MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Dzika kolonia zamknięta

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 8:20
Aktualizacja: 8:21
Autor: Angela
Surowe konsekwencje czekają na organizatora kolonii letnich dla dzieci, u którego jeleniogórski sanepid wykrył nieprawidłowości. Organizator nie zgłosił kolonii do kwalifikacji, sanepid musiał też unieruchomić blok żywieniowy. Stwierdzono też inne uchybienia i w konsekwencji zamknięto kolonię.

Sprawa dotyczy jednej z kolonii w Karpaczu. Jak się okazało była to jedyna spośród 50 badanych kolonii, w której wykryto nieprawidłowości. Po pierwsze organizator nie zgłosił jej do kwalifikacji. Odpowiednich wymogów nie spełniała też stołówka, z której korzystali wypoczywający.

Ale to nie koniec. W pokojach stwierdzono też za duże zagęszczenie dzieci, które spały na zbyt wysokich łóżkach, co zwiększało ryzyko wypadku. W kwaterach nie było też odpowiedniej ilości szaf. Kuratorium podjęło decyzję o zamknięciu kolonii. Dzieci trafiły do innego obiektu, a organizator zostanie najprawdopodobniej ukarany grzywną. Może też stracić koncesje na organizowanie kolonii w przyszłości.
(Angela)

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstaje rondo w Mysłakowicach

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Samochód poleasingowy – czy warto?

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Ktosiek 3-08-2009 8:57
Dobrze że ktoś się takimi sprawami zajmuje i pilnuje to, bo widać ktoś chciał zarobić/zaoszczędzić tylko czemu kosztem biednych dzieci i ich rodziców? Teraz powinien tak beknąć żeby mu się odechciało, bo skoro bierze się za coś kasę to trzeba się dobrze wywiązywać z powierzonych obowiązków
~mimi 3-08-2009 11:21
To mi sie podoba,kontrloe powinny byc,pamietam jako dziecko bylam na koloni na kaszubach,trzeciego dnia prawie polowa kolonistow wyladowala w szpitalu i kolonie sie dla nas skonczyly,po dwu-tygodniowym pobycie w szpitalu rodzice musieli nas odebrac,to byly moje pierwsze i ostatnie koloni
~drenczer 3-08-2009 13:46
W Karpaczu funkcjionuje wiele obiektów które nie spełniają przepisów. Może ktoś się wreszcie za to weżmie.
~kika12 3-08-2009 15:52
a co to byla za kolonia
~ZABOBRZANIN 4-08-2009 20:48
A w jakim obiekcie to sie stało ? Może to choć uchroni tych co w ciemno wysyłaja dzieci... jak dowiedzą sie o adresie i nazwie.
~Krzyś 6-08-2009 11:33
To była willa Śnieżynka. Opisali to w nowinach, swoją drogą wszyscy wiedzą, że w Karpaczu takie rzeczy są na porządku dziennym.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Budowa drogi S3

Remont ulicy Ogińskiego  

Wyróżnienie dla samorządowców

Skarpeta z metamfetaminą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
859
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%