MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Dzisiaj poznamy laureatów Złotego Krokusa

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 22 października 2017, 11:30
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 października 2017, 6:16
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
W sobotę (21.10) rozpoczęły się przesłuchania konkursowe w ramach Powiewu Młodego Jazzu, czyli nieodłącznej części Krokus Jazz Festiwalu, który od 16 lat odbywa się się w Jeleniej Górze. Na zakończenie dnia, komplet publiczności pochłaniał dźwięki serwowane przez gwiazdy wieczoru.

W sobotnim przeglądzie młodych zespołów zaprezentowali się: Anomalia, Darek Rubinowski Quintet, Łukasz Kokoszko Collective, Vibe Quartet, Amalia Obrębowska Quartet, Jan Kavka Trio, Michał Skwierczyński Quartet, Szabo/ Turcerova/Macecek Trio, a w niedzielę (22.10) od godz. 12:00 do 17:00 w sali widowiskowej JCK grają: Epicalyx, Monika Muc Quintet, Amane, Jazzinec Trio, Kuba Lechki Quintet, Kristina Barta Trio, Actual Tendencies oraz Michał Kaczmarczyk Trio. Kto z nich zgarnie główną nagrodę? Przekonamy się przed finałowym koncertem o godz. 20:00.

Gwiazdą wieczoru był amerykański perkusista jazzowy E.J. Strickland, który w swoim fachu zaliczany jest do światowej czołówki. Absolwent New World School of the Arts w Miami współpracował już z takimi artystami jak: Ravi Coltrane'em, Cassandrą Wilson, Georgem Colligan'em i wieloma innymi gwiazdami światowego jazzu. W skład kwintetu, z którym zaprezentował się jeleniogórskiej publiczności w sali widowiskowej JCK, byli: jego brat bliźniak Marcus Strickland, Godwin Louis, Taber Gable i Josh Ginsburg. Jak podsumowali występ słuchacze po koncercie – to było 100 proc. jazzu w jazzie i nie żałują, że spędzili sobotni wieczór w ten sposób.

Na zakończenie drugiego dnia festiwalu w Klubie Kwadrat wystąpił Luis Nubiola Global Friendship, czyli Luis Nubiola (saksofon altowy), Krzysztof Dys (fortepian), Marcin Chenczke (kontrabas) i Ksztof Szmańda (perkusja). Urodzony na Kubie saksofonista ze swoim kwartetem doskonale uzupełnił dzień pełen muzycznych wrażeń w Jeleniej Górze. Do późnych godzin nocnych w klubie trwało „jam session”, czyli tradycyjne improwizacje muzyków różnych zespołów, którzy specjalnie na festiwal zjechali do naszego miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Otwarcie Galerii Przechodniej już w piątek

Finał na lawecie

Trwa budowa punktu widokowego

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~super 22-10-2017 15:43
Akurat o tym 100 procent jazzu w jazzie mówił konferansjer przed koncertem a nie publiczność po. Rewelacyjny koncert. Impreza na najwyższym światowym poziomie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Wyjątkowa wystawa

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2128
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%