MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Dzika przyroda bliżej nas

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 3 października 2009, 8:21
Aktualizacja: 8:22
Autor: rylit
Fot. zdjęcia i reprodukcje: rylit
Muzeum Przyrodnicze znalazło się w gronie ośmiu placówek w Polsce, w których prezentowany jest plon konkursu „Fotografia Dzikiej Przyrody 2008”. Od wczoraj w Pawilonie Norweskim można oglądać 80 nagrodzonych, przepięknych fotografii.

To już 44. czwarta edycja zmagań dla fotografików przyrody. Konkurs organizowany jest przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie i BBC Wildlife Magazine. Do pierwszej edycji zgłoszono 600 prac. W tej z 2008 roku zgłoszono aż 33,5 tys. prac autorstwa ponad trzech tysięcy fotografików z 82 krajów.

Zmagania przeprowadzono w 14 kategoriach z nagrodami za trzy pierwsze miejsca. Przyznano trzy nagrody specjalne. Przyznano tytuły: Fotograf Dzikiej Przyrody 2008 i Młody Fotograf Dzikiej Przyrody 2008. Tytuł ten dotyczył młodych ludzi w wieku od 10 do 17 lat.

Na wystawie można zobaczyć 80 fotografii nagrodzonych przez międzynarodowe jury konkursu składające się z najwybitniejszych światowych znawców przyrody i fotografików. Pod każdą pracą jest tabliczka zawierające dane autora, miejsce zrobienia zdjęcia, przyznana nagroda oraz krótkie komentarze autora i jednego z jurorów.

Nie brakuje akcentów polskich: na wystawie są prace trzech rodaków. Ekspozycję można oglądać w Polsce już od kilku lat dzięki wielkiemu pasjonatowi tego konkursu Jerzemu Zegarlińskiemu, który stara się być na każdym wernisażu tej wystawy w kraju. – Takie muzeum jak wasze muzeum jest najlepszym miejscem aby pokazywać fotografie dzikiej przyrody – powiedział. Obiecał, że wystawy pokonkursowe następnych edycji również będą pokazywane w Jeleniej Górze.

W czasie trwania wystawy można nabyć piękny kolorowy katalog wystawy z kilkudziesięcioma barwnymi fotografiami. Gorąco polecamy wizytę w Muzeum Przyrodniczym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Park Norweski – Park Kultury z Przystanią Twórczą

Śmierć na żwirowni

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~~prawnik 3-10-2009 10:23
Czy redakcja ma zgodę wszystkich sfotografowanych na publikację zdjęć ze swoim wizerunkiem??
Cień 3-10-2009 13:07
Do Prawnika. Jak ktoś niechce być fotografowany, to niech zakłada kominiarki i po kłopocie. Niektórych prawników powinno się palić na stosie, jak czarownice.
tom_ 3-10-2009 15:58
Pewnie chodzi o logo na zdjęciu zdjęcia.
teessi 3-10-2009 16:00
do Cień. A dla reszty przewidujesz kamieniołomy? ;-)
~do cien 4-10-2009 0:21
przeciez ty tesknisz za komuna o ile pamietam z twoich wczesniejszych komentow a kominiarki byly zabronione dla obywateli za twoich ulubionych czasow
Cień 4-10-2009 16:02
Do 00:21. Nie pisz bzdur, bo wtedy można było kupić kominiarki w stylu ninja i nikt nie zabraniał ich nosić. Za demokracji był moment takiego zakazu, a niedawno nawet moro było zakazane, co się nie przyjęło.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Koncert organowy Adama Klareckiego

Most w Pilchowicach pod ochroną!

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1073
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%