MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Dzisiaj kolejna pikieta mieszkańców Osiedla "Pod Jeleniami"

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 21 czerwca 2013, 8:14
Aktualizacja: 14:03
Autor: Angela
Fot. Archiwum
– Nie chcę więcej widzieć Agencji Mienia Wojskowego w Jeleniej Górze – mówi prezydent Marcin Zawiła. – To szkodliwa instytucja, która czerpie korzyści aż do spodu i nawet w najmniejszym zakresie nie interesuje się losem ludzi, którym sprzedała swoje nieruchomości. Te ostre słowa padły o dziurawych drogach Osiedla „Pod Jeleniami”. Wczoraj (20.06) prezydent spotkał się z mieszkańcami, ale jego zapewnienia nie przekonały ich, bo dzisiaj (21.06) będą oni pikietować na Placu Ratuszowym.

O sprawie pisaliśmy już wielokrotnie. Mieszkańcy ul. Kadetów, Kazimierskiego i Elewów od 2001 roku walczą o remont kompletnie zniszczonych dróg oraz doświetlenie ich osiedla.

- Nie jesteśmy mieszkańcami drugiej kategorii. „Kadetów to nie Dakar”, „Żądamy bezpiecznych dróg”, „Chcemy porozumienia prezydenta i Agencji Mienia Wojskowego” – pisali na swoich transparentach, kiedy z końcem maja br. pikietowali na ul. Grunwaldzkiej.

Wczoraj (20.06) mieszkańcy spotkali się z prezydentem. Rozmowy były długie, ale jak się okazuje… bezowocne. Prezydent przedstawił im swoje stanowisko, że nieodpłatnie Miasto przejmie drogi, jeśli AMW przywróci je do stanu użytkowania czyli załata dziury.

- Wówczas będę mógł wystąpić o zewnętrzne pieniądze na kompleksowy remont tych dróg w 2014 roku – mówił prezydent Marcin Zawiła. – Przekazaliśmy mieszkańcom aktualną sytuację prawną tego Osiedla, bo AMW twierdzi, że nie ma prawa wejść na ten teren i remontować tych dróg. 6 czerwca br. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, nakazał AMW usunąć w terminie do 31 sierpnia stwierdzone nieprawidłowości dotyczące stanu technicznego drogi położonej na terenie działek przy ul. Kadetów, płk Wacława Kazimierskiego i Elewów w Jeleniej Górze. Jeśli Agencja tego nie zrobi, wyremontujemy te drogi na własny koszt i sądownie wystąpimy o zwrot pieniędzy. Swego czasu Agencja Mienia Wojskowego próbowała przekazać nam te drogi na siłę wskazując, że to Jeleniej Góra jest ich właścicielem, ale Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze, Wydział Ksiąg Wieczystych po szczegółowym zapoznaniu się ze sprawą oddalił wniosek. W najbliższym tygodniu chcę jechać do Warszawy i rozmawiać z ministrem obrony narodowej Tomaszem Siemoniakiem, bo AMW chce jeszcze od nas 700 tys. zł za działki położone przy tych drogach – dodał prezydent.

Wczorajsza rozmowa prezydenta i tak przedstawiony plan działania nie przekonały jednak mieszkańców Osiedla „Pod Jeleniami”, którzy zapowiedzieli, że o godzinie 13.00 na Placu Ratuszowym będą kolejny raz pikietować.

