MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Dziś koncert Wyższobramskiego Chóru Kameralnego

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 26 sierpnia 2017, 6:17
Autor: Manu
Fot. Organizator
Dzisiaj (26.08, w sobotę) o godz. 19.15 w Ewangelickim Kościele Zbawiciela w Cieplicach (przy Placu Piastowskim 18) będzie miał miejsce ostatni, wyjątkowy koncert z cyklu jubileuszowych XV Cieplickich Koncertów Organowych. Wystąpi Wyższobramski Chór Kameralny, a na organach zagra Wojciech Wantulok. Wstęp wolny.

Wyższobramski Chór Kameralny Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cieszynie działa od roku 2006. Tworzy go kilkanaścioro młodych ludzi, którzy od lat związani są z cieszyńskim ruchem śpiewaczym. Inicjatorem i dyrygentem zespołu jest Piotr Sikora. Repertuar chóru, obejmujący ponad 160 utworów, to przede wszystkim pieśni sakralne a cappella polskich i zagranicznych twórców, jak również utwory ludowe, patriotyczne oraz muzyka popularna. Chór służy swymi pieśniami przede wszystkim w cieszyńskim kościele Jezusowym, występuje także podczas różnych uroczystości na terenie całej Polski. Bierze udział w koncertach charytatywnych oraz corocznych zjazdach chórów Diecezji Cieszyńskiej kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. W swojej krótkiej historii koncertował również w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Holandii. Do największych osiągnięć zespołu należy zdobycie wyróżnienia I-stopnia na II Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Artystycznych “Dnia 1 września roku pamiętnego…” w Oświęcimiu, w maju 2010 r. oraz I miejsca w XV Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Religijnej “Psallite Deo” Kęty 2012.

Wojciech Wantulok w 2007 roku ukończył z wyróżnieniem klasę fortepianu Cezarego Drzewieckiego w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Cieszynie filia w Wiśle. Edukację muzyczną kontynuował w PSM II st. w Cieszynie w klasie organów Pawła Seligmana. Jest laureatem pierwszej nagrody w III Konkursie Utworów Fortepianowych w Katowicach, a także zdobywcą wyróżnienia w I Ogólnopolskim Konkursie Młodych Pianistów im. Teodora Leszetyckiego w Łańcucie. Pełnił funkcję organisty podczas ewangelickich nabożeństw w kaplicy pw. Św. Jadwigi Śląskiej przy Zamku Prezydenta RP na Zadnim Groniu w Wiśle.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sala Krzywa w Zamku Książ odzyskuje dawny blask

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Drastyczne billboardy

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ina 26-08-2017 15:04
Szkoda, że w tym samym czasie http://bedzie.jelonka.com/index.php?mod=main&scr=impreza&id=16883
~Tommy 26-08-2017 18:24
A jednak coś jest za darmo. Ale to nie jest to, że nie ma problemu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Działka nad zabytek?

Zaczytaj się z Jelonką.com

Edycja Limitowana: SEN_kartoteka improwizacje  

Spotkali się z Beatą Kempą

Ćwiczenia nurków – strażaków

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1289
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%