MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Dzikie zwierzęta i czarny dym....

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 7 listopada 2017, 7:26
Autor: UM
Martwy dzik na jezdni ulicy Sobieskiego i żywy borsuk, który wpadł do niezabezpieczonej na terenie poligonu studzienki, ale także kilka innych zwierząt, przysporzyło zajęcia Straży Miejskiej.

Borsuka udało się uratować, został przekazany właściwym służbom. – Było też kilka kotów, które przeceniły swoje możliwości i wdrapały się na wysokie drzewa – powiedzieli nam strażnicy miejscy, do których wpływają wszystkie te zgłoszenia. - W każdym przypadku asystujemy przy takich zdarzeniach, do których wzywamy często Straż Pożarną, a sami zabezpieczamy teren tej interwencji - dodają.

Coraz częściej funkcjonariusze SM wzywani są też do sprawdzenia palenisk, bowiem sąsiedzi domów, z kominów których wydobywa się dym proszą o kontrolę. W większości zdecydowanej przypadków stwierdza się opalanie dozwolonym opałem, a gęsty, czarny dym jest wynikiem głównie tego, że przy nierozgrzanych przewodach kominowych nawet najlepszy węgiel daje taki właśnie efekt.

– Jednak – zapowiedział Jacek Winiarski, zastępca komendanta Straży Miejskiej – posiadamy urządzenia, które na podstawie pobranych próbek sadzy pozwolą udowodnić palenie plastykowych odpadów, więc odradzamy „oszczędnym” używanie toksycznych śmieci do ogrzewania mieszkań, bo mandat może wynieść tyle, ile kosztuje pół tony dobrego opału - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Zmiana prezydentury w Rotary Club Jelenia Góra  

Z wrocławskiego muzeum do Książa

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 7-11-2017 7:38
na początku rozpalania dopóki piec nie jest rozgrzany jest więcej gęstego dymu czarnego,brunatnego,brązowego - w piecach c.o. palcie od góry to nawet sąsiedzi nie zobaczą że się wtedy pali w piecu, mniej węgla spalicie i mniej syfu do atmosfery pójdzie, dobrze by było wziąć się jeszcze za sztuczną i genetycznie modyfikowaną żywność z której obecnie powstaje najwięcej nowotworów - a którą ktoś dopuszcza do trucia ludzi...
~ 7-11-2017 10:10
Śmieszy mnie ten artykuł. A węgiel nie truje? Węgiel to dopiero truciciel atmosfery i smog na całego, wystarczy popatrzeć jak dymi z komina na czarno ,smród i za moment płuca zatkane od węgla.
~ala 7-11-2017 10:27
dziękujemy miłosnicy zwierzat SM za pomoc zwierzetom
~podatnik 7-11-2017 11:35
Co wy wiecie o paleniu i dymie , skoro nie palicie w piecach, urządzenie do pomiaru sadzy i co po sadzy straż miejska dojdzie czy kupiłem węgiel z polskiej kopalni po 900 zł za tonę czy ze wschodu po 880, obniżyć ceny na składach opału to i dym będzie inny. polityka smogowa w Polsce jest ciekawa podnieść ceny węgla koksu jak się teraz robi , a ludzie przestaną palić tak ,tylko węgiel a zaczną śmieci. a strażnika to jak będe chciał to w puszcze a jak nie to co z drona mi komin cementem zaleje jak będzie zimno dzieci będą marzły i ja też śmieciami palił będe. a jak mnie złapią to powiem że to sąsiad podrzuca do mojego pieca i niech dochodzą. to wszystko co się dzieje teraz to jakaś farsa.
~ 7-11-2017 13:22
Polacy są mistrzami w zatruwaniu siebie nawzajem benzopirenem wydobywającym się z kominów.A potem się głupki dziwią że tylu ludzi schodzi z tego świata nie dożywając nawet 60-tki.
~mari 7-11-2017 15:53
Ulica Wańkowicza (drugi dom od Żeromskiego) - codziennie chmury brunatnego dymu zaczadzają całą dzielnicę, i tak od wielu lat. Że nikt z tym nic nie zrobi, dziwię się ludziom którzy tam mieszkają i nie mogą nawet okna otworzyć
~pff 8-11-2017 8:34
Ekolodzy to idioci. Każdy wie,że węgiel jest zdrowy, pomaga np. na s...zkę. Wiatraki i panele solarne są dla p...łów. WIELKA POLSKA !!!! ŚMIERDŻ WROGĄ OJCZYZNY!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Tak nie wolno parkować!

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Nowy przystanek w Łupkach

Krakowska w budowie

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
354
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%