MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 27 maja
im. Jana, Juliusza

Dzień Zdrowia Jamy Ustnej w Stomatologii Bez Bólu

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 24 marca 2019, 9:12
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 marca 2019, 6:20
Autor: Organizator
Fot. Użyczone
Wady zgryzu stały się dość powszechnym zjawiskiem w obecnych czasach. Nie każdy zdaje sobie bowiem sprawę, że nieleczone mogą prowadzić do nieodwracalnych zmian. Krzywy zgryz to także dodatkowe problemy związane z nierównomiernym ścieraniem się kości, przyczyny zapalenia dziąseł, jak i bóle zębów. W najgorszym wypadku – przedwczesna ich utrata. Obok skutków stricte zdrowotnych, można by wymienić także przyczyny oddziaływujące na zdrowie psychiczne – kompleks krzywych zębów, rzucający cień na samopoczucie.

Dlaczego więc nie zrobić pierwszego kroku w stronę pięknego uśmiechu? Przecież „krzywe zęby to nie wyrok”. Dlatego w tym roku Placówka Stomatologii Bez Bólu, w czasie trwania Światowych Dni Zdrowia Jamy Ustnej, świętowała pod znakiem ortodoncji.

Przybyli pacjenci mieli możliwość odbycia konsultacji ze specjalistami oraz dowiedzenia się o stanie swojego uzębienia. Badani mogli porozmawiać o ortodoncji cyfrowej oraz sposobach leczenia opatentowanych przez autorytet świata ortodoncji - profesora Piotra Fudaleja, także prowadzonych w Placówce Stomatologii Bez Bólu.

W czasie konsultacji dowiedziałem się wiele odnośnie stanu mojego uzębienia, wszystko przebiegło szybko i profesjonalnie. Już dzisiaj zdecydowałam się na leczenie - podsumował jeden z przybyłych.
Pacjenci, którzy 20 marca przekroczyli drzwi Stomatologii Bez Bólu otrzymali drobny upominek, mogli skosztować świeżo wyciskanych soków oraz domowych wypieków.

Jednak najważniejsza część inicjatywy ma na celu uświadamianie społeczeństwa o ważnym aspekcie jakim jest profilaktyka, jak i dbanie o stan swojego zdrowia - zawsze, a nie tylko od święta.

Twoja reakcja na artykuł?

13
59%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
8
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Skwer Radiowej Trójki przetrwa?

Moja Fundacja wspiera domy dziecka

Podwójna moc z Pilchowic

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 24-03-2019 11:05
Kiedyś dentysta był w każdej szkole , dzieci miały przeglądy uzębienia i leczone , teraz narobili dziadów co prostują zęby , tylko za ile ,
~paw 25-03-2019 13:13
do: ~ (11:05)
co ma wspólnego dentysta w szkole do prostych zębów, a dodam jeszcze ze chodziłem do sp4 w latach 80 a tam dentystką była straszna sadystka która wpoiła we wmnie lek do dentystów i dzieki niej wpadłem kiedys w sidła "stomatologi bez bólu"
~rozczarowana 24-03-2019 15:26
pod płaszczykiem profilaktyki zdobywamy klientów, czyżby nastąpił odpływ pacjentów? Nie dziwię się, kiedyś też korzystałam, ale teraz wszystkim odradzam, mam nadzieję, niestety zawiedziony i wykorzystany pacjent będzie zawsze opowiadał innym o swoich złych doświadczeniach....wobec czego nie pozdrawiam
~ 24-03-2019 18:44
do: ~rozczarowana (15:26)
Mam to samo. Przenioslam sie na Zabobrze
~anonim 25-03-2019 8:08
W tych zlych czasach PRL-u w kazdej szkole byl dentysta, higienistka i lekarz.Dzieci byly pod kontrola, badane i zeby leczono za darmo. Ortodonta tez leczyl darmo. Teraz leczenie zgryzu, minimum 4 tys. Kogo na to stac?
~paw 25-03-2019 12:54
Wszystko od 2 do nawet 5 razów droższe niz u innych dentystów, niby bez bólu ale to juz standard, znieczulenie nie jest czyms wyjatkowym.
~Hbj 25-03-2019 14:06
W powiecie nie ma dentysty w szkole.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pociągiem do Karpacza, ale także do Legnicy?

Inwestycja na skrzyżowaniu

Inwestycja w Schronisku dla Małych Zwierząt  

Maseczki z aresztu

Nowe wyzdrowienia w powiecie jeleniogórskim

Sonda

Otwarcie szkół dla najmłodszych uczniów nie oznacza normalnej nauki, tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Czy to ma sens?

Oddanych
głosów
521
Tak
27%
Nie
69%
Nie wiem
4%