MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Dziesięć lat za kratkami

Wiadomości: Dolny Śląsk
Środa, 19 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 19 września 2007, 8:38
Autor: carioca
Fot. Archiwum
Odpokutuje za śmierć czterech osób.

Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim okazał się surowy wobec Piotra K., oskarżonego o spowodowanie wypadku (cztery osoby zginęły) i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Do tragedii doszło 14 maja ubiegłego roku. Oskarżony mknął oplem calibrą i nie wyrobił ostrego zakrętu w Uboczu pod Gryfowem. Jazdę zakończył po uderzeniu w betonowy słup i stoczeniu się do rowu.
Piotrowi K. nie stało się nic poważnego. Wydostał się z wraku pojazdu. Trzech kolegów, z którymi jechał, zginęło na miejscu. Czwarty, 17-latek, przeżył. Ale oskarżony nie pomógł mu. Uciekł. Chłopak zmarł po kilku godzinach.

Piotr K. o zdarzeniu opowiedział rodzinie i wymyślił sobie fałszywe alibi w celu uniknięcia odpowiedzialności. Konkubina brata wywiozła K. za granicę i składała fałszywe zeznania, jakoby oskarżonego, kiedy doszło do zdarzenia, nie było w Polsce.

Zarówno ona, jak i brat Piotra K. zostali w procesie oskarżeni o poświadczenie nieprawdy.
26-letni mężczyzna usłyszał we wtorek wyrok we własnej sprawie: 10 lat więzienia i 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Konkubinę brata sąd skazał na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, a Tomasza K., brata Piotra – na osiem miesięcy także w zawieszeniu na dwa lata.

Piotr K. nie okazał skruchy i nie przeprosił rodzin ofiar tragedii. Wyrok nie jest prawomocny. Obrońca K. wnosił o uniewinnienie swojego klienta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Promocja strony usługowej z Wrocławia za pomocą… pozycjonowania

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Rodzinna wystawa

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~XXX 19-09-2007 8:56
uniewinnienie?to jakiś koszmar.płacisz kase i wyciągna cie z najwiekszego bagna.Mamy kilku takich specjalistów.mam nadzieje ze to sie nie uda
~DO KOMORY GAZOWEJ Z NIM!!! 19-09-2007 9:37
Nabić go na pal i po problemie... mknął calibrą i pewnie jeszcze nosi czapeczkę z daszkiem. Takich sk...w**** szybko trzeba się pozbywać a nie niby jakaś resocjalizacja, wyjdzie z mamra to znów zrobi tak samo i będzie mu wisiało bo za zabicie 4 ludzkich istnień wie, że pójdzie znów do pierdla na kolejne lata. Paranoja! Rodzina jego to też widać, wałkowata cała i niczym się nie różni od tego psychola. Ten kto trzeba rozliczy go po śmierci wraz z odsetkami... Oby nie zaznała jego dusza spokoju wiecznego. Zwyrodnialec!
~greg 19-09-2007 10:08
Śmierć 4 osób i tylko 10 lat za kratkami ? Śmieszne. Przyu okazji – ciekawe jak dorwała go Policja skoro wywieziono go za granicę.
~Hamster 19-09-2007 10:16
Ostry wymiar kary – 10 lat. Buhahahaha. Za takie cos powinno byc podwójne dożywocie z możliwością ubiegania się o zwolnienie po 100 latach. Tak jest w USA i tak powinno być u nas.
~... 19-09-2007 11:21
Do Grega. Sam się z głosił na policję i nikt go nie dorwał. Co Ty artykułów nie czytałeś na ten temat. Tylko, że zrobił to troszkę za późno bo powinien się zgłosić zaraz po całym zdarzeniu. I najlepiej czekać na miejscu wypadku na policję.
~obserwator 19-09-2007 13:32
Uciekł z miejsca wypadku , zapewne był w stanie wskazującym , za to powinen dostać jeszce parę lat , a zakazp rowadzenia pojazdów DOŻYWOTNIO
~Krystyna 19-09-2007 19:31
Dlaczego tylko 10 lat,kto jest taki łagodny.Za 4 osoby zabite,nie udzielenie pomocy.To niesprawiedliwe.Dla takiego typa powinno być DOŻYWOCIE,bo kary śmierci niestety nie ma.
~d3m0l 20-09-2007 7:47
w sumie skazali go za nie udzielenie pomocy osobie poszkodowanej, ucieczkę z miejsca wypadku i składanie fałszywych zeznań. W przypadku kraksy samochodowej trudno mówić o morderstwie z premedytacją, choć na zdrową logikę niczym ten przypadek nie różni się od morderstwa w afekcie i potem ukrycia zwłok a następnie ukrywania się i składaniem fałszywych zeznań. Może jednak nasze prawo należałoby nieco poprawić.
~smutna 21-09-2007 14:50
Okej te wasze opinie wszystkie są siebie warte.A zastanówcie się .a może szok kierował tym młodym mężczyzną ..Nie można oceniać kogoś bo sami nie wiecie jak byście postąpili.I najtrudniejsze jest to że oni wszyscy są winni....wystarczy kilka chwili żeby mogło to samo zdarzyć się z nami i naszymi znajomymi.Nie pamiętacie jak jest w młodości? jakie rzeczy sie wyrabia?? ale cóż jest tylko jedna osoba która nas oceni Bóg..Za to wszystko winny jest jak zwykle alkohol.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Plac "Tęcza" gotowy

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Dary Lasu

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
810
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%