MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dziury w poniemieckim tunelu zagrożeniem dla gruntów?

Wiadomości: REGION
Piątek, 21 listopada 2008, 8:42
Aktualizacja: 8:42
Autor: Ania
Fot. Ania
W Mysłakowicach prace związane z kanalizacją dobiegają końca, ale mimo to szumu wokół nich wciąż nie brakuje. Tym razem mieszkańcy obawiają się o swoje działki budowlane, które mogą ulec zniszczeniu przez przekop, jaki przebiega wzdłuż ich gruntów. Pracownicy firmy budowlanej uspakajają jednak, że nic takiego się nie stanie.

Roboty przy ulicy Szkolnej, przebiegają one wzdłuż poniemieckiego tunelu, w którym powstały dziury. – Obawiamy się, że dziury w tunelu spowodują zapadnięcie gruntu, a nasze działki zostaną bardzo zniszczone, przez co obniży się ich wartość rynkowa. Poza tym, jeżeli odpowiednio się ich nie załata, część terenu może zostać zalana – mówi pan Bartosz, właściciel jednej z posesji, obok której przebiegają roboty budowlane.

Tomasz Bereźnicki, kierownik budowy wyjaśnia jednak, że dziury w tunelu powstały w wyniku wcześniejszych prac związanych z układaniem światłowodów. – Nie uszkodziliśmy tunelu, ale mimo to zamierzamy załatać wszystkie dziury, jakie w nim powstały w wyniku wcześniejszych prac. Zależy nam na tym, żeby mieszkańcy byli zadowoleni z naszej pracy. Dotrzymaliśmy już wcześniej danego słowa i odtworzyliśmy wszystkie drogi, na których przeprowadzano roboty budowlane. W tym przypadku zrobimy podobnie, w końcu nikt z nas nie chce, żeby urząd gminy zgłosił reklamację – mówi Tomasz Bereźnicki.

Skanalizowanie Mysłakowic planowo ma się zakończyć dopiero jesienią 2009 roku, ale jeżeli wszystko pójdzie dobrze, nastąpi to znacznie wcześniej: już za około dwa miesiące.

Ogłoszenia

Czytaj również

Taśmą pod pod kolej linową na Kopę

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Mikołaj nie zawiódł

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~_ojdiridirachciach___ 21-11-2008 9:17
Paskudnie mieć taki tunel pod własnym ogródkiem. Można się zapaść pod ziemię ! :)
~bary33 21-11-2008 10:38
Czy to tunel do Czech?
~hah 21-11-2008 10:38
I dobrze, a niech sie cwaniaki pozapadają! Nakupowali działki za grosze, a teraz zawyżają cenę rynkowo, NIECH SIĘ ZAPADNĄ! niepozdrawiam.
~xx 21-11-2008 14:01
Gdzie drogi ponaprawiali tam ponaprawiali. Ja mało kół nie pourywam przy wjeździe na posesję bo się zapadła ziemia w miejscu gzie kładli rurę a obok gdzie nic nie kopali tylko okresowo ziemię zrzucali to drogę zrobili na cacy. Powiedzcie komu flaszkę postawi aby i u mnie
~do ~ hah 21-11-2008 20:55
Po prostu ktoś kupił i zarabia a ze nie jest tępakiem i kupił tanio to jego interes i chce za działke duzo bo mam do tego prawo jak się nie podoba nie kupuj
~życiowy 22-11-2008 0:57
Ciekawa sprawa z tym tunelem. Czy ktoś może rozwinąć temat ??
~Sabath 22-11-2008 21:53
nie wobrażam sobie mieć tuneli pod własnym ogrodem wolę jak kopią krety
air986 23-11-2008 7:43
a to feler westtchnoł seler

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Biskup odwiedził osadzonych

W Żeromie z... Żeromskim!

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Było nastrojowo

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
793
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%