ze świata: Dziesięć medali jeleniogórzan w niemieckim Cottbus

Poniedziałek, 19 października 2009, 11:09
Aktualizacja: 15:25
Autor: ahawer
10 medali na 12 startujących zawodników i zawodniczek Jeleniogórskiego Klubu OYAMA zdobyliśmy w II Otwartych Mistrzostwach Brandenburgii Oyama Karate w Cottbus, w których udział wzięło około 100 zawodników i zawodniczek z 20 klubów z Polski i Niemiec. Nasz dorobek medalowy to: 3 złote, 2 srebrne i 5 brązowych krążków w konkurencji juniorów i seniorów.

Juniorzy: Ewelina Grunwald, Rafał Cieśliński i Sebastian Pawlikowski sięgnęli w pięknym stylu po złote medale.
Cała trójka zaprezentowała wysoki poziom wyszkolenia, bojowe i ładne walki, które pokazały ich "twarde" charaktery i dały wiele radości kibicom i trenerom! Brązowe medale w konkurencji juniorów zdobyli: Dawid Baran, Oskar Korzeniowski, Krystian Ligiżyński, Kuba Dygnas i Maksymiliana Janik - w większości debiutujący na zawodach.

Nie powiodło się Wackowi Lewandowskiemu (junior - debiut), który mimo przegranej zaskoczył wszystkich świetną, widowiskową walką i zdecydowaną postawą w rundzie eliminacyjnej...ostatni z naszych juniorów - Łukasz Kuczkowski przegrał z...kartą zdrowia, której to nie przedłużył ważności i tym samym nie został dopuszczony do walki.

Równie dobrze spisali się nasi seniorzy - Beata Bukofaj po 3 zaciętych i bojowych walkach przegrała różnicą wagi finał sięgając po srebro, także ze srebrnym dorobkiem zakończył zawody Marcin Świętoń - z powodu odniesionej kontuzji nogi musiał niestety poddać walkę o złoto. Grzegorz Maślanka po zwycięstwie w pierwszej rundzie później uległ nieznacznie swojemu przeciwnikowi w walce o finał ostatecznie zdobywając brązowy medal.

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom dobrej postawy i ładnych walk oraz dziękujemy trenerom prowadzącym: sensei Rafałowi Majdzie - 4 dan i Marcinowi Nowosielskiemu - 2 dan, którzy przygotowali zawodników do tego turnieju. Serdeczne podziękowania dla sempai Piotra Uznego, którego pomoc była nieoceniona w zakresie opieki i transportu zawodników, osu!

W niedzielę, 18.10. w Łodzi odbywa się także Liga Muay Thai z udziałem 6 naszych zawodników.
A już za miesiąc: 21 i 22 listopada b.r. w Jeleniej Górze w Hali MOS przy ulicy Złotniczej odbędzie się wspaniałe widowisko Oyama Karate - na kolejnej edycji Pucharu Polski "OYAMA TOP" gościć będziemy w naszym mieście najlepszych z najlepszych! Szczegóły wkrótce.