MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dzisiaj akcja „Pieszy kontra pojazd”

Wiadomości: Region
Czwartek, 12 stycznia 2017, 10:17
Aktualizacja: 10:21
Autor: 112
Fot. Archiwum
Policjanci jeleniogórskiej drogówki prowadzą dzisiaj (12.01) w regionie działania pt. „Pieszy kontra pojazd” i zapowiadają surowe kary dla pieszych i kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów w tym zakresie.

- Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych. Chodzi tu głównie o ich zachowanie w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, gdzie kierowców obowiązuje zasada szczególnej ostrożności. Surowe kary zapowiadają również dla pieszych, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów. Nagminnym wykroczeniem popełnianym przez tych uczestników ruchu drogowego jest przechodzenie na czerwonym świetle, przechodzenie w miejscu niedozwolonym lub wchodzenie wprost pod nadjeżdżający pojazd – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wjechał autem w latarnię

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Nocny „spacer” z finałem w areszcie

Komentarze (6) Dodaj komentarz

rymcycymcy 12-01-2017 12:30
Uwaga na nieoznakowane ...anioły ! ;)
~ab+ 12-01-2017 12:57
Polecam obserwację skrzyżowania Wolności-Marcinkowskiego .Zwłaszcza tych co nie przestrzegają jazdy na wprost tylko w lewo do lombardu czy sklepów i w powrocie na prost .
~ 12-01-2017 16:13
Kwoka włazi na jezdnie z komórką nawet nie patrzy a pózniej wina kierowcy a grabarz się cieszy
~ejkot 12-01-2017 16:53
I po co zapowiadają takie akcje? żeby kierowcy zwalniali i uważali akurat w ten dzień? tylko po to aby nie dostać mandatu? a gdzie szanowna policja była w sylwestra, dlaczego nie prowadziła np akcji pijany kierowca? czy to nie właśnie w taki dzień powinni stać w wielu miejscach i łapać kretynów jeżdzących po alkoholu? pomyślcie ile w taką noc pajacow wyjechalo na drogę, z pewnością nie tylko ten, który zabił. dlaczego stoją ciągle w jednym miejscu na jana pawla, na wylotówce na woclaw gdzie każdy wie, że moga stać i zwalnia?
~M 13-01-2017 8:20
do ejkot. Nie każdy to wie, przejezdni dostają mandaty i się kręci interesik.
~ab+ 13-01-2017 8:51
Jak długo można tolerować samowolne przeróbki oświetlenia ,rozmowa przez komórkę ,blokowanie wyjazdów z posesji,zchamienie postępuje w zastraszającym tempie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W szkole o używkach

Kierowca uciekał, bo był pijany

Rok niespełnionych obietnic

Warsztaty telewizyjne w "Rzemiosłach"

Przemysłowe Davos w mieście pod Śnieżką

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
924
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%