MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dzień otwarty szkoły ponadgimnazjalnej w Piechowicach

Wiadomości: Region
Środa, 17 kwietnia 2013, 7:48
Aktualizacja: Czwartek, 18 kwietnia 2013, 7:55
Autor: Mea
Fot. Archiwum Szkoły
Już jutro (18.04.) w godz. 12.00–16.00 będzie można zapoznać się z bazą Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach podczas Dnia Otwartego Szkoły. Nowością w ofercie jest klasa o profilu ratownictwo medyczne.

- W tym czasie będzie można poznać bazę, pracownie oraz zaplecze naszej szkoły, spotkać się z nauczycielami, a przede wszystkim zapoznać się z ofertą kształcenia, którą przygotowała szkoła na rok szkolny 2013/2014 – informuje Dorota Sobczyńska, dyrektorka ZSTiL w Piechowicach.

Absolwenci gimnazjów będą mogli zapisać się do klas o atrakcyjnych profilach. W 3-letnim Liceum Ogólnokształcącym zostanie utworzona klasa policyjna. Profil ten cieszył się ogromnym powodzeniem w roku ubiegłym i dwa lata temu. Nowością będzie klasa o profilu ratownictwo medyczne.

Natomiast w 4-letnim Technikum młodzież będzie mogła kształcić się w zawodach: technik informatyk, technik elektryk oraz technik mechatronik, a w 3-letniej Zasadniczej Szkole Zawodowej w zawodach elektromechanik oraz elektryk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ten etap remontu na Zamku Chojnik już zakończony

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

O jeleniogórskim rynku

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 17-04-2013 10:27
A klasa o profilu zomo też jest w tej szkole? Bo bym synka zapisał. On taki niedobry jest i dzieci bije na podwórku.
~kloss 17-04-2013 11:09
w dobie bezrobocia i z pożytkiem dla środowiska możnaby otworzyć też klasę straży miejskiej.Zajęcie przyszłościowe szczególnie dla tych komu się uczciwie pracować nie chce...
~ 17-04-2013 11:21
oj czepiacie się tej klasy policyjnej , ja mam tylko nasdzieję że przyszli policjańci będą bronić szarego obywatela przed bandytami a nie interesów zachodnich koncernów
~ymcyymcy 17-04-2013 12:12
No cóż ale w podaniu o prace będzie jasno i dobitnie napisane "W PIECHOWICACH". Całe dorosłe życie ta nazwa miejscowośći będzie się pojawiała jak smród w gaciach. I te pytania pracodawców. A gdzie to jest? I ciągłe tłumaczenie-a koło Jagniątkowa.
~tak tak 17-04-2013 15:56
No coz , taka jest prawda. Liczy sie Wroclaw, Warszawa dla szczesliwcow Jelenia Gora, a Piechowice, to pani czy panu odpowiemy, a teraz dziekujemy.
~zabobrzanin 17-04-2013 18:24
Większość tych wypocin z pokroju SM, POLICJA itp... to jak na razie ma do odrobienia lekcje na jutro więc do zajęć. Lepiej miec wyksztaucenie i zawód ale i są tacy przemądrzali z wykształceniem w ogólniakach to sukcesów w okienkach w przychodniach itp życzę. Produkuje się samych pseudo ELYTE za pieniądze dyplomy i tytuły kupuje, a wykopać prosto rowu i grabi nie umie trzymać oraz gwoździa do ściany problem wbić ! Nie jeden z tego pokroju szkół coś wyniesie i czegoś się nauczy bo od pokazywania palcami i klikaniem na klawiorkach nie jeden chlebka miał nie będzie, a mądrości już pozjadał. Rodzice ciężko na to pracowali aby mieli to co mają teraz "pseudo pociechy", a większości się zdaje że dostana z przydziału w darze od UNII ! Czy szydzić z kogos to polaka natura za dziada pradziada ?
~Koko 17-04-2013 20:14
Nie wiem o co wam chodzi z tym pojazdem na klasę policyjną. Ne każdy chce być elektrykiem czy spawaczem..
~ABSOLWENT 17-04-2013 20:56
Polecam tę szkołę wszystkim,fajny klimat , fajna kadra , poziom NUCZANIE NIEZAWYŻONY.Jestem absolwentem tej szkoły,ukończyłem studia , pracuję na dobrym stanowisku.Dojazd z Jeleniej Góry linią nr.9 często jezdzi. Polecam
~lassss 17-04-2013 22:46
Tam tez tak oszukuja uczniow ze po odbyciu praktyk dopiero mowia ze do zwrotu za bilety potrzebna faktura ? Nie dajcie sie na to nabrac. Oszusci.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Karolina wśród najpiękniejszych!

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Zauważyłeś zieloną wodę? – DZWOŃ

Wyruszyli w rejs Pogorią

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
735
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%