- Ponieważ od ostatniej pikiety, która odbyła się w ubiegłym miesiącu, nie nastąpiły żadne widoczne zmiany w funkcjonowaniu osiedla, wspólnoty postanowiły ponownie przypomnieć władzom miasta oraz AMW o problemie, który próbują one w świetle prawa zamieść pod dywan – informują organizatorzy akcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Bardzo słabe wyniki matur

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Komentarze (38) Dodaj komentarz

~REBUS 21-06-2013 8:48
ŚMIECH NA SALI, DO DOMU POSZLI.......
~wtf 21-06-2013 8:54
nikt ich tam na siłę nie zasiedlał,dziwna ekipa.
~Tomi 21-06-2013 8:59
Panie Prezydencie - Pana prywatne zdanie co Pan chce widzieć w JG pewnie interesuje tylko Pana i pańską żonę. Reprezentuje Pan mieszkańców bo przez nich został Pan wybrany. Dlaczego problem mają tylko mieszkańcy os. Pod Jeleniami - czy to prywatna droga? Wybory idą wielkimi krokami, więc 50 ulic do remontu (artykuł poniżej) a dlaczego tym ludziom by nie pomóc w rozwiązaniu ich problemu? Czyżby płacili podatki do AMW a nie do miasta? Pytanie retoryczne - odp. też.
~upss 21-06-2013 9:08
Prezydent powiedział: "szkodliwa instytucja, która czerpie korzyści aż do spodu i nawet w najmniejszym zakresie nie interesuje się losem ludzi". Nie rozumiem, czemu się tak prezydent zdenerwował, przecież robi dokładnie to samo.
~ZUZA 21-06-2013 9:09
Do ~wtf i innych krytykantów !!! Nie wstawiajcie nic nie wnoszących komentarzy jeżeli nie znacie od początku do końca sytuacji mieszkańców !
~ira 21-06-2013 9:51
W mojej ocenie należy zacząć od tego, że miasto nadało nazwy ulicom na terenie byłych koszar. Istnieją w planie miasta. Są tam zameldowani ludzie. Ludzie, kiedy kupowali mieszkania pozostawali w przekananiu, że są to normalne miejskie ulice, bo miały nazwy. Nie rozumiem z czym ma problem Prezydent Miasta. Drogi trzeba formalnie przejąć i doprowadzić do należytego stanu. Należało to zrobić zanim nadano nazwy, ale nie zrobiono. Więc trzeba szybko przejąć i naprawić i będzie po problemie.
~ 21-06-2013 9:58
A dla czego na Placu Ratuszowym? Przecież apelowy u siebie mają. Niech sobie tam urządzają defiladę z transparentami. BACZNOŚĆ! Naprzóóód marsz!
~"55+" 21-06-2013 10:16
nie wiem czy AMW szkodzi JG ale jestem przekonana, że Prezydent z całą swoją ekipą to na pewno!!!
~kadet 21-06-2013 10:51
wdzialy galy co braly..
~ZULUS 21-06-2013 10:56
Odpowiadam wszystkim "najmądrzejszym" którzy umieszczają wpisy ktore świadczą tylko o ich poziomie inteligencji lub bardziej o jej braku. Prosze nie wypowiadać sie na tematy na który nie macie zielonego pojęcia.Co za polskie piekiełko, jak zwykle. Drodzy mieszkańcy Osiedla Pod Jeleniami walczymy dalej i nie zwracamy uwagi na kretyńskie komentarze, a jeżeli ktoś uważa że jego drogi i sprawy są zaniedbane przez miasto, niech wywierają presję, organizują pikiety itd, ale niech nie komentują bezmyślnie starań ludzi o godne mieszkanie.
~Demokracja 21-06-2013 11:01
