MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Dzień wagarowicza "pod lupą" policji

Wiadomości: Powiat
Środa, 20 marca 2019, 12:13
Aktualizacja: Czwartek, 21 marca 2019, 6:46
Autor: 112
21 marca – kalendarzowy pierwszy dzień wiosny – obchodzony jest przez młodzież jako „ Dzień wagarowicza”. Również i w tym roku większa część młodzieży zamiast do szkoły, pójdzie na mniej lub bardziej oficjalne wagary. Dlatego po raz kolejny przeprowadzone zostaną działania prewencyjne przez jeleniogórskich policjantów.

Policja jeleniogórska biorąc pod uwagę przewidywane zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i porządku publicznego prowadzić będzie działania prewencyjne mające na celu: kontrolę newralgicznych punktów gromadzenia się dzieci i młodzieży, tj. parki, dworce, centra handlowe, puby, kafejki internetowe oraz punkty sprzedaży alkoholu pod kątem dostępu nieletnich.

Działania te prowadzone będą w Jeleniej Górze i będą miały przede wszystkim charakter prewencyjny. Ich głównym celem będzie uświadomienie dorosłym, że sprzedaż alkoholu nieletnim jest przestępstwem oraz uwrażliwienie dorosłych na problem sprzedaży alkoholu nieletnim , a co za tym idzie - eliminowanie społecznego przyzwolenia na jego sprzedaż osobom poniżej 18 roku życia. Dodatkowo przed tym terminem policjanci wspólnie z nauczycielami prowadzili pogadanki w szkołach na temat zagrożeń, wynikających z zażywania narkotyków, ale również informowali o konsekwencjach prawnych wynikających z posiadania czy dystrybucji środków odurzających oraz rozmawiano o zgubnych skutkach spożywania alkoholu.

Trzeba jednak pamiętać, że ani szkoła, ani policja czy też organizacje społeczne nie są w stanie dzieciom i młodzieży zapewnić bezpieczeństwa bez pomocy rodziców.

Stąd apel, aby zwłaszcza tego dnia rodzice: ustalili jak i z kim dziecko spędza dzień; podpowiedzieli swoim pociechom, aby wzięły udział w organizowanych imprezach; kolejny raz przestrzegli przed spożywaniem alkoholu i zażywaniem narkotyków; zapewnili stały kontakt telefoniczny z dzieckiem i wyznaczyli godzinę powrotu do domu.

Twoja reakcja na artykuł?

9
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
2
13%
Smuci
0
0%
Złości
3
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Ścieżka edukacyjna "Przygoda w górach"

Drastyczne billboardy

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~myk 20-03-2019 17:23
Jak widzę policje to tam same gimnazjum dzieciaki pracują ! Szkoda gadać! Kto teraz do policji idzie!
~ 21-03-2019 10:42
Guzik ich obchodzi co robią uczniowie , od tego jest szkoła i rodzice , zajmą się złomiarzami i punktami złomu , kradną co metalowe , jak ciemno to tylko widać złodziei w kapturach a policji po bocznych uliczkach zero
~Bla bla 21-03-2019 18:41
Kafejki internetowe? Nooo proszę litości. Gdzie w JG jest chociażby jedna kafejka?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rondo – czy w tym roku się uda?

Autem w stragan

Kradną auta "na walizkę"

Spotkania z Beatą Kempą

Akcja policji na drogach powiatu lwóweckiego

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
963
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%