MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Dzień wagarowicza” pod lupą policji

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 22 marca 2018, 14:39
Aktualizacja: 14:46
Autor: 112
Fot. KMP Jelenia Góra
Wczoraj (21.03), kalendarzowego pierwszego dnia wiosny popularnie obchodzonego przez młodzież jako „Dzień wagarowicza”, funkcjonariusze Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, dzielnicowi oraz policjanci kryminalni sprawdzali m.in. czy w sklepach sprzedawany jest nieletnim alkohol i czy nie dochodzi do zakłócania porządku publicznego.

Działania te miały przede wszystkim charakter prewencyjny. Funkcjonariusze rozmawiali w właścicielami sklepów, pubów, lokali gastronomicznych na temat konsekwencji prawnych wynikających ze sprzedaży alkoholu, a także papierosów nieletnim. Rozdawali również ulotki „Pozory mylą, dowód nie” zachęcające do sprawdzania dowodów osobistych młodym ludziom.

Dodatkowo przed tym terminem policjanci wspólnie z nauczycielami prowadzili pogadanki w szkołach na temat zagrożeń wynikających z zażywania narkotyków, nie tylko zdrowotnych, ale również informowali o konsekwencjach prawnych wynikających z posiadania czy dystrybucji środków odurzających oraz rozmawiali o zgubnych skutkach spożywania alkoholu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Żeromalia na filmowo

Prezydent wezwany przez prokuratora

Ukradł paliwo i „wpadł”

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~i 22-03-2018 17:24
Całą armię postawić mundurowych !!! Wtedy nikt nie kupi . Takie zakupy mogą ujawniać tylko niemundurowi, mały Dyzio o tym wie a policja nie !!
~FRANEK ZE LWOWA 23-03-2018 6:23
Lepiej by bylo gdyby policja zajela sie BANDYTAMI i ZLODZIEJAMI. Panowie policjanci mam nadzieje, ze ich sie nie boicie.
~ 23-03-2018 8:05
do: ~FRANEK ZE LWOWA (6:23)
No właśnie o to chodzi by z młodzieży nie wyrastali bandyci

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Potrącenie pieszej

Głosy za strajkiem?

Kończy się referendum strajkowe

Areszt za znęcanie się nad rodzicami

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
181
Tak
63%
Jest dobrze, jak jest
13%
Nie
23%
Nie ma zdania
2%