MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

„Dziesiątka” otworzyła swoje progi

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 18 marca 2016, 11:50
Aktualizacja: 12:28
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Pokazy artystyczne w hali przy Szkole Podstawowej nr 10 oraz próbne zajęcia w salach lekcyjnych – to oferta, z jaką dyrekcja i grono pedagogiczne wraz z uczniami wystąpiła do rodziców i ich pociech, podczas Dnia Otwartego w szkole przy ul. Morcinka w Jeleniej Górze.

- Jesteśmy przygotowani do przyjmowania sześciolatków już od kilku lat, ponieważ nabór dzieci sześcioletnich do klas I trwa od 2012 r. Sukcesywnie baza szkoły: kadrowa i materialno - techniczna jest rozwijana, modernizowana i dostosowywana do potrzeb najmłodszych uczniów - powiedziała Alina Rasiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze

W ofercie zajęć pozalekcyjnych „Dziesiątki” jest m.in. edukacja taneczna, warsztaty szachowe oraz wiele zajęć sportowych z uwagi na posiadaną bardzo dobrą bazę i współpracę z klubem MKS MOS Karkonosze.

W hali sportowej wystąpiły maluchy uczące się w szkole przy ul. Morcinka prezentując swoje zdolności wokalne, taneczne, w tym zumby. - To był tylko fragment tego, co możemy zobaczyć. Mamy bardzo bogatą ofertę – podkreślała wicedyrektorka SP 10 Elżbieta Wilińska.

W dalszej kolejności odbyły się gry i zabawy matematyczne, eksperymenty przyrodnicze, angielski, niemiecki, szachy, czy zajęcia z logopedą, terapeutą oraz z panią z poradni psychologicznej. Duże zainteresowanie wzbudziło również przedstawienie pt. „Lokomotywa – czy ptasie radio wie o rzepce?” przygotowane przez zespół dzieci z klas I-IV.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kiedy zniknie ten wykop?

Sprzątanie świata 2020 w wykonaniu uczniów z SP 7

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~mika111 18-03-2016 12:26
Odszukać kogoś kto jest nam przeznaczony i oddać mu wszystko to wielkie szczęście. Obdarzyć go Miłością dozgonną to marzenie każdego. Mieć kogoś to prawdziwy strzał w dziesiątkę.
~..... 18-03-2016 18:07
A jak to wyglądało w sp 2?bo tam tez były dni otwarte(sobota) i aż mnie dziwi,że cicho sza na ten temat..czyżby coś poszło nie tak???
~rodzic absolwenta 18-03-2016 22:11
"Dziesiątka" moim zdaniem najlepsza szkoła w mieście. Polecam
~ 18-03-2016 23:47
W SP 2 wyglądało to całkiem przyzwoicie...TV, prasa, przemawiał prezydent, naczelnik oświaty.....było całkiem sporo dzieci w porównaniu do innych placówek...http://www.jelonka.com/news,single,init,article,62294
~ 18-03-2016 23:53
SP 2 w tym całym zamieszaniu obroni się RENOMĄ, jak to powiedzieli odwiedzający placówkę rodzice. Szkoda, że miasto upiera się przy rejonizacji, ponieważ wtedy co niektóre szkoły świeciłyby pustkami.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Trwa budowa atrakcji KPN

Kolejne komputery dla rodzin zastępczych

JSM buduje parking przy wsparciu Miasta

Uczniowie Rzemiosł nagrodzeni za zdjęcia

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
447
Tak
42%
Nie
47%
Nie wiem
11%