MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dzisiaj premiera w Zdrojowym Teatrze Animacji

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 6 maja 2012, 9:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 maja 2012, 7:13
Autor: Agrafka
Fot. Jelonka.com
O godz. 16.00 będzie można obejrzeć „Bajkę o księciu Pipo, Koniu Pipo i księżniczce Popi” Pierre Gripari, w reżyserii Michała Derlatki. Muzykę napisał Igor Gawlikowski, a teksty piosenek Marek Otwinowski, scenografię przygotował Michał Dracz.

Książę Pipo w dniu swoich 15-tych urodzin, wraz z Koniem Pipo opuszcza bezpieczne mury zamku rodziców. Koń ponosi go, i wpada w czeluść krateru wulkanicznego. Od tej pory jego świat zmienia się nie do poznania. Nie ma bramy, a z otaczającego zamek muru została kupa gruzu. Nie ma też już zamku i rodziców. Jest natomiast mała, zmurszała zagroda i błotniste podwórko… Książę rozpoczyna wędrówkę w poszukiwaniu prostego i jasnego świata, który znał będąc dzieckiem.

Bajka o Pipo, jak mówi autor, jest o wszystkich królewskich synach świata. Zatem bajka o Pipo to możliwa historia każdego z nas. Uniwersalna opowieść o dorastaniu, o przemijaniu, o wierności sobie i o niezłomnym poszukiwaniu w życiu tego, co najważniejsze.

W spektaklu wystąpią: Dorota Bąblińska-Korczycka, Dorota Fluder, Lidia Lisowicz, Katarzyna Morawska, Radosław Biniek, Rafał Ksiądzyna, Sylwester Kuper, Jacek Maksimowicz, Sławomir Mozolewski.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mają w nosie pieszych

"Gorące przyciski" w autobusach MZK

Remont ulicy Drzymały – jaka decyzja?

Seniorzy świętowali

Pożegnali Słońce

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Wędrówka Szlakiem Siedmiu Wzgórz

Dwa dni mega rabatów w salonie i serwisie Volkswagen, Audi oraz SEAT w Lubinie podczas Black Friday

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
340
Tak
62%
Nie
36%
Nie wiem
3%