MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dzień Patrona w ZSE–T

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 25 maja 2018, 7:55
Aktualizacja: Sobota, 26 maja 2018, 7:29
Autor: Agnieszka Kumek
Fot. ZSE–T
Zespół Szkół Ekonomiczno–Turystycznych w Jeleniej Górze nosi imię (o czym zapewne nie wszyscy wiedzą) Unii Europejskiej. W związku z tym od czasu, kiedy szkoła została nazwana tym imieniem, jeden z majowych dni w szkole przeznaczony jest na nietypowe zajęcia edukacyjne, związane z patronem.

W tym roku Dzień Europejski odbył się 22 maja i zaangażował całą szkołę bez wyjątku. Nikt nie mógł narzekać, że nic się dla niego w czasie tego dnia nie znalazło.

Młodzież została podzielona na drużyny, z których każda miała inne zadanie. Zaczęło się od rozwiązania quizu z wiedzy o Unii, następnie każda klasa podzieliła się na grupy, z których każda miała inne zadanie: część uczniów została w szkole, żeby przygotować stół z prezentacją tradycyjnego dania reprezentującego wylosowany przez klasę kraj Unii, zaś reszta, podzielona na drużyny Mózgowców, Siłaczy i Zwiadowców, udała się do parku na Wzgórzu Kościuszki. Grupy poruszały się po Wzgórzu wg wyznaczonych tras i miały do zaliczenia kolejne punkty, w których uczniowie wykonywali wyznaczone zadania: od skakania na czas przez sznur czy skakankę, odbijanie piłki, przez rozwiazywanie rebusów i zagadek, robienie zdjęć określonym przedmiotom umieszczonym wcześniej w parku, po tworzenie z samych siebie układów gimnastycznych.

Po wykonaniu zadań i podliczeniu wyników wszyscy wrócili do szkoły, gdzie mogli delektować oczy wyglądem, a żołądki smakiem potraw przygotowanych przez kolegów. Pogoda dopisała, dzień udał się nadzwyczajnie, a wiedza na temat patrona szkoły trochę się utrwaliła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Projekt za miliony dla edukacji

Zmagali się z poezją Tadeusza Różewicza

Potrącenie pieszej

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 26-05-2018 5:16
Fajne suczki ale bym nie dokończę
~ 26-05-2018 14:21
Fajny pomysł

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kończy się referendum strajkowe

Głosy za strajkiem?

Wykazali się znajomością języków

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Żeromalia na filmowo

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
183
Tak
63%
Jest dobrze, jak jest
13%
Nie
22%
Nie ma zdania
2%