MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

"Dziewczyna w czerwonej chuście" podbiła serca widzów

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 30 czerwca 2017, 11:27
Aktualizacja: 13:47
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. użyczone
"Dziewczyna w czerwonej chuście" w reż. Atifa Yilmaza to kolejna produkcja, z którą mogli zapoznać się goście Książnicy Karkonoskiej w ramach cyklu pn. "Kino tureckie". W lipcu czekają nas dwa seanse...

Film zaprezentowany w minioną środę (28.06) uznawany jest za jeden z dziesięciu najlepszych tureckich filmów w historii kina. Jest to opowieść nie tylko o miłości, ale i o społecznych problemach w kraju nad Bosforem. Produkcja pełna nieoczekiwanych zdarzeń, trzymająca do końca w napięciu sprawiła, że widzowie do końca zastanawiali się jak skończy się ta historia i po filmie długo dyskutowali, czy bohaterka wybrała właściwie, bowiem musiała zdecydować: zostać z mężczyzną, którego jej syn nazywał ojcem, czy wrócić do jego biologicznego ojca, który wielokrotnie wykazał się brakiem odpowiedzialności i nie zapewniał rodzinie poczucia bezpieczeństwa.

Scenariusz powstał na podstawie opowiadania Czingiza Ajtmatowa. - W zbiorach wypożyczalni mamy książki Ajtmatowa. Warto odkryć urok prostego i sugestywnego języka tego autora, klimat krainy pasterzy, hodowców koni, wsi, która rządzi się swoimi prawami, gdzie nie wszystko można ubrać w słowa - powiedział przedstawiciel Książnicy Karkonoskiej.

Kolejny seans już 12 lipca o godz. 17:00. Projekt realizowany jest przez Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska we współpracy z Centrum Kultury Tureckiej w Warszawie.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wystawa prac artystów z Wołowa

Wystawa J. W. Lipińskiego w Biurze Wystaw Artystycznych

200 pieczątek w 24 godziny

Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Laboratorium Szkła coraz bliżej

W Galerii Gwiazd – wizerunek Jana Peszka

Finał procesu dwójki działaczy KOD–u

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
132
Tak
36%
Nie
60%
Nie mam zdania
4%