MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dzierżoniowskie przetarcie młodziczek KPR–u

Wiadomości: Dzierżoniów
Poniedziałek, 12 maja 2014, 15:26
Aktualizacja: 15:30
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Młodziczki KPR–u Jelenia Góra wystartowały w ostatni weekend w II Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Gór Sowich, który rozegrany został w Dzierżoniowie. W zmaganiach uczestniczyły zespoły roczników dziewcząt z roczników 1997 i 1998: UKS Jedynka Dzierżoniów, UKS Jedynka Ziębice, UKS Spartakus Otmuchów, UKS Handball–28 Wrocław, UKS Włókniarz Mirsk, MKS Victoria Świebodzice i KPR MOS Jelenia Góra – jako najmłodszy zespół w turnieju (w składzie trzy zawodniczki z rocznika 1999, dziewięć z 2000 i dwie z 2001).

Nasze młodziczki miały potraktować turniej, jako ostatnia mocna konfrontacja z mniej znanymi i silniejszymi zespołami przed zbliżającymi się półfinałami Pucharu ZPRP w kategorii młodziczek, które to odbędą się już w dniach 16-18 maja w Pawonkowie w województwie opolskim.

- Myśl szkoleniowa trener Dili Samadovej zakładała pewne rozwiązania taktyczne, które udało się rozwiązać tylko w niewielkim obszarze gry naszych zawodniczek, gdyż w dalszym czasie brakuje kontuzjowanych szczypiornistek powracających do zdrowia: Agaty Skowrońskiej i Weroniki Wojtas. Turniej można udać za bardzo udany, gdy się weźmie pod uwagę siłę, wzrost przeciwniczek i grę piłką o numer większą i w dodatku z klejem – co dla naszych młodych szczypiornistek było pewnym zimnym prysznicem, a i siły, którą musiały użyć w każdy mecz pokazały, na jakim etapie szkolenia jeszcze są nasze podopieczne – wyznaje Artur Janas, kierownik naszej drużyny.

Doskonale w grze poradziła sobie natomiast Natalia Janas, która w 6 spotkaniach zdobyła 18 bramek i dodatkowo została wybrana przez trenerów drużyn najlepszą zawodniczką turnieju udowadniając tym swoją wartość, jako zawodniczka kadry narodowej rocznika 1998. W oczach trenerki za skuteczną grę w obronie i ataku została wyróżniona Weronika Bachurska, jako najlepsza zawodniczka drużyny KPR Jelenia Góra. Obie zawodniczki zostały wyróżnione okolicznościowymi grawerami, a ponadto wszystkie uczestniczki turnieju otrzymały okolicznościowe koszulki turniejowe.

Klasyfikacja końcowa turnieju o Puchar Gór Sowich:
1. MKS Victoria Świebodzice
2. UKS Handball-28 Wrocław,
3. UKS Jedynka Dzierżoniów,
4. KPR MOS Jelenia Góra,
5. UKS Jedynka Ziębice,
6. UKS Spartakus Otmuchów,
7. UKS Włókniarz Mirsk,

Skład drużyny:
Bramkarki: Płudowska, Obuchowska
Zawodniczki: Janas (18 bramek), Szczepańska (13), Chlebosz (9), Bachurska (7), Bielecka (7), Starczyk (5), Żmijewska (4), Drąg (4), Białogrecka (1), Pakuł (1), Klimaszewska.
Trener zespołu: Dilrabo Samadowa, kierownik zespołu: Artur Janas.

Ogłoszenia

Czytaj również

Do „Śnieżki” po sadzonkę – jutro

ZNP do maturzysty: "Proszę zmienić szkołę"

Wsparcie strajkujących

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Brawo 13-05-2014 7:43
Brawo dziewczyny powodzenia na półfinałach trzymam kciuki za Was.
~--- x-- 13-05-2014 9:41
Widać jak brakuje kontuzjowanych dziewczyn:) szkoda wracajcie do zdrowia!!!!!!
~jerzy 13-05-2014 10:07
Bardzo ładnie, gratulacje i oby tak dalej, niestety kontuzje w tej dyscyplinie to chleb powszedni i tylko dobre przygotowanie fizyczne może skutkować mniejszą ilością urazów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pociągiem pojedziemy do Skalnego Miasta

Charakter, walka, zwycięstwo!  

Protest oświaty

Tu też ryzykują życie?

Sprzątali Chojnik

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
718
Tak
66%
Nie
31%
Nie wiem
3%