MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dzień Szkoły bez Przemocy w Gimnazjum nr 1

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 8 czerwca 2012, 9:55
Aktualizacja: 9:57
Autor: red
Fot. Archiwum Organizatora
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Jeleniej Górze od początku tego roku szkolnego bierze udział w ogólnopolskim programie „Szkoła bez Przemocy – kibicuję fair play”. Ostatnio odbył się dzień otwarty i każdy, kto tylko chciał, mógł przyjść i poznać szkołę oraz przyjrzeć się działaniom uczniów i nauczycieli.

Celem Programu jest przeciwdziałanie przemocy w polskich szkołach przez zwiększenie świadomości problemu, zmianę postaw wobec przemocy, a także dostarczenie szkołom konkretnego wsparcia i narzędzi, które skutecznie i systemowo zwalczałyby to zjawisko. Od września w ramach tego projektu odbywały się w Gimnazjum nr 1 konkursy, pogadanki, spotkania z różnymi organizacjami, promocje wolontariatu, debaty z zaproszonymi gośćmi, a wszystko to pod hasłem FAIR PLAY. Zasady bowiem obowiązują nie tylko na boisku, ale w każdej dziedzinie życia.

Najważniejszym wydarzeniem wtorkowego Dnia Szkoły bez Przemocy był mecz pomiędzy rodzicami, uczniami a nauczycielami, który stanowił także centralny punkt dnia sportu. Od rana w auli szkolnej trwał happening artystyczny „Kibicuję Fair Play”, którego efektem jest powstanie ogromnych puzzli-plakatów o tej tematyce. Następnie odbyły się warsztaty pod hasłem „Nie walcz, negocjuj!”, które podawały wiadomości o stylach negocjacji, ale równocześnie pozwoliły uczestnikom przećwiczyć swoje umiejętności w planowaniu i realizowaniu zakładanego celu. Te trzy formy realizowały oświeceniową maksymę – bawiąc, uczyć.

Dodatkowo tego dnia można było obejrzeć sportowe trofea i prace artystyczne uczniów, kroniki szkolne, prezentację o szkole, a także zjeść przepyszne ciasta.

Cała społeczność szkolna zaangażowana była w Dzień Szkoły bez Przemocy. - To cieszy, bo fair play jest ważną i potrzebną zasadą życia, co można było zaobserwować dziś w naszej szkole. A szkoła to miejsce nowych doświadczeń i wskazówek na każdy dzień, dlatego cieszymy się, że udało się zrealizować założenia programu. Liczymy na certyfikat „Szkoły bez Przemocy” dla naszego Gimnazjum – mówią koordynatorki przedsięwzięcia Ewa Grosicka i Małgorzata Wołąkiewicz-Lisiak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jeleniogórska PO wspiera Siemoniaka

Jeleniogórski polonez

To wyjątkowe miejsce na kulinarnej mapie

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~:) 8-06-2012 11:00
Bardzo dobry pomysł, podziwiam młodzież za takie działania :)
~am 8-06-2012 11:58
popieram, ludzie sami muszą się zorganizować bo policja łapie a prokuratura wypuszcza, niema zero tolerancji tylko króluje mała szkodliwość.Rośnie pokolenie młodocianych bandytów w koszulkach JP/j...policję/.
rymcycymcy 8-06-2012 13:35
Dzieci powinny naparzać w takiego gazetowego manekina kiedy tylko mają na to ochotę ! :) ...będą spokojniejsze na przerwach !
~Olka 8-06-2012 20:47
1- gimnazujm...najgorszy syf w jeleniej. Rodzcie nie dajcie się nabrac na te bajki o cudownosci jedynki....
~ 8-06-2012 22:19
zamiast organizować jakieś popierdułkowate dni lepiej stosować stare dobre komunistyczne wychowanie zamiast kapitalistycznego "bezstresowego" kiedyś uczeń nie śmiał głosu na nauczyciela podnieść już nie mówiąc o zakładaniu śmietnika, więc dyscyplina to podstawa wychowania
~Jeleni-ogór 8-06-2012 22:20
Romek Giertych chciał smarkaczom śrubę dokręcić to żeście pluli na niego no to macie
~Czytacz 9-06-2012 8:52
A zdjęcia to chyba telefonem robione. Żenua.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czesi są spóźnieni

Inauguracja senatora

Podczas ferii zimowych ski–busy pod Śnieżką

Stop Plastik w Zamku Książ

Wandalizm czy profanacja?

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
531
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%