MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Dzisiaj premiera w Zdrojowym Teatrze Animacji

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 6 maja 2012, 9:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 maja 2012, 7:13
Autor: Agrafka
Fot. Jelonka.com
O godz. 16.00 będzie można obejrzeć „Bajkę o księciu Pipo, Koniu Pipo i księżniczce Popi” Pierre Gripari, w reżyserii Michała Derlatki. Muzykę napisał Igor Gawlikowski, a teksty piosenek Marek Otwinowski, scenografię przygotował Michał Dracz.

Książę Pipo w dniu swoich 15-tych urodzin, wraz z Koniem Pipo opuszcza bezpieczne mury zamku rodziców. Koń ponosi go, i wpada w czeluść krateru wulkanicznego. Od tej pory jego świat zmienia się nie do poznania. Nie ma bramy, a z otaczającego zamek muru została kupa gruzu. Nie ma też już zamku i rodziców. Jest natomiast mała, zmurszała zagroda i błotniste podwórko… Książę rozpoczyna wędrówkę w poszukiwaniu prostego i jasnego świata, który znał będąc dzieckiem.

Bajka o Pipo, jak mówi autor, jest o wszystkich królewskich synach świata. Zatem bajka o Pipo to możliwa historia każdego z nas. Uniwersalna opowieść o dorastaniu, o przemijaniu, o wierności sobie i o niezłomnym poszukiwaniu w życiu tego, co najważniejsze.

W spektaklu wystąpią: Dorota Bąblińska-Korczycka, Dorota Fluder, Lidia Lisowicz, Katarzyna Morawska, Radosław Biniek, Rafał Ksiądzyna, Sylwester Kuper, Jacek Maksimowicz, Sławomir Mozolewski.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nietypowy finał Ligi Rocka

Międzynarodowe warsztaty w JCK

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Rowerowy jubileusz

Oczyszczalnia w Szklarskiej Porębie do rozbudowy  

Przełamywanie barier  

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
667
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%