MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

„Dzisiaj nie obowiązuje Państwa cisza nocna”

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 22 sierpnia 2017, 11:26
Aktualizacja: Środa, 23 sierpnia 2017, 9:19
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Tytułowe słowa skierował dzisiaj (22.08) prezydent Jeleniej Góry do rodzin, które były bohaterami uroczystości złotych godów, bowiem jak podkreślał, żyjemy w czasach, kiedy ludzie biorą ślub późno, albo wcale, a obecni w sali ślubów mogą być przykładem dla następnych pokoleń.

W dzisiejszej uroczystości wzięły udział cztery rodziny. Medale przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (na wniosek zainteresowanych lub ich najbliższych), wręczył Prezydent Miasta Jeleniej Góry. Odznaczenia trafiły do Anny i Józefa Baranieckich, Krystyny i Jana Ciężkowskich, Jadwigi i Mieczysława Kryzów oraz Janiny i Stanisława Ozierskich.

- Trzeba się kochać, pomagać sobie nawzajem i wytrzyma się więcej jak 50 lat, tylko żeby zdrowie było – podkreśliła Anna Baraniecka, która przyznaje, że w obecnych czasach młodzi ludzie nie wybaczają sobie drobnostek i się rozstają. Czy przez te 50 lat nigdy nie pomyślała pani o rozwodzie? - zapytaliśmy. - O rozwodzie nigdy nie myślałam, ale o morderstwie to już nie raz – stwierdziła z uśmiechem pani Anna Baraniecka, która wraz z panem Józefem doczekała się trojga wnucząt.

- Za każdym razem proszę tych państwa, żeby te medale nie wylądowały w szufladach biurek czy kredensów, tylko, żeby je pokazywać i nosić – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. - Coś się dzieje, że małżeństwa zawierane są późno, jest ich coraz mniej, albo szybko się kończą, a w życiu bywa różnie. Większość problemów jest do rozwiązania. Z perspektywy swojego ponad 30-letniego stażu małżeńskiego patrzę na to, że fajnie jest mieć drugą połowę – jak idzie dobrze, to można się cieszyć razem, a jak są kłopoty, to ma się osobę, która wspiera – wyznał M. Zawiła, który szczęśliwym parom ogłosił, że nie obowiązuje ich dzisiaj cisza nocna i mogą świętować długoletnie pożycie małżeńskie do „białego rana”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Synoptycy: jeszcze popada

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~koniec swiata 22-08-2017 12:21
co za powalone czasy żeby nagradzać ludzi za bycie razem,jakby to była dyscyplina olimpijska na czas.
~anonim 22-08-2017 15:08
I za cie nie opuszczę az do śmierci- taka przysiege skladaja sobie biorący slub. Ty "koniec swiata" jesteś zonaty, czy wolny? Jeżeli zonaty, to możesz być z zona na czas. Każdy ma wyznaczony koniec zycia i może ty będziesz pierwszy. Ogarnij !!!! Zycze ci dużo szczęścia. To jest szczęście zyc ze soba tyle lat.
~@@@ 22-08-2017 15:32
GRATULUJĘ ZŁOTYCH GODÓW💐❤💐Dużo szczęścia i miłości na dalsze lata życia dla cioci i wujka Janiny i Stanisława Ozierskich życzy Aneta z rodziną💐💐💐
Kamil Łabieniec 22-08-2017 21:17
Grzegorz gratulacje! :) i Aleksandra Tobie też :P:P:P
Aleksandra Baranek 22-08-2017 21:31
Dzięki, babcia ma gadane ;) :P
~do 12.21 23-08-2017 8:57
pewnie lekarz ci potrzebny, jak nie wiesz jaki? to ci napiszę: psychiatra i psycholog, zarejestruj się, może ci się uda,bo jak widać nie wiesz o co chodzi i masz czelność pisać bzdury,zostaw te wypociny dla siebie, bo gwarantuję, że twoje życie w rodzinie po prostu nie istnieje i nie masz pojęcia z czego ludzie mogą być dumni i z czego mogą się cieszyć

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ile dostaną sołectwa?

Śmierć na żwirowni

Powrót Bitwy o Basztę

Dachowanie w Radomierzu

Spotkanie ws. fotowoltaiki

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1072
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%