MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Dzisiaj akcja „TRUCK i BUS”

Wiadomości: Region
Piątek, 24 kwietnia 2015, 10:38
Aktualizacja: 10:40
Autor: 112
Fot. 112
Policjanci jeleniogórskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego prowadzą dzisiaj (24 kwietnia br.) wzmożone kontrole dotyczące transportu drogowego osób i rzeczy. Funkcjonariusze szczególnie bacznie przyglądają się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

- Akcja ta prowadzona jest w regionie jeleniogórskim, a jej celem jest zapobieganie wypadkom drogowym oraz zobligowanie kierujących samochodami ciężarowymi oraz przewożących osoby do przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

W trakcie prowadzonych kontroli na drodze policjanci sprawdzają przede wszystkim: stan trzeźwości kierujących, przestrzeganie norm czasu pracy kierujących czy zabezpieczenia przewożonego ładunku, a także wyeliminują z ruchu pojazdy niesprawne technicznie.

W czasie akcji funkcjonariusze wykorzystują radiowozy oznakowane i nieoznakowane. Działania kontrolne prowadzone są w miejscach o szczególnie dużym natężeniu ruchu samochodów ciężarowych i autobusów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Syn i ojciec zatrzymani za narkotyki

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Wakacje „pod lupą” policjantów

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Waldemar 24-04-2015 13:21
Takie akcje to fikcja - znajomych się nie kontroluje. Powinni skontrolować BUSy jeżdżące na regularnych liniach. Stan techniczny tych "miniautobusów" pozostawia wiele do życzenia. Czas pracy kierowców (widzę że kierowca jedzie przed 7 rano i ten sam kierowca jeździ do wieczora) w dokumentach chyba mało zgadza się rzeczywistością. A jeżdżą jak taksówki zatrzymując się nawet na zakazach. Na rozwożenie po mieście mają licencję taksówkarze i to jest nasze utrzymanie.
~do waldemar 24-04-2015 17:42
Ale piszesz jak potłuczony. Pewnie jesteś starym dziadkiem na emeryturze z policji albo jakiegoś innego zomo co blokuje miejsca pracy młodym. Masz emeryturę to siedź w domu. Do łopaty!
~zdzichu 24-04-2015 19:33
To dlatego roko-sroko do Chromca puściło autobus a nie jak zwykle zdezelowanego dostawczaka,musieli wiedzieć o tej akcji
~taxi -196 26 24-04-2015 22:02
to niech woza takswokami ... bedzie zarobek :)
~ADI 25-04-2015 18:34
z róbmy akcje Policja Kontrola Policja

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zuchwała kradzież

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Złodzieje grasowali na jednym z campingów – zostali zatrzymani

Bobry na Zabobrzu

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2078
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%