaniu mandatów?

Wiadomości: Polska
Czwartek, 14 września 2017, 6:28
Aktualizacja: Piątek, 15 września 2017, 6:41
Autor: Joanna
Fot. archiwum
Jeden z naszych Czytelników zwrócił uwagę na dość dziwne oraz kosztowne procedury podczas uiszczania opłat za mandaty. – Policjanci wypisują mandat, a na blankiecie widnieje miasto Opole. Oprócz tego samemu trzeba sprawdzić, czy to dobry numer rachunku – mówi Czytelnik. Sprawdziliśmy, jak wyglądają procedury oraz jaka jest wysokość opłat podczas uiszczania mandatów.

Wpłaty przyjmuje oraz wskazuje konta bankowe, na które należy przekazywać opłaty, Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu. – Istnieje tylko jeden numer rachunku bankowego, na który ukarani mandatem karnym są zobowiązani wpłacać pieniądze. Do każdego mandatu, jednostka nakładająca grzywnę, funkcjonariusz tej jednostki, załącza wzór przelewu bankowego ze wskazaniem dedykowanego do tych celów numeru rachunku bankowego Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu.

Ukarany więc nie musi szukać tego numeru. - Nie ma znaczenia, w jakiej formie dokonuje się wpłatę. Zawsze jest kierowana na jeden numer rachunku – poinformował zastępca naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu. Skąd się biorą te rozbieżności? Najprawdopodobniej to wynik zmian, jakie miały miejsce w 2016 roku.

Jeżeli chcemy bliżej zapoznać się z dodatkowymi opłatami, cennik za usługi finansowe w Poczcie Polskiej dostępny jest w każdej placówce pocztowej oraz na stronie internetowej Poczty Polskiej.

– Wpłaty należności kierowane są przez nas na rachunek bankowy urzędu skarbowego wskazany na odcinku mandatu karnego. Osoba regulująca tę należność za pośrednictwem Poczty Polskiej, uiszcza opłatę zgodnie z naszym cennikiem - jest to opłata za wpłatę na rzecz Urzędu Skarbowego i wynosi 10 zł – takie wyjaśnienie otrzymaliśmy z Biura Prasowego Poczty Polskiej.

Prawdopodobnie większość osób pamięta, że mandaty opłacało się na konto urzędów wojewódzkich. Od zeszłego roku wpłaty za mandaty przyjmuje Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu. Dość często pojawiają się kłopoty związane z dokonaniem zapłaty przelewem. Przelew można zrealizować na stronie internetowej banku w zakładce zatytułowanej np. „przelew podatkowy”, „przelew do urzędu skarbowego” lub „przelew US”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Nabór wniosków do 300+  

Przegląd miejskich inwestycji – ciąg dalszy  

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~swój 14-09-2017 7:42
Ja bym się nie przejmował. Mają tam tyle kwitów z całej Polski że nie ogarniają tych co nie zapłacili i to się przedawnia po 3 latach, a odsetek nie ma żadnych :)
~ 14-09-2017 7:56
ale jaja,no to tylko w kaczogrodzie
~isi 14-09-2017 10:28
wystarczy nie zapłacic a przy rocznym rozliczaniu urząd skarbowy ma informacje ,że mandat nieuregulowany jest do zapłacenia i kwote mandatu przy rocznym rozliczeniu mi potrącili . Ja tak miałem
~emeryt 14-09-2017 11:44
Nie kazdy ukarany mandarem ma komputer i zna zawilosci tych oplat nalezy uproscic te oplaty odgornie i ujednolicic tak aby byly jasne dla wszystkich. stad sie biora takie niescislosci jakie wskazali inni i baladan. Kto za to odpowiada?
~j 14-09-2017 13:06
jak to kto? to wina Tuska :)
~j 14-09-2017 13:21
jak to kto? to wina Tuska :)
~do wyżej 14-09-2017 16:27
nie płacić i po kłopocie, zapukają rano o 6.oo i odbiorą auto, albo wpakują na 100 lat do paki, kaczy naród, kacze zwyczaje...ale za to Pietrzaka można w Opolu sobie zobaczyć, ten horror typu" zombie "masz prawie za darmo, to ci się mandat wyrówna...poprawisz Rodowicz i będzie weselej....
~Mirek52 14-09-2017 16:36
Oczywiste nie zapłacisz ściagnie US z odsetkami i kara za upomnienie. Ktoś kto pisze o przedawnieniu etc. za dużo teorii za mało praktyki !
~@^@ 14-09-2017 17:25
US ściągał zanim Kaczor się objawił. Nic nowego w tym państwie.
~Do swój 14-09-2017 17:32
Mylisz się człowieczku do końca każdego roku podatkowego każdy mandat jest załatwiony nie ma już zabawy jak kiedyś zabierają Ci ze zwrotu podatku a jak nie masz owego to blokują Ci konta w banku i sam się zgłaszasz do Skarbówki
~tak sobie mysle 14-09-2017 17:42
wszyscy na Kaczora nadaja ale jest o niebo lepiej niz za Tuska i nie ma afer. Tusk nas sprzedal Brukseli, podwyzszyl kilkadziesiat razy podatki, walil palami na marszach, olewal incjatywy z milionowymi podpisami, umozyl gazpromowi miliardy, zaniecha odszkodowania za druga wojne swiatowa ale i tak za niego bylo lepiej. lewacka logika
~swój 14-09-2017 20:15
cytat: Od zeszłego roku wpłaty za mandaty przyjmuje Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu no więc doświadczenia z odpisem w skarbówce się maja nijak do praktyki bo ta teraz jest od nowa tworzona. W Opolu maja teraz mandaty z całej Polski i ogarnięcie czy zaległy czy nie jest wyzwaniem. Osobiście sprawdzałem i skutkowało parę lat temu wpłacenie na konto minimalnej kwoty np 10 zł zamiast 500 z podaniem nr mandatu i nie egzekwowali reszty... nie wiem jak będzie w Opolu, ale sprawdzimy. Wg mnie będą mieli taki bajzel, że im się przedawni wiele kwitów. Ponadto : Naczelnik I US, który ma też uprawnienia do udzielania ulg w spłacie grzywny lub umarzania ich w całości lub części, odroczenia terminu spłaty lub rozłożenia płatności na raty a więc złożenie takiego wniosku spowoduje odroczenie
~ 14-09-2017 21:36
Obecnie mandaty można uiścić także kartą płatniczą u policjanta lub tradycyjnie, przelewem, jak komu wygodnie ;)
~Bambo 14-09-2017 23:00
Ale sciema. Biorą pod włos. Rozwiązanie jest ba...lne. Nie łamie przepisów drogowych i sprawa załatwiona. Kilka słówek w kieszeni i lepsze samopoczucie. No i bezpieczniej na drogach będzie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Promesy dla OSP

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Spotkali się z Beatą Kempą

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1362
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%