MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dziewczynka matką

Wiadomości: Dolny Śląsk
Czwartek, 16 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 22:57
Autor: konrad
W szpitalu wojewódzkim 12-letnia Cyganka urodziła martwe dziecko. Lekarze stwierdzili poważną wadę genetyczną u noworodka. Sprawą zajęła się prokuratura, gdyż kontakty seksualne z nieletnimi poniżej 15 roku życia są karalne w każdym przypadku.

Jak się nieoficjanie dowiedzieliśmy, o ojcostwo podejrzewani są najbliżsi dziewczynki. Ona sama odmawia konsekwentnie udzielenia informacji, z kim współżyła i kogo podejrzewa o ojcostwo.

Każde śledztwo dotyczące Cyganów jest wyjątkowo trudne, gdyż panujący w tej społeczności nakaz nieujawniania obcym spraw dziejących się w cygańskich rodzinach często uniemożliwia skuteczne dochodzenie prawdy. Również rodzice dziewczynki nie chcą udzielać żadnych informacji.

Poród odbierany od 12 latki był również wstrząsem dla pracowników szpitala. Osoba w tym wieku rodziła w lecznicy po raz pierwszy. Również lekarze, którzy odbierali dziecko, mówili, że nie spotkali się z takim przypadkiem.

Problemem jest też cygańska obyczajowość. Romowie twierdzą, że młode nastolatki za zdolne do zamążpójscia. Ślubu udziela miejscowy król i od tego momentu np. 25-latek i 12 latka uważani są za małżonków i mają prawo do współżycia. Chociaż polskie prawo uważa to za niedopuszczalne, osoby narodowości romskiej twierdzą, że ich obyczaje są ważniejsze od prawa krajowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zwycięstwo PiS (aktualizacja)

Zamknięty szlak w czeskich Karkonoszach

Budowa farmy fotowoltaicznej w Jeleniej Górze?  

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Natalka15_Mysłakowice 18-02-2006 15:55
To co wydarzyło się moim zdaniem jest karalne...jeśli to dziecko nie jest w stanie przyznać się do tego z kim współrzyła..to rodzice powinni odpowiedzieć za jej zachowanie! Według mnie to że ta młoda 12-nastolatka zaszła w ciąże jest winą przedewszytskim rodziców, ponieważ nie dopilnowali córki!!!
~lelek26 21-02-2006 20:32
ty głupia dziewczyno -nie czytałaś artykułu?Nie zrozumiałaś że u nich takie panują obyczaje , że rodzice się na to zgadzają i dla nich ciąża tej dziewczynki to nie jest żaden problem? Naucz się czytać ze zrozumieniem, a później pisz komentarze!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wspólne posiedzenie finansów i oświaty

Rajd zdewastował las?

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Festyn dla Matki

Prace bez poślizgu

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
502
Tak
31%
Nie
64%
Nie mam zdania
5%