MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Dzierżoniowskie przetarcie młodziczek KPR–u

Wiadomości: Dzierżoniów
Poniedziałek, 12 maja 2014, 15:26
Aktualizacja: 15:30
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Młodziczki KPR–u Jelenia Góra wystartowały w ostatni weekend w II Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Gór Sowich, który rozegrany został w Dzierżoniowie. W zmaganiach uczestniczyły zespoły roczników dziewcząt z roczników 1997 i 1998: UKS Jedynka Dzierżoniów, UKS Jedynka Ziębice, UKS Spartakus Otmuchów, UKS Handball–28 Wrocław, UKS Włókniarz Mirsk, MKS Victoria Świebodzice i KPR MOS Jelenia Góra – jako najmłodszy zespół w turnieju (w składzie trzy zawodniczki z rocznika 1999, dziewięć z 2000 i dwie z 2001).

Nasze młodziczki miały potraktować turniej, jako ostatnia mocna konfrontacja z mniej znanymi i silniejszymi zespołami przed zbliżającymi się półfinałami Pucharu ZPRP w kategorii młodziczek, które to odbędą się już w dniach 16-18 maja w Pawonkowie w województwie opolskim.

- Myśl szkoleniowa trener Dili Samadovej zakładała pewne rozwiązania taktyczne, które udało się rozwiązać tylko w niewielkim obszarze gry naszych zawodniczek, gdyż w dalszym czasie brakuje kontuzjowanych szczypiornistek powracających do zdrowia: Agaty Skowrońskiej i Weroniki Wojtas. Turniej można udać za bardzo udany, gdy się weźmie pod uwagę siłę, wzrost przeciwniczek i grę piłką o numer większą i w dodatku z klejem – co dla naszych młodych szczypiornistek było pewnym zimnym prysznicem, a i siły, którą musiały użyć w każdy mecz pokazały, na jakim etapie szkolenia jeszcze są nasze podopieczne – wyznaje Artur Janas, kierownik naszej drużyny.

Doskonale w grze poradziła sobie natomiast Natalia Janas, która w 6 spotkaniach zdobyła 18 bramek i dodatkowo została wybrana przez trenerów drużyn najlepszą zawodniczką turnieju udowadniając tym swoją wartość, jako zawodniczka kadry narodowej rocznika 1998. W oczach trenerki za skuteczną grę w obronie i ataku została wyróżniona Weronika Bachurska, jako najlepsza zawodniczka drużyny KPR Jelenia Góra. Obie zawodniczki zostały wyróżnione okolicznościowymi grawerami, a ponadto wszystkie uczestniczki turnieju otrzymały okolicznościowe koszulki turniejowe.

Klasyfikacja końcowa turnieju o Puchar Gór Sowich:
1. MKS Victoria Świebodzice
2. UKS Handball-28 Wrocław,
3. UKS Jedynka Dzierżoniów,
4. KPR MOS Jelenia Góra,
5. UKS Jedynka Ziębice,
6. UKS Spartakus Otmuchów,
7. UKS Włókniarz Mirsk,

Skład drużyny:
Bramkarki: Płudowska, Obuchowska
Zawodniczki: Janas (18 bramek), Szczepańska (13), Chlebosz (9), Bachurska (7), Bielecka (7), Starczyk (5), Żmijewska (4), Drąg (4), Białogrecka (1), Pakuł (1), Klimaszewska.
Trener zespołu: Dilrabo Samadowa, kierownik zespołu: Artur Janas.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tak nie wolno parkować!

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Brawo 13-05-2014 7:43
Brawo dziewczyny powodzenia na półfinałach trzymam kciuki za Was.
~--- x-- 13-05-2014 9:41
Widać jak brakuje kontuzjowanych dziewczyn:) szkoda wracajcie do zdrowia!!!!!!
~jerzy 13-05-2014 10:07
Bardzo ładnie, gratulacje i oby tak dalej, niestety kontuzje w tej dyscyplinie to chleb powszedni i tylko dobre przygotowanie fizyczne może skutkować mniejszą ilością urazów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Podgórna zarośnięta!

Ola Zaleśny jednak nie w Karkonoszach

Skatepark za frekwencję?

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
169
Tak
44%
Nie
41%
Nie wiem
14%