Zgadzam się z wtf (8:54) poza tym wszyscy umieją tylko powiedzieć, że prezydenta taki czy owaki, ale zapominają o jednym demokracja - to władza większości a nie mniejszości. Jedno osiedle kontra reszta miasta. Jeśli prezydent weźmie od agencji drogi w takim stanie i je wyremontuje (tak na oko ze 2 mln. zł) reszta miasta będzie miała pretensje (całkiem słuszne), że są inne ważniejsze drogi (będące własnością miasta) na które nie ma funduszy - np.Łomnicka czy Wyczółkowskiego.
~M42 21-06-2013 11:26
Chciałbym aby Pan WFT oraz Demokracja wyprowadzili się na Madagaskar tam ... sie lepiej przyjmują. Panowie brak słów na wasze wypowiedzi.
~pomocy 21-06-2013 11:45
Ktory to Pan WFT,chyba WTF,nawet przepisac Pan nie potrafi
~ 21-06-2013 12:00
http://socjolog61.nowyekran.net/post/94444,oto-wielkie-jest-koryto
~pytacz 21-06-2013 12:12
Co na to Zofia Czernow???
~ 21-06-2013 12:48
A może blokada osiedla łomnickiego za zły stan drogi niedługo tamtendy bedzie objazd bo beda budowac most w maciejowej to dopiero by było głosno.
~cieplic 21-06-2013 13:17
my od 3 kadencji nie możemy doprosić się o remont drogi na Cieplickiej 35 , gdzie to ciężki sprzęt rozjechał nam drogę najpierw zwożąc na pobliski plac stary asfalt i gruz z remontowanej głównej drogi Cieplickiej potem wywożono tą drogą kamienie , głazy z czyszczenia rzeki w 2006 i 2012 roku. Dziury sięgają 50 cm-60 cm, jedno wielkie sito . Ludzie zawsze przystają przy swoim i nawet argument ,ze to nie własność Jeleniej Góry nic nie zmieni. Do AMW powinni skierować swoje żale, bo to ich własność
~TommyT. 21-06-2013 13:24
Prawda jest taka, że nikt nikogo nie zmuszał do zakupu mieszkań na osiedlu "Pod Jeleniami". Przyszli właściciele mieszkań doskonale widzieli jaki jest stan dróg i oświetlenia zanim zakupili swoje 4 kąty. Mądry Polak wie, że jeśli coś wygląda, jak wygląda to pewnie będzie tak samo wyglądało przez następne x-lat. Takimi prawami rządzi się nasza ojczyzna. Wszyscy powinni to wiedzieć a nie oczekiwać natychmiastowego remontu dróg i zmiany oświetlenia na lepsze. W takie rzeczy przy takim systemie władzy może wierzyć chyba tylko dziecko a nie dorosły, zdroworozsądkowo myślący człowiek. Właścicieli mieszkań skusiły stosunkowo niskie ceny - na resztę machnęli ręką w nadziei, że "jakoś to będzie"...A teraz już za długo tam mieszkają i zaczęli wydziwiać...
~ira 21-06-2013 13:27
W mojej ocenie należy zacząć od tego, że miasto nadało nazwy ulicom na terenie byłych koszar. Istnieją w planie miasta. Są tam zameldowani ludzie. Ludzie, kiedy kupowali mieszkania pozostawali w przekananiu, że są to normalne miejskie ulice, bo miały nazwy. Nie rozumiem z czym ma problem Prezydent Miasta. Drogi trzeba formalnie przejąć i doprowadzić do należytego stanu. Należało to zrobić zanim nadano nazwy, ale nie zrobiono. Więc trzeba szybko przejąć i naprawić i będzie po problemie.
~Dj 21-06-2013 13:42
Szkoda że w Świętoszowie sobie mieszkań nie kupili skoro tak lubią ekstremalne powojskowe klimaty.A swoja drogą to te koszary powinni do Jeżowa należeć bo z miastem to ma niewiele wspólnego.
~ja 21-06-2013 13:44
a ja mam nadzieje że nadejdzie taki czas zamiast pisac głupie komentarze zebrac wszystkich którzy mają podobne sytuacje i wesprzeć się razem w takich pikietach dzisiaj oni jutro my jeżeli nie będziemy sie razem wspierać nic nie zrobimy
~ira 21-06-2013 13:50
