MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Dziura po samowolce straszy mieszkańców

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 30 kwietnia 2009, 13:15
Aktualizacja: 14:33
Autor: Angela
Fot. TEJO
Nowy budynek na Osiedlu Robotniczym miał stanąć z końcem minionego roku. Tymczasem nadzór budowlany wstrzymał prace i obecnie po planowanej kamienicy pozostała dziura, a w niej niebezpieczne i niezabezpieczone betonowe podłoże z wmurowanymi metalowymi prętami.

– Zaledwie kilka metrów od niezabezpieczonego terenu budowy z wystającymi na wysokość około pół metra nad ziemią metalowymi prętami, jest plac zabaw dla dzieci – mówi pani Ewelina mieszkająca nieopodal, matka dwójki dzieci. – Widziałam, jak dzieci sąsiadów zrobiły sobie w tym miejscu zabawę. Czy musi dojść do tragedii by ktoś się tą sprawą zainteresował? Czy naprawdę nikt nie Gdzie są instytucje, które powinny takich rzeczy pilnować – pytają mieszkańcy z budynków naprzeciwko placu budowy.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy poprzednie ogrodzenie będące własnością osoby prywatnej zostało zdjęte, ponieważ inwestor budowy nie wywiązywał się z opłat. Przez kilka dni dziura z wystającymi prętami była w ogóle nie zabezpieczona. Obecnie naciskiem nadzoru budowlanego inwestor ogrodził od chodnika dwumetrowe wgłębienie dwoma deskami przybitymi do drewnianych pali.

Z pozostałych trzech stron kwadratowego terenu nie ma natomiast żadnego zabezpieczenia. – Byłem na miejscu i widziałem, że teren został zabezpieczony – usłyszeliśmy tymczasem od Mirosława Mickiewicza, inspektora powiatowego nadzoru budowlanego. – Od chodnika zamontowano dwie deski, które zostały przybite do pionowych słupków w około półmetrowym rozstawie. Informuje i ostrzega ono ludzi o niebezpieczeństwie. Żadne ogrodzenie nie daje stuprocentowej gwarancji bezpieczeństwa – dodaje.

Wątpliwości pozostają: opieszałość urzędów co do egzekwowania prawa oraz ukarania osoby, która dopuściła się samowoli budowlanej. Wystające pręty stoją już bowiem około roku. – Właściciel wyraźnie nie stosuje się do naszych poleceń i nie poczuwa się do wypełniania swoich obowiązków – mówi Mirosław Mickiewicz. – Obecnie prowadzimy postępowanie egzekucyjne w jego sprawie, ponieważ mimo wielokrotnych nakazów rozbiórki wykonanej samowolki budowlanej, do tej pory nie zostało to rozebrane.

Usłyszeliśmy jednak, że jeśli inwestor szybko zareaguje na nakaz rozbiórki wydany przez nadzór budowlany, inspektorzy budowlani będą mogli znieść nałożoną na niego karę finansową.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bez widoków w Radomierzu

Wsparcie dla samorządów

Działka nad zabytek?

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~galla 30-04-2009 14:24
urzednicy sa zmeczeni i nie maja ochoty do jakiegokolwiek wysilku a tym bardziej umyslowego
Ryba 30-04-2009 14:26
Taka susza ze nawet budynki nie chca wyrosnac.
~mm 30-04-2009 15:50
sprawa się sama rozwiąze - okoliczni złomiarze już pewnie są poinformowani
~ZABOBRZANIN 30-04-2009 21:33
Jak maja internet to są poinformowani...
~potrzebujacy 30-04-2009 22:07
czy moge sobie wziac te prety zbrojeniowe ? Tam leza sobie bez uzytku i rdzewieja . zdiecie nr 4 Pomoglbym w sprzatnieciu terenu . DARMO !!!
~kk 30-04-2009 23:37
ten pan z nadzoru do okulisty niech sie uda bo cos kiepsko u niego ze wzrokiem!!poczekamy spokojnie az ktos zrobi sobie krzywde to wtedy przjzy na oczy ze jednak jest tam niebezpiecznie!!dziad wstretny:P
~kat 1-05-2009 1:21
Tylko w naszym pop...nym kraju ktoś zaczyna budowę,a potem go uziemiają tzw."inspektorzy budowlani"Gdzie byli przed rozpoczęciem inwestycji???PARANOJA!!
~kat 1-05-2009 1:22
Odpowiem wam.Szukali własnej d...y za biurkiem>
~do galla 1-05-2009 1:25
Wysiłek umysłowy mógłby ich zabić,albo co gorsza zmusić do ...wykonania swoich obowiązków...to byłoby straszne...
~A kysz 1-05-2009 11:42
Wlaśnie ! co mozna zdzialec w tej jeleniej Gorze - zawsze mowilem , że przerosty urzedasow wykończaja jakiekolwiek inicjatywy i rozwój godpodarczy miasta . Ciekawe co teraz robia Ci szpece od demontażu - wstrzymali i co dalej - pojadą urzedasy na urolpy czy gniota krzesla i czytaja donosy i gazety ? Dlaczego nie wstrzymuja poborów p.Kasztelanowi za brud i smród - dlaczego nie wstrzymuja posad naczelnikow ochrony srodowiska za zapuszczenie regiony do karygodnych stanow śmieci i degradacji środowiska wodnego itd. dlaczego nie wstrzymaja wynagrodzeń straży miejskiej ktora nie wylapala graficiarzy, tych co smiecie wyrzucaja i zlodzieji. Ale glupie i marnotrawne miasto! A dlaczego inwestorowi nie przyniesli pozwolenia na budowę - urzedasy ?
~epi 1-05-2009 16:42
ten co wstrzymał budowe powinien nakazac inwestorowi zabespieczenie budowy ale po co bedzie tragedia to beda szukac winnego napewno to nie bedzie urzedas

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa rozbudowa SOSW

Nabór wniosków do 300+  

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Jest gdzie chodzić – konkurs

Wybory uzupełniające w Kowarach

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1288
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%