MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Dzisiaj akcja „Pieszy kontra pojazd”

Wiadomości: Region
Czwartek, 6 listopada 2014, 14:27
Aktualizacja: 14:29
Autor: 112
Fot. Archiwum
Policjanci jeleniogórskiej drogówki prowadzą dzisiaj (6.11) od rana działania pod nazwą „Pieszy kontra pojazd”. Zapowiadają surowe kary dla pieszych i kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Akcja potrwa do godz. 22.00.

Podczas działań funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych. Chodzi głównie o ich zachowanie w obrębie oznakowanych przejść, gdzie kierowców obowiązuje zasada szczególnej ostrożności. Surowe kary zapowiadają również dla pieszych, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów. Nagminnym wykroczeniem popełnianym przez tych uczestników ruchu drogowego jest przechodzenie na czerwonym świetle, przechodzenie w miejscu niedozwolonym lub wchodzenie wprost pod nadjeżdżający pojazd.

- Każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Za lekceważenie tego przepisu grozi mandat do 500 zł – przypomina podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolizja przy MPGK

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Nastolatkę odnaleziono

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~obserwator2 6-11-2014 17:11
znicz nie wypalił teraz dopiero pieszy wypali
~ale jaja 6-11-2014 18:40
a czemu to tylko dzisiaj ? w pozostałe dni nic nie robią ? ach ! wiem ! w pozostałe dni mają inne priorytetowe zadania, jak np. ściąganie kotów z dachu, sprawdzanie tarcz na rękawach gimnazjalistów, podwożenie bezdomnych do nowo otwartego ogrzewanego pomieszczenia itd. ale jaja, ale jaja ! po 22.00 już można spokojnie przechodzić na czerwonym świetle ! będzie po akcji !
~ 6-11-2014 18:42
Zauważyliście że w mieście jest bardzo ciemno ? Pieszych ubranych w ciemniejsze kolory prawie nie widać, szczególnie na nieoświetlonych przejściach.
~szofer 6-11-2014 21:20
Co dalej z wadliwymi światłami ,samorobki ledy,co z jazdą na światlach przciwmglowych w mieści kiedy nie ma mgly,
~klark 6-11-2014 21:43
To już wolę akcję straży, przynajmniej najpierw rozdawali odblaski. A Policja jak zwykle. Najpierw mandat.
~~~ 7-11-2014 8:48
Takie akcje powinny być codziennością.Kierowcy jak łamią przepisy to są nieustannie karani,choćby to miało być małe wykroczenie,piesi natomiast czują się bezkarnie.Przechodzenie na czerwonym świetle to nagminne i karygodne.Widok matki trzymającej za rękę dziecko i przechodzącej na czerwonym świetle to zbrodnia.Zwrócić uwagę TAKIEJ to jeszcze ciebie zwyzywa.Gdzie ta policja na naszych miejskich skrzyżowaniach ?Jeszcze jedno co to za akcja,kiedy wczoraj na drodze z Jeleniej do Cieplic w godz 16-tej do 20-stej nie można było zobaczyć policjantów-to jaka to AKCJA pytam?????
~ 7-11-2014 20:30
na razie to pieszy kontra światła i pieszy traci diabelnie dużo czasu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nietypowy finał Ligi Rocka

Dachowanie w Sadach

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Próba włamania do kościoła

Interwencja służb na Transportowej

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
668
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%