Do ja: Już tak jest, że dziś oni a jutro my a pojutrze inni. Mamy "dziurę w ziemi" na Piłsudskiego, mamy drogi "Pod jeleniami", mamy super firmę obsługującą parkomaty, mamy..... dużo mamy problemów.
~ja 21-06-2013 14:11
do ira: w kupie siła tak pokonaliśmy niemców szwedów ruskich jeżeli nie będziemy się wspierać razem a wytykać błędy nikt nic nie osiągnie [oprócz ~TommyT.
~tubas 21-06-2013 14:25
Widzę mnóstwo narzekań użytkowników dróg osiedlowych i jeszcze więcej typowego kretyńskiego trollingu, na zasadzie "nie znam tematu i nie wiem o co chodzi, więc się wypowiem śmiało - bo anonimowo...". Mieszkańcy i użytkownicy walczą o normalne warunki i mają do tego pełne prawo, tak jak każdy obywatel płacący podatki. Czy też może są to obywatele pozbawieni prawa do wyrażania swojej opinii i żądań publicznie! Szczególnie "popisał się" troll o nicku ~D. Gratuluję konstruktywnego głosu, niesłychanie pomocnego w rozwiązaniu problemu!... Pięknie się zakomponował w "dowcipne" komentarze pozostałego stadka.
~ 21-06-2013 14:35
Do ZULUS z 10.56, każdy ma prawo do komentarza nawet najgłuprzego, jak wyleźliście na ulice miasta to musicie się z tym liczy, jak kupowałeś tam kwadrat to była normalna droga? nie, masz w akcie notarialnym, że będzie nowy dywan? nie. No to czekaj cierpliwie tak jak mieszkańcy między innymi ul. Drzymały na swoją kolej, albo zróbcie zrzute załatajcie dziury a wtedy gwarantuje, że miasto przyzna się do tych osiedlówek... aha czas oczekiwaniu to w przypadku Drzymały ze 25 lat, zyczę powodzenia.
~tubas 21-06-2013 14:41
Przy okazji przedstawię się, żeby mi z kolei ktoś nie zarzucił anonimowej "odwagi"! Nazywam się Mirosław Szeffer i jestem jeleniogórzaninem od 50 lat oraz od czterech lat pracownikiem jednej z firm funkcjonujących na Osiedlu "Pod Jeleniami". Mieszkam tuż obok równie zrujnowanej ulicy Wyczółkowskiego, którą codziennie przejeżdżam w drodze do pracy i do domu...
~tubas 21-06-2013 14:51
Co do "porady" tajemniczego ~ o zrzutce na załatanie dziur, z przyjemnością informuję, że użytkownicy ulicy Kazimierskiego zrzucili się na prowizoryczne załatanie asfaltem dziur w ulicy i w ciągu kilku dni zjawiła się pani z Urzędu Miejskiego poszukująca "sprawców" tej "dewastacji", celem ich ukarania grzywną za bezprawne działania. Nikt się nie przyznał do przestępstwa, ale też nikt nie odważył się kontynuować łataniny!
~ 21-06-2013 14:56
no a jak myślałeś, wszystko musi by poparte biurokracją, no jak ktoś spowoduje wypadek bo nie zalataliście zgodnie ze sztuką budowlaną, to kto poniesie odpowiedzialnoś jak uważasz, no pewnie, ze ci co załatali dziury niezgodnie z prawem budowlanym, bez zezwolenia itd. dla tego nie napisałem, że sami tylko za swoją kasę....
~calineczka 21-06-2013 17:33
czy w obowiązującym planie zagospodarowania przestrzennego (nie w projekcie planu) główny układ drogowy na osiedlu jest zapisany jako drogi publiczne? jeśli tak to w chwili dokonania podziału tereny te przechodzą na własność gminy za cenę określoną przez rzeczoznawcę (powinno się to stać chyba kilka lat temu); w czym jest problem? czy ktoś może mi to wytłumaczyć?
~do zulusa 21-06-2013 19:22
Panie "entelegencie"! Jeszcze nie napisałem tutaj żadnego komentarza, a już się poczułem urażony. Nie miałem wyrobionej w tym temacie opinii, ale po twojej wypowiedzi już mam. Więc po tej twojej wypowiedzi, z całą stanowczością mówię NIE dla drogi czy czego tam k... chcecie! Dosyć na tym forum chamstwa, prymitywizmu i obrażania.
Locke 21-06-2013 19:28
Brawo "zulus" za pozytywny PR. Przed twoim tekstem miałeś może 40 osób, które cię żałowały. Po tym tekście obok mieszkańców i twojej żony wszyscy mają cały temat w d....!
~uwaga oszust 21-06-2013 19:39
pragnę wszystkich ostrzec przed firmą, która sprzedaje nowe mkeszkania na ul. Elewów. Uważajcie. Zanim kupicie tam mieszkanie zastanówcie się 10 razy. Nie dajcie się oszukać.
~Iza 21-06-2013 23:02
no właśnie widziały gały co brały jak na urząd wstępowały,i osiedle pod jeleniami z dziurawymi drogami też widziały, a nawet obiecywały, że w dwa miesiące je przejmą, lecz szybko o tym zapomniały
~stonka 21-06-2013 23:15
A ja Pod Jeleniami mieszkam od lat i już mam obiecanki urzędników w 4-ech literach. Każdy obiecywał - my, durnie, się łudziliśmy, a bordello jak było, tak jest. Kupując mieszkania mieliśmy tutaj przyzwoite drogi, nawet zastanawialiśmy się nad instalowaniem stoperów na jezdni, bo wariaci jeździli tutaj jak szaleni. Oświetlenie też jako takie jest, ale jest wyłączone - TAK!!! Podczas ostatniego Rajdu Karkonoskiego raptem jasno mieliśmy. AMW odłączyło oświetlenie placu apelowego i wszystkich lamp wokół, stąd ciemności. Ponadto informuję, że gdyby MPGK łaskawie odśnieżało nam zimą drogi, to zimowe mrozy nie dołożyłyby się do powstających dziur w tak ekspresowym tempie. U nas się NIE ODŚNIEŻA!!! NIGDY!!! Powinniśmy przestać płacić podatki od nieruchomości, wszyscy z całego osiedla.
~stonka 21-06-2013 23:20
Dodam jeszcze, że kilka lat temu na moje wspomnienia, żeby szybko reagować, bo sprawa nam się wymyka, to reszta mieszkańców miała to gdzieś. Więc teraz ja mam to wszystko gdzieś. Mieszkanie wynajmę studentom, jak się wkurzę, mam terenówkę, więc te drogi mi nie straszne a mieszkać i tak mam gdzie. Mieszkanie za gotówkę zakupione, więc nawet puste stać może. Jak za 10 lat uda wam się coś zdziałać, to akurat może nieruchomość sprzedam i jeszcze na tym zarobię, bo nowa droga będzie.
~widzew 21-06-2013 23:48
a dlaczego te "panienki"co przyjmuja pod 7 i 11 nie wyszly protestowac?jak bedzie lepsza droga to bedzie wiecej klientow!
~zosia 22-06-2013 0:12
co mnie to osiedle interesuje ,jest to teren agencji mienia wojskowego i niech tam ci ludzie kieruja swoje protesty ,ja wam nie dam ani jednej zlotowki na wasze drogi ,ludzie opanujcie sie ,kupiliscie mieszkania na terenie agencj mienia wojskowego ,wiec o co kaman ,bo nie kumam , czemu wy macie pretensje do miasta ,jak wam nie pasuje to sprzedac te budy i do miasta wracac ,tyle na temat >
~aaa 22-06-2013 7:26
Prezesem AMW jest koleś pana Prezydenta z PO. I pan Prezydent nie może się z nim porozumieć? Czy to jest normalne? A ciągnie się to od lat.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most już po remoncie

Dzisiaj ma grzmieć i padać

Serca pełne nakrętek

Stalowe rumaki w Karpaczu

I love Nielestno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
869
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%