MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dziesiątki tysięcy kwiatów na miejskich klombach i rabatach

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 22 marca 2016, 8:30
Aktualizacja: 8:35
Autor: MPGK
Fot. Archiwum MPGK
Kwitną krokusy przy jeleniogórskich ulicach i alejach, a niebawem zakwitną tulipany. Pracownicy MPGK sadzą bratki, po świętach zajmą się Parkiem Zdrojowym; przy zabobrzańskiej obwodnicy ustawią konstrukcję jelenia, która jeszcze niedawno stała obok ratusza. Wiosna zapowiada się więc kolorowo.

Na żółto i fioletowo kwitną krokusy, lada moment kwitnąć zaczną także tulipany. Obu rodzajów kwiatów posadzono jesienią ubiegłego roku na jeleniogórskich skwerach oraz przy przydrożnych pasach zieleni około 80 tysięcy. Mieszkańcy miasta i turyści mogą je podziwiać między innymi na: Placu Piastowskim, Al. Wojska Polskiego i ul. 1 Maja, przy obwodnicach - południowej oraz wzdłuż Al. Jana Pawła II; na rondzie Majewskiego, „Pod Koroną”, a także na rogu ul. Różyckiego i Ogińskiego.

W najbliższych dniach MPGK zasadzi na Placu Ratuszowym 5,5 tys. żółtych i ciemnoniebieskich bratków. W kwietniu firma przejmie również opiekę nad Parkiem Zdrojowym. Na pewno szybko zostaną tam uzupełnione, w kwietnych mozaikach, bukszpany.

Zaraz po Wielkanocy przy Al. Jana Pawła II, w miejscu, gdzie znajdują się maszt, na których wywieszane są flagi, stanie konstrukcja jelenia - herbu miasta. - Obsadzona zostanie berberysem thunberga, bukszpanem i winobluszczem pięciolistkowym - mówi Piotr Hamowski, kierownik oddziału zieleni miejskiej MPGK. - Już jesienią powinien wyglądać bardzo ładnie - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Marcin Wyrostek patriotycznie

Studium na początek

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~jeżozwierz1 22-03-2016 9:49
Ale megaoptymizm. A jak będzie letnia susza - to co na to "WODNIK"? Wszak Miasto też jest płatnikiem za rozlewaną wodę tu i tam.
~ 22-03-2016 11:07
jak to co?podwyżka ,za przyklaskiem Prezydenta.
~gluś 22-03-2016 17:45
fantastycznie :)
~joł 22-03-2016 19:02
Oby tylko nie zaczęły drugiego życia na bazarach "dzięki" ogrodnikom-złodziejom...
~ 23-03-2016 5:06
jak te kwiaty wytrzymają taką dawkę spalin ? z powodu nadmiernej ilości sygnalizacji świetlnej
~dziwne by bylo 23-03-2016 8:39
no dziwne by bylo zeby rzecznikowi wodnika nie podobalo sie to co robi rzecznik mpkg ciekawe dlaczego ot taka hydrozagadka ..................... ; )))))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

MPGK przygotowane na zimę

Motocykliści dla Niepodległej

Nowa sekretarz

Cecylia Woźniak skończyła 100 lat!

Śledztwo ws. KPR–u umorzone

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
831
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%