MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Dziś ostatni dzień „Książki za Grosik”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 25 maja 2012, 7:25
Aktualizacja: 7:57
Autor: Petr
Fot. Petr
Od poniedziałku, 21 maja w Jeleniogórskim Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej trwa akcja „Książka za Grosik”. Ci, którzy chcieliby kupić coś z literatury za symboliczną złotówkę mogą to zrobić jeszcze dzisiaj. – To już ostatni dzień akcji w Książnicy Karkonoskiej. Warto przyjść, przeglądnąć i znaleźć coś dla siebie. Mamy coś dla każdego – mówi Irena Kuliberda.

W ramach akcji „Książka za Grosik”, która jest organizowana przez Książnicę Karkonoską dwa razy w roku w maju i we wrześniu, za symboliczną złotówkę można kupić najróżniejsze z dzieł literackich. Znajdziemy tu epikę, lirykę i dramat; literaturę naukową, leksykony czy poradniki. Słowem, jest w czym poszukać.

– Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy dzieła wybitnych pisarzy polskich i zagranicznych, są tutaj również książki lżejsze, jak romanse, leksykony, poradniki czy bajki dla dzieci. Bardzo się cieszę, albowiem nasza akcja z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Zachęcam do przyjścia, przeglądnięcia zasobów i znalezienia czegoś dla siebie. Jeszcze tylko dzisiaj! – mówi Irena Kuliberda kierownik działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Lodówka społeczna znowu jest dostępna

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Przedszkole ma się dobrze

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~j.w. 25-05-2012 9:03
wstyd i hańba
goscniedzielny 25-05-2012 10:08
To albo książki są za grosik... albo za złotówkę. Bo różnica pomiędzy sloganem, a rzeczywistością, wynosi aż 99 groszy. W hipermarkecie mógłbym reklamować i żądać zwrotu nadpłaconej różnicy... a tutaj?
~jga 25-05-2012 13:52
do gościaniedzielnego: a tutaj po prostu nie musisz kupować, bo nikt Cię przecież do tego nie zmusza. Jeśli nie odpowiada Ci cena 1 zł czy 5 zł za książkę wartą czasem nawet kilkadziesiąt zł to wybierz się do księgarni. Może tam nie będziesz miał dylematu.
goscniedzielny 25-05-2012 15:26
nie chodzi o to, czy cena mi odpowiada, czy nie. Chodzi o to, że nazwa tej imprezy nie wiele ma wspólnego z prawdą. Książka: - za złotówkę, - za kilka złotych, - za dychę, albo po prostu... tania książka!TAK! ale nie za ....grosik, bo nie jest to zgodne z prawdą - i oto mi tylko tu chodzi.
~mm 25-05-2012 15:35
Najważniejsze, że książki, które mogłyby trafić na makulaturę, znajdują nabywców. Cieszy, że dalej komuś będą służyć. Cieszy też, że biblioteka za zgromadzone pieniądze może zakupić nowe, poszukiwane pozycje. Wyrazy podziękowania dla uprzejmych i pomocnych Pań z biblioteki:)
~mm 25-05-2012 15:52
Najważniejsze, że książki, które mogłyby trafić na makulaturę, znajdują nabywców. Cieszy, że dalej komuś będą służyć. Cieszy też, że biblioteka za zgromadzone pieniądze może zakupić nowe, poszukiwane pozycje. Wyrazy podziękowania dla uprzejmych i pomocnych Pań z biblioteki:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

40 lat pracy Stanisława Firszta

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

A mury runą...

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Senator zachęca do głosowania na maszty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
930
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%