MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dzień Niepodległości na sportowo

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 15 listopada 2013, 14:39
Aktualizacja: Sobota, 16 listopada 2013, 9:36
Autor: MDvR
Na zdjeciu triathlonista MKS–u "Jedenastka" Jelenia Góra Jakub Kulesza, który zwyciężył w kategorii open
Fot. użyczone
W niedzielę, 10 listopada na trasie prowadzącej terenami wokół osiedla Orle w Cieplicach ze startem i metą przy klubie “Orlik”, odbył się XV Ogólnopolski Bieg Niepodległości.

Biegi dzieci

Dystans 200 m

Klasyfikacja dziewcząt
1.Klaudia Traczyk - Jelenia Góra
2.Marta Marchewka - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
3.Gabriela Biegańska - Jelenia Góra
4.Aleksandra Hamkało - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
5.Natalia Wiewiórska - Jelenia Góra
6.Kornelia Juszczak - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
7.Patrycja Głowacka -Karpacz
8.Daria Jarosz - Jelenia Góra

Klasyfikacja chłopców
1.Marcel Krzywy - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
2. Maciej Zawół - Szklarska Poręba
3. Kajetan Dusznik - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
4.Michał Hładyowicz - Szklarska Poręba
5.Oliwier Barczyński - Jeżów Sudecki
6.Maksymilian Pawłowicz - Jelenia Góra
7.Aleksander Pietrzak - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
8.Dawid Korzeniowski - Jelenia Góra
9.Igor Górski - Jelenia Góra
10.Oskar Barczyński - Jeżów Sudecki

Dystans 350 m

Klasyfikacja dziewcząt
1.Weronika Drzymała - UKS “KROKUS” Piechowice
2.Wiktoria Rekowska - Wrocław
3.Barbara Krawczyk-Demczuk - MKS “KARKONOSZE” Jelenia Góra
4.Julia Wekłyk - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
5.Wiktoria Niedośpiał - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
6.Zuzanna Wesołowska - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
7.Agata Pilarska - Jelenia Góra
8.Agata Jabkowska - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin

Klasyfikacja chłopców
1.Konrad Badacz - UKS “KROKUS” Piechowice
2.Jakub Łaboda - “LOTNIK” Jeżów Sudecki
3.Oskar Finowski - MKS “KARKONOSZE” Jelenia Góra
4.Dominik Dołoszyński - Bolków
5.Ksawery Potaczek - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
6.Mateusz Berej - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
7.Wiktor Pietrzak - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin

Dystans 700 m

Klasyfikacja dziewcząt
1. Dominika Kulczewska - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
2 Izabela Wicher - UKS “KROKUS” Piechowice
3.Wiktoria Zawadziłło - UKS “KROKUS” Piechowice
4. Klaudia Dusznik - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
5. Julia Sondej - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
6. Karolina Guzowska - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin

Klasyfikacja chłopców
1.Krzysztof Sadowski - Janowice Wielkie
2.Marcin Zawół - Szklarska Poręba
3.Klaudiusz Bukraba - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
4. Eliasz Garliński - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
5.Wojciech Kruk - Jelenia Góra
6.Adrian Jośko - