MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Dzikie kąpieliska zakazane bo niebezpieczne. Będą kontrole i kary!

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 9 lipca 2012, 8:36
Aktualizacja: 11:46
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Mimo zakazów, próśb i apeli oraz ostrzeżeń o zagrożeniach, dzikie kąpieliska w miniony weekend znów odwiedziły tłumy. Najbardziej oblegane to tzw. Balaton w Staniszowie i żwirownia w Wojanowie, ale nie tylko. Policja i straż miejska ostrzegają: na wszystkich dzikich kąpieliskach będą kontrole i surowe kary.

- Przypominamy, że na wszystkich tzw. dzikich kąpieliskach obowiązuje zakaz kąpieli. Za nieprzestrzeganie tego przepisu grozi mandat karny w wysokości do 250 złotych. Dla bezpieczeństwa tych osób przez cały okres wakacji zwiększymy intensywność kontroli tych miejsc – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ostrzeżenie płyną nie tylko od policji czy straży miejskiej, ale i samych właścicieli, którzy mimo wynajętych służb ochroniarskich mają problem by skutecznie zniechęcić do kąpania się w tych miejscach. W razie tragedii są oni bowiem pociągani do odpowiedzialności za niezabezpieczenie terenu.

- Trudno jest zabezpieczyć tak rozległy teren. Gdybyśmy nawet go ogrodzili, ludzie i tak znajdą sposób by wejść do środka i się kąpać. Dlatego co roku prosimy policję i straż miejską o częstsze kontrole w tych miejscach – mówi jeden z właścicieli dzikiego kąpieliska, który chce pozostać anonimowy.

Od lat zarówno policja, jak i straż miejska, próbują wyeliminować pływanie na dzikich kąpieliskach. Jak pokazuje praktyka, niewiele w tej udaje się zrobić. Kiedy tylko słońce mocniej przygrzeje, na brzegach dzikich akwenów pojawiają się tłumy.

Warto jednak zdać sobie sprawę, że na dnie takich kąpielisk mogą być gałęzi, szkła i inne przedmioty, o które łatwo można się skaleczyć. Poza tym są tam bardzo duże skoki głębokości, przez co osoba, która nie zna tego podłoża, może wpaść w panikę. Dodatkowo w związku z różnymi głębokościami tworzą się obszary wody o różnej temperaturze.

- Wypływając z ciepłej wody do zimnej można dostać skurczu mięśni, co może doprowadzić do podtopienia, a w konsekwencji do śmierci – ostrzega jeden z jeleniogórskich ratowników wodno- nurkowych.

Służby Sanitarno – Epidemiologiczne ostrzegają również przed niebezpiecznymi bakteriami, które mogą pojawić się w takiej niekontrolowanej wodzie.

- Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że nie ma tu zarządcy, który na co dzień pilnowałby czystości tej wody. Są to kąpieliska niesprawdzane i niesprzątane. Jest to woda stojąca, która nie ma wymiany, nie dopływa do niej bowiem żadna rzeka. Poza tym przy wysokich temperaturach na wodzie zaczynają pojawić się zakwity glonów, które mają właściwości alergizujące i wydzielają toksyny, które mogą uszkodzić układ nerwowy i narządy miąższowe, jak wątroba - ostrzega Ewa Czyżewska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Jeleniej Górze.

Nawet niewielkie przypadkowe napicie się wody może wywołać zatrucie pokarmowe i inne poważne schorzenia. Dlatego jeśli decydujemy się na taką kąpiel, po wyjściu z niej zauważymy na ciele jakieś zmiany, bądź pojawią się wymioty, bóle głowy, gorączka czy biegunka, natychmiast powinniśmy się skontaktować z lekarzem.

Warto wiedzieć!
Co zrobić kiedy widzimy osobę, która się topi? Pamiętamy, że wejście do wody jest ostatecznością. Zamiast jednego poszkodowanego może bowiem pojawić się dwóch. Osoba, która nie ma odpowiedniego przeszkolenia nie poradzi sobie z wyciągnięciem osoby tonącej, która by się ratować zacznie topić innych. Dlatego w takich przypadkach należy wykorzystać zasadę 6 x „D”: dopatrz, dowołaj, dorzuć, dosięgnij, dowiosłuj, dopłyń. Jak radzą ratownicy działanie powinno odbyć się właśnie w tej kolejności, gdzie bezpośrednie wskoczenie do wody jest rozwiązaniem ostatecznym!

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie ws. fotowoltaiki

Wkrótce będzie zakaz wstępu na Tamę Złotnicką

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Komentarze (59) Dodaj komentarz

~ 9-07-2012 9:03
w naszym kraju to tylko zakazy nakazy kary, bo to najlatwiej, a gdyby tak porobic w tych miejscach plaze wytyczyc na wodzie granice kapieli bojami tak jak to sie robi w cywilizowanym swiecie, a tu ruski zwyczaj tylko nahaji im brak
~Temida 9-07-2012 9:07
Wybudowac z 2 -3 baseny i po problemie, i wjazd za darmo . W końcu po co podatki płacimy.
~Rudebwoy_JG 9-07-2012 9:10
Bezczelni POLICJANCI i STRAŻNICY MIEJSCY tylko potrafią kary nakładać na bogu ducha winnych ludzi którzy chcą odpocząć od pracy i obowiązków w miejscu gdzie jeszcze nie trzeba za to płacić... POLSKA! Nie płacisz za wstęp, to znajdą się zakazy kąpieli i i tak zapłacisz w mandacie. Do cholery czy ten kraj musi być taki zdziczały? Co kogo obchodzi gdzie ja się kąpie? Utopię się to moja sprawa! NIE MACIE PRAWA MÓWIĆ MI GDZIE MAM WYPOCZYWAĆ I W JAKI SPOSÓB TO ROBIĆ!!!!!!!!!!!
~:?P 9-07-2012 9:11
Dziwne że nikt nie wpadł na to żeby ogrodzić morze :) przecież tam też większość plaż nie strzeżona ... jakieś kary za kąpiel w morzu , nie no bo jak to przecież jak nad morze przestaną przyjeżdżać ludzie to państwo nie zarobi . Rozumiem jak by były jakieś normalne baseny a nie zalane gówne...m z działek to wtedy ok można karać a tak to co gdzie ci ludzie mają iść jak 30 stopni na dworze do tesko bo tam klimatyzacja za darmo czy co ??? Jakoś od setek lat ludzie się kąpali w takich jeziorkach i nikomu to problemu nie robiło więc nie rozumiem po co te całe zakazy....
~Gucci 9-07-2012 9:23
Mój dziadek tam się kąpał, ojciec, brat i ja. Nikt nie miał problemów... bzdura!
~yaroo 9-07-2012 9:32
karać tych którzy nad wodą piją alkohol, smrodzą grillami lub śmiecą!
~J@ck 9-07-2012 9:35
Policyjne państwo, tylko kary ,kary i kary gorzej jak na Białorusi ..Rakownice rozwalili ,Basen w Sobieszowie i Cieplicach też ,,kąpać się w zupie gotowej do spożycia na Sudeckiej nie mam zamiaru ,to gdzie się kąpie to tylko moja sprawa a nie pajaców ze straży(śmiechu wartej) miejskiej
~Antypies 9-07-2012 9:40
Niech mnie w dupę całuje policja i straż miejska, ja tak każę i basta!
~devilek 9-07-2012 9:51
w JG tyle aquaparków, że nie ma sensu kąpać sie "na dziko" ...
~mm 9-07-2012 9:53
obowiązuje zakaz kąpieli. Przestrzeganie tego przepisu grozi mandatem karnym - sami sobie zaprzeczacie.
~marlach80 9-07-2012 9:55
A gdzie ludzie maja sobie popływac na jednym przeludnionym basenie w Jeleniej Górze na ulicy Sudeckiej gdzie w czasie upałów jest tyle ludzi ze nie ma możliwości normalnie popływać bo w basenie jest tyle ludzi że ciężko dwa razy ręką machnąć by na kogoś nie wpaść. Niech miasto zorganizuje więcej miejsc gdzie można sie bezpiecznie kapać...no ale oczywiśćie łatwiej latać i wlepiać mandaty prawda?
~fan Jelonki 9-07-2012 10:00
"Przestrzeganie tego przepisu grozi mandatem karnym w wysokości do 250 złotych." - lepiej nie ryzykować, do wody, do wody, ale szybko!!! ;)
~Gość 9-07-2012 10:01
Nie no najlepiej kąpać się na tym zasyfiałym basenie przy sudeckiej ,tam to dopiero gnój pływa z działek po tych ulewach ,wszędzie się ludzie topią nawet na basenach ,Zawiła z Czernow i tym Obrębalskim zniszczyli miasto i żadnego kąpieliska nie wybudowali ,teraz jeszcze karać zaczną ,dzidowskie miasto emerytów i reńcistów
~haha 9-07-2012 10:02
"Przypominamy, że na wszystkich tzw. dzikich kąpieliskach obowiązuje zakaz kąpieli. Przestrzeganie tego przepisu grozi mandatem karnym w wysokości do 250 złotych." Brawo dla redakcji!: )
~haha 9-07-2012 10:12
"Przypominamy, że na wszystkich tzw. dzikich kąpieliskach obowiązuje zakaz kąpieli. Przestrzeganie tego przepisu grozi mandatem karnym w wysokości do 250 złotych." Brawo dla redakcji!: )
~THX1138 9-07-2012 10:19
rozumiem że pieniądze z tych mandatów pójdą na budowę innych basenów i odnowę tego w Sobieszowie ???? czy dalej nasi włodarzę będą pie#####ć o turystyce a jedyne co nam zapewniają to d...lne tour dp tylko utrudniające życie i nawet po polsku się nie nazywające. A codo tych zbiorników TO Z JAKIEJ RACJI ONE SĄ W PRYWATNYCH ŁAPSKACH PRZECIEŻ TO WŁASNOŚĆ SZARYCH LUDZI KTO WAM KU### POZWOLIŁ SPRZEDAĆ NASZĄ WŁASNOŚĆ I KASĘ DO SWEJ KIESZENI ZGARNĄĆ niedługo to nawet na spacer do lasu nie będzie można pójść albo z domu wyjść bo wszystko sprzedane będzie
~Wild water 9-07-2012 10:23
!!!Do wszystkich normalnych ludzi korzystających z dzikich kąpielisk!!! Jak tylko pojawią się mundurowi nad wodą i zaczną kogoś spisywać za kąpiel w niedozwolonym miejscu, to wszyscy, bez wyjątku, okrążcie władzę jeden przy drugim i niczym pług, podążajcie do wody zmuszając tych nieudaczników do kąpieli.
~gala 9-07-2012 10:26
jaka władza taka kąpiel
~Dinko 9-07-2012 10:29
Ja mam propozycje dla władz miasta pomóżcie nam mieszkańcom znaleźć dobra prace i dom za granicą a chętnie opuścimy to miasto bez perspektyw na przyszłość lepiej wszystkich karać i robić przestępcami zamiast iść do przodu robić kąpieliska baseny nie wspominając o akła parkach bo to w jeleniej jest abstrakcją
rymcycymcy 9-07-2012 10:33
"....- Przypominamy, że na wszystkich tzw. dzikich kąpieliskach obowiązuje zakaz kąpieli. Przestrzeganie tego przepisu grozi mandatem karnym w wysokości do 250 złotych. ..." ...:)
~ciekawa 9-07-2012 10:34
Jestem szczerze ciekawa czy miejski basen zmieściłby taką ilość ludzi gdyby któregoś pięknego,słonecznego dnia wszyscy postanowili żyć zgodnie z prawem ?? Już widzę: wejście tylko z chusteczką żeby nie zająć dużo miejsca ,w basenie jeden obok drugiego na baczność i ratownicy kierujący ciągłym przesuwaniem się do przodu żeby każdy zdążył się do 18.00 choć raz zamoczyć za płacone 10 zł Marzenie każdego kto chce odpocząć nad wodą!!!!
~:) 9-07-2012 10:37
to chyba będą musieli posiłki z centrali z ściągnąć żeby wszystkich można było ukarać tych co się kąpią :)
~Haha 9-07-2012 11:02
Jak dobrze pamiętam to włodarze miasta obiecywali coś zrobić z basenem w Sobieszowie, ale jak zawsze na obietnicach się skończyło. Najlepiej wydawać kasę na inwestycje, które nie mają racji bytu. Gdzie jest gotowy Stadion Miejski oraz Termy Cieplickie, które już dawno miały być oddane do użytkowania? Jak zawsze tylko się obiecuje, a jak przyjdzie, co do czego to głupie tłumaczenie...
~TOMASZ 9-07-2012 11:07
Proponuje której niedzieli się ugadać i zawalić basen na całego. Albo rozłożyć się przed domem Zawiły z grillami:) Jeden basen na tyle tysięcy ludzi to paranoja. Jak zawsze jelenia sto lat za murzynami;]
~Effka 9-07-2012 11:07
ja się wstydzę, że tu mieszkam, chociaż świadomie wybrałam JG na swoje miejsce na ziemi. Tylu d...li i buraków, co ujawniający się w komentarzach na jelonce. tp nigdzie nie spotkałam...
~J@ck 9-07-2012 11:27
Gdzie ten Zawiła mieszka???? mam grilla ,stare opony, robimy piknik
~NORMAN 9-07-2012 11:36
TO SIĘ PANOWIE POLICJANCI OBŁOWIĄ NA ŻWIROWNI W WOJANOWIE. PRZECIEŻ TAM W WEEKENDY SŁONECZNE WYLEGAJĄ SETKI LUDZI.
~do 11:07 9-07-2012 11:38
to powiedz mi jak to się stało że w swej wielkiej inteligencji doprowadziłaś do tego że znalazłaś się wśród tych d...li ??? a tak na prawdę to pewnie jesteś bezczelnym urzędasem pierdzącym w stołek za nasze podatki i czepiającym się ludzi za to że się domagają normalnego życia i jedyną złą rzeczą z ich strony jest to że robią to na forum zamiast zrobić wam rabację więc nie martw się będzie tak dalej wy ns będziecie okradać a ludzie jedyne co zrobią to pojęczą na forum
~ 9-07-2012 11:41
JAKBY BYŁ CHOĆ JESZCZE JEDEN BASEN W JG TO IE BYŁO BY TEGO PROBLEMU! NIE KAŻDY CHCE SIEDZIEĆ I PŁYWAĆ INNYM PO GŁOWACH NA SUDECKIEJ...
~Rudebwoy_JG 9-07-2012 11:43
Wystarczy wejść do wody po szyję i żaden mundurowy nawet nie odważy się zdjąć portek, wejść do wody i skuć kajdankami nieposłusznego obywatela :) a ja bym chciał żeby mi tam wjechali. Takiej bym afery narobił że pierwszy i ostatni raz by się niebiescy na żwirowni pokazali uprzykrzając ludziom życie ;)
~ 9-07-2012 11:52
do haha a basen w Cieplicach, przykre co powiem ale niemiec zrobiłby tu pożądek
~Jano 9-07-2012 12:00
Tak zwana władza jak nie potrafi rządzić miastem ,to po prostu podaje się do dymisji i nie tkwi na stanowisku i nie w mawia ludziom że wszystko jest ok tak jak to robi nasz Zawiła i nie przekonuje mnie na ten przykład że termy cieplicki to się kiedyś wybudują bo wszyscy mają kłopoty i Zawiła po co Obrębalski zaczynał tę budowe jak kasy nie było ,zamiast wydawać pieniądze na muzeum dla pani Zwiły to można było wybudować basennnnnnnnnnnnn prawdziwy basen choć jeden ,ale przyjdą wybory i my ludzie powinniśmy pokazać tym nauczycielom historykom gdzie jest ich miejsce,a nie idziecie i głosujecie na bibliotekarza czy też innego uczonego z koziej wulki.
~NORMAN 9-07-2012 12:24
TO SIĘ PANOWIE POLICJANCI OBŁOWIĄ NA ŻWIROWNI W WOJANOWIE. PRZECIEŻ TAM W WEEKENDY SŁONECZNE WYLEGAJĄ SETKI LUDZI.
~jaaa 9-07-2012 12:52
to jest chore,nie wszystkich stac na wejscie na basen a zreszta 1basen dla całej jelonki i okolic to zdecydowanie za mało,zreszta ostatnio pisaliscie ze basen przy Sudeckiej zamkniety do odwołania to gdzie ci ludzie maja isc.Jelenia Góra to najwieksza dziura w ktorej NIKT nie potrafi zrobic porzadkku,kazdy trzyma sie krzesła i pieprzy trzy po trzy zeby do nie stracic.Wezcie sie ,,Nieroby,,do roboty i ZACZNIJCIE COS DZIAŁAĆ
~ 9-07-2012 13:06
Ale mandaty są za kąpiel, nikt nikomu nie zabroni siedzieć nad brzegiem i się opalać. Albo stać w wodzie po kolana hehe ew. można pływać na materacu, bo to też nie kąpiel. Jak przyjadą wystarczy wyleźć z wody. A że ktoś mokry? Za pochlapanie się też nie ma mandatów.
Szczypek 9-07-2012 13:14
śmiech na sali. straż miejska znowu pokaże jaka jest super potrzebna, my dofinansujemy budżet tej śmiesznej instytucji, a problem sam się nie rozwiąże.
~....,,,,,, 9-07-2012 14:32
Zapraszam straż miejską do Parku .... w fontannach w Cieplicach dziennie obracają się setki dzieci ..... nie byłoby w tym nic złego jakby nie były już popsute zapraszam jelonke do Cieplic aby sama zobaczyła na Co Ludzie pozwalają swoim dziecia że fontanny zrujnowane ....
~SM 9-07-2012 14:35
Widać w okolicznych hotelach z basenami brakuje publiki więc trza uruchomić miejskie służby, żeby napędzić klienteli kolegom, którzy finansowali niedawne kampanie wyborcze. :) Taka gmina.
~joj 9-07-2012 15:08
A ja proponuję następny Orlik wybudować ,piłkarzy mamy wyśmienitych widać to po EURO SPOKO...........po co nam baseny
~Iras 9-07-2012 15:50
To gdzie się można wykąpać w okolicy?W Gołębieskim,Sandrze,Janie i w Wojanowie?Średnia cena 30zł.Od 1.5 za godz.,do bez ograniczenia czasowego w Wojanowie/Pałac/.
~Olo 9-07-2012 17:20
"na wszystkich tzw. dzikich kąpieliskach obowiązuje zakaz kąpieli." - srutututu... A może by tak podać podstawę prawną, hę!
~ 9-07-2012 17:52
Ale glupie dyskusje,odrazu widac ze dyskutuja malolaty ktorzy nigdy nie placili podatkow,a zadania ho,ho baseny darmowe i inne rozrywki,a moze by tak troche dorobic gazety poroznosic,kwiatki posadzic.Ale tylko zadania,10 zl.za bezpieczenstwo?to zadna kasa,ale jak jeden z drugim nabawisz sie kalectwa,lub zlapiesz chorobsko to zaco Was nieroby mamy leczyc?
~ABC 9-07-2012 18:41
A w d.... sobie wsa....e. te kary . Jeden malutki basenik na 80.000 mieszkańców ?.
~gnhdgd 9-07-2012 19:35
Jeżeli nie ma wyraźnego zakazu kąpieli ... to można się kąpać do woli. Ktoś kto twierdzi inaczej jest upośledzony umysłowo.
~MANIEK_HONDA 9-07-2012 20:14
CZEMU W TEJ ZASRANEJ JELENIEJ NIE MOZNA ZROBIĆ BASENU DARMOWEGO!!!!!!!!! ŻEBY MOZNA SOBIE ODPOCZĄĆ OD ZGIEŁKU DNIA CODZIENNEGO.PRZECIEŻ LATO TRWA NIECAŁE 2-3 M-CE W ROKU POTEM SPOKÓJ !!!KU.WA NIEDŁUGO WCHODZĄC Z DOMU BĘDĘ PŁACIŁ ZA SPACER PO NIESWOIM CHODNIKU..JA MAM W DUPIE TAK JAK KTOŚ TU PISAŁ ..JAK PODJADĄ TO WEJDE I BDE SOBIE PŁYWAŁ I TYLE..A TAK A MARGINESIE BYĆ NAD WODA MOŻA ZAKAZU TAM NIE WIDZIAŁEM..CO OPALAC SIĘ ZABRONIĄ..MOŻAE JAKAŚ POLICJANTKA MI JESZCZE NASMARUJE PLECKI...ŻENADA I BURDEL W TYM KRAJU..
~ 9-07-2012 20:31
a basen kryty zamkniety na caly lipiec , wiec sie kurna nie dziwcie ze mlodziez o ktora tak zadbaliscie wybiera dzikie stawy i zwirownie, to jest wina wladzy ze doprowadzila do tego ich obciazam za ewentualne tragiczne wypadki jkie tam sie zdazaja, nie kazdy moze za panstwowe pieniadze spedzac czas nad cieplymi morzami - slyszycie to wy s...n....
~ 9-07-2012 20:55
zamiast badziewia fontanny , trzeba bylo do basenu dorzucic co to za fontanna pisuarnia
~Nika 9-07-2012 22:12
we Wrocławiu jest kąpielisko "glinianki" wstęp za grosze a są ratownicy, jest czysto, są wytyczone miejsca do pływania, ale u nas w JG nie da sie tak zrobic bo po co ? lepiej tłoczyć sie na basenie przy sudeckiej.
~:-( 9-07-2012 23:15
Problem jest z właścicielem "żwirowni" i "Balatonu" czyli z Polskim Związkiem Wędkarskim. Dziadów boli, że ludzie się kąpią a oni nic z tego nie maja. Zastawiają się jakimś durnym przepisem i nasyłają policję i straż "wiejską" - konfidenci. Wszyscy z Jeleniej maja się kąpać na Sudeckiej ? To jakaś kpina. Nie wszystkie plaże nad Bałtykiem są strzeżone, a tu gdzie wypoczywam obecnie nie widziałem ani jednego ratownika - a narodu opór. Zawsze wiedziałem, że Polska to policyjny kraj i niewiele różni się od Ruskich. Jak trzeba coś zrobić dla ludzi to najlepiej ich ukarać - po co się mają cieszyć.
~riiki 9-07-2012 23:39
to chory kraj
~ 9-07-2012 23:53
CHCĄCEMU NIE DZIEJE SIĘ KRZYWDA ! NIE WIDZICIE CI d...lE CHCĄ NAWET DECYDOWANIE O SWOJEJ ŚMIERCI CZYLI SAMOBÓJSTWO, KTÓRE KAŻDY MOŻE SOBIE POPEŁNIĆ OBWAROWAĆ PRAWEM I DYSTRYBUOWAĆ PRZEZ URZĘDY POD NAZWĄ EUTANAZJA. JAKAŚ GRUPA W HOLANDII STARA SIĘ ABY KAŻDY KTO PRZEKROCZY 70- SIEDEMDZIESIĄT LAT MÓGŁ ZAMÓWIĆ DO DOMU PRZEZ TELEFON MORDERCĘ ! TAM TEZ MAJA PROBLEMY Z TAMTEJSZYM " ZUSEM" . A TYMCZASEM ABY UPRZYKRZYĆ ZYCIE I POKAZAĆ KTO RZĄDZI W TYM FASZYSTOWSKIM PAŃSTWIE GNĘBIĄ KOLEJNA GRUPĘ LUDZI , KTÓRA CHCE SOBIE POPŁYWAĆ W UPAŁ .
~ 10-07-2012 0:05
A PRZY OKAZJI TE WASZE PORADY 6XD TO ŻENUJĄCE JAK CZŁOWIEK MA BYĆ OBECNIE TCHÓRZEM , c...a I URZĘDNIKIEM A NIE NORMALNIE REAGUJĄCYM MĘŻCZYZNA CZY KOBIETĄ , KTÓRY Z HONOREM ZARYZYKUJE SWOJE ZYCIE ABY RATOWAĆ NP. TONĄCE DZIECKO . JEST TAKI WIERSZYK BODAJŻE ILDEFONSA GAŁCZYŃSKIEGO O BIUROKRACIE , KTÓRY ZADAJE KOLEJNE PYTANIA TONĄCEMU ZAMIAST UDZIELAĆ POMOCY. NIESTETY CI CO TWIERDZA ,ŻE SOCJALIŚCI , SOCJALDEMOKRACI I KOMUNIŚCI , NARODOWI SOCJALIŚCI (CZYLI FASZYŚCI) ORAZ WSZELKIE LEWACTWO TO NIE LUDZIE MAJA ŚWIĘTA RACJĘ . CZY KTOŚ NORMALNY MÓGŁ BY SOBIE SPOJRZEĆ W OCZY GDYBY WYKRZYKIWAŁ JAKIEŚ BZDETY DO TONĄCEGO ZAMIAST GO RATOWAĆ??? NO I TA ZAKŁAMANA TROSKA ABY SIĘ NIKT NIE UTOPIŁ A TAK NAPRAWDĘ CHODZI O KOLEJNE OKRADANIE LUDZI ŁUPIĄC MANDATY . OHYDA!!!
~logiczny 10-07-2012 0:21
Pełna zgoda.Skoro mogę się powiesić i kupić w tym celu sznurek,to QRWA CZEMU NIE MOGĘ SIĘ KĄPAĆ!!!!I jeszcze jedno,13,7 km dalej już mogę,dokładnie w tym samym ścieku.
~logiczny 10-07-2012 0:27
I jeszcze jedno pytanie do tych d li,w algach mogę zię kąpać,ale w sinicach nie.Tylko,że ja nie lubię w algach,a w sinicach uwielbiam.Jest zakaz,bo mi zaszkodzą(morze),CZYŻ NIE JESTEM NIEWOLNIKIEM? Pan mi zabronił,bo mogę się otruc i nie zapłacę podatku?Czy myśli ,że jestem idiotą?KTOŚ odpowie na to pytanie?
~ 10-07-2012 3:09
PROPONUJE PIĘKNIE I ZGODNIE 3XTAK DLA 6XD
~ 10-07-2012 3:25
A Ja tam mam wy....bane mnie kreci tylko 3xTAK dla 6xD ! To jest coś człowiek teraz moze se spokojnie dłubać w nosie jak ktoś tonie albo wpadł pod samochód bo nie ma odpowiedniej specjalizacji ( no chyba ,ze ma to przeje... ane) No ja jakie mądre te ludzie u władzy ,ze takie pomysła maja to ja bym se nigdy nie wpadła a dzięki nim no mam gotowca bo co mnie będzie obchodzić jak ta znienawidzona sąsiadka se wejdzie do wody i utonie a ja sobie tera moge nad brzegiem siedzieć i mp3 słuchać i mieć wyj..... szkoda ,ze tyz nie mozna przeklinać .
~Czegosz 10-07-2012 10:25
Ja tam bym proponował zastrzelić - to nie będzie łamał przepisów. Paranoja....
~ 16-07-2012 2:19
ROZEBRAC TYCH GNOJÓW Z POLICJI I STRAZY DO NAGA I WRZUCIC ZBIOROWO DO ZBIORNIKA....KONTROLE SIE SKOŃCZĄ
~WasylHG 12-08-2012 23:00
Hahah codziennie jak było ciepło jeździłem na żwirownie i ani razu nie było kontroli...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Bezpieczniej nad Kaczawą

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Szlakiem Cystersów

Śmierć na żwirowni

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
984
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%