MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Dzień otwarty w Archiwum

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 9 czerwca 2018, 6:10
Aktualizacja: Niedziela, 10 czerwca 2018, 7:46
Autor: WAC
Fot. WAC
Z okazji przypadającego 9 czerwca Międzynarodowego Dnia Archiwisty swoje podwoje dla wszystkich ciekawych otworzyło wczoraj (8.06) Archiwum Państwowe w Jeleniej Górze

Taki dzień, to jedyna okazja, aby zobaczyć jak wyglądają magazyny, w których przechowywane są często unikatowe archiwalia. W tym roku można było też nauczyć się, jak korzystać i co można znaleźć w archiwalnych bazach danych w Internecie oraz pozwiedzać z przewodnikiem wystawę pt. „Cyfrowy model Jeleniej Góry w XVIII w. i wybrana ikonografia miasta” .

– W naszej placówce znajduje się około 2,7 kilometra akt – mówi dyrektor Archiwum Państwowego we Wrocławiu Oddział w Jeleniej Górze Ivo Łaborewicz. - Łącznie nasze zbiory liczą 210 tysięcy jednostek archiwalnych (teczek, dokumentów, atlasów, ksiąg i innych). Najstarszy dokument pochodzi z 1309 roku. Na co dzień najczęściej z naszych zasobów korzystają geneaolodzy lub osoby szukające swoich korzeni. Odwiedzają nas piszący prace magisterskie i doktoranckie. Dysponujemy też sporą liczbą akt budowalnych co sprawia, że w celach użytkowych przychodzą do nas inwestorzy oraz projektanci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Jan Sopata na emeryturze

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~anonimdd 9-06-2018 10:13
"Otworzyło wczoraj"... Do jasnej chole ry, czy nie możecie informować o imprezach, wystawach i in. WCZEŚNIEJ? Widać po zdjęciach, jak wiele osób o tym wiedziało. Jelonko - zróbcie kalendarz imprez, ale taki porządny, na bieżąco uzupełniany o wydarzenia, który będzie dostępny na stronie, w bardzo widocznym miejscu. Bo szlag człowieka trafia czytając artykuły "WCZORAJ miało miejsce coś tam coś tam" :(
~może w końcu jutro? 9-06-2018 10:26
Nie dość że dzieje się tak mało, to w dodatku wszystko działo się ''wczoraj'', żenada
~precz z PiSPOPSLSLD i pozost 9-06-2018 10:52
nie na temat ale :Na stronie internetowej Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Tunezji zostały opublikowane listy z prośbą o pomoc. Napisały je kobiety, które wyszły za muzułmanów. Oszukane, wywiezione za granicę i bite. Mężowie grożą im śmiercią, wszczynają awantury. Kobiety zaczęły szukać pomocy w Polskim MSZ. Wszystkie te przypadki są tylko z samej Tunezji, to tylko ułamek problemu z jakim mamy do czynienia.
~DJ 9-06-2018 11:31
do: ~precz z PiSPOPSLSLD i pozost (10:52)
My nie mamy z tym żadnego problemu, problem mają tylko te panie. Jeżeli były na tyle głupie, że zgodziły się związać swoje życie z kulturą, która sprowadza rolę kobiety do woli mężczyzny to o co to całe larum? Każdy sam płaci za swoje błędy.
~ 9-06-2018 13:34
do: ~precz z PiSPOPSLSLD i pozost (10:52)
Ludzie leczcie sie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koniec prac przy ul. Jagiellonów

Oddawali krew pamięci Kresowian

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Promesy dla strażaków  

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
713
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
13%