MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Dzikie piękno w kadrze

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 5 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 5 września 2007, 21:38
Autor: AGA
Fot. Agnieszka Gierus
Fascynujące fotografie przyrodnicze w Biurze Wystaw Artystycznych.

Podwodny świat, zatrzymane w kadrze sceny z życia dzikich zwierząt, niezwykłe i malownicze krajobrazy, nieskażona przyroda... to wszystko można zobaczyć na przepięknych zdjęciach zgromadzonych na otwartej w środę wystawie Fotografia Przyrodnicza Roku 2006 „Wildlife Photographer of the Year 2006”.
Ekspozycja jednocześnie będzie czynna w Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach.

Wystawa jest zwieńczeniem kolejnej edycji największego konkursu fotografii przyrodniczej na świecie Wildlife Photographer of the Year 2006, organizowanego od 1964 r. przez BBC Wildlife Magazine oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

Składają się na nią 84 fotografie wykonane przez 74 autorów z 22 krajów, w tym jednego z Polski. Konkurs stał się najbardziej cenionym i największym w świecie przedsięwzięciem z zakresu fotografii dzikiej przyrody.

Jego efektem jest wystawa pokazywana w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach – w tym po raz piąty w Polsce. Zwycięskie prace wyselekcjonowano spośród ponad 18 tys. zdjęć, wykonanych przez 1593 autorów z 55 krajów.
Edycja 2006 obejmowała 14 kategorii i 2 nagrody specjalne.

W Jeleniej Górze można oglądać ją do 30 września dzięki Agencji Zegart z Bydgoszczy, która organizuje jej tournée po Polsce.

Szczegółowe informacje o konkursie Wildlife Photographer of the Year oraz formularz zgłoszeniowy otrzymać można, odwiedzając stronę internetową www.nhm.ac.uk/wildphoto.

Ogłoszenia

Czytaj również

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Zaczytaj się z Jelonką.com

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ciepliczanin 5-09-2007 23:10
rzeczywiscie fajne fotki i te z otwarcia tez bardzo fajne a na wystawe pojde
~Kss 5-09-2007 23:41
Wystawa przyjemna, ale nie wiem, czy BWA to odpowiednie miejsce na tego typu prezentacje – fotografia przyrody w żadnym wypadku nie aspiruje do rangi sztuki.
~IREK 6-09-2007 8:53
ZDANIEM MIŁEJ MOJEMU SERCU OSOBY WYSTAWA FAJNA CO PRAWDA NATURA JEST ŁATWYM OBIEKTEM DO FOTOGRAFOWANIA, ALE UCHWYCENIE CIEKAWEJ POZY I CIEKAWYCH MOMENTÓW BICIA SERCA PRZYRODY WYMAGA NIE BYLE JAKIEGO TRUDU, UMIEJETNOŚCI I SZCZĘŚCIA I MNÓSTWO MNÓSTWO CIERPLIWOŚCI...GRATULUJE POMYSŁU..I POZDRAWIAM UROCZĄ D...
~VIP 7-09-2007 15:35
Uznanie dla autorki za ujęcie drugiego zdjęcia :o) Sądząc po minie, ten Pan chyba zdaje się domyślać, że z boczku czai się na niego jakiś zielony stworek ;o)
~kazimierzp 8-09-2007 22:07
Fotografia przyrody jest to niezwykle trudna dziedzina sztuki fotograficznej, choc z pozoru wydaje sie, że wiekszość zdjęć powstała z przypadku – bywa to bardzo złudne mniemanie. Doskonały jeleniogórski fotografik Robert Kutkowski który jest własnie na drugim zdjeciu doskonale z tego na pewno sobie zdaje sprawę i na pewno nie neguje BWA jako miejsca na te fotogramy!;–)
~gad 10-09-2007 16:03
No przeciesz widc, ze pan Kutkowski paczy z zazdrosciom na te zdjecia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radix Poloniae

Roboty na Dworcowej

Porządki przy cmentarzu

Mała książka, wielki człowiek

Harcerze z nową siedzibą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
970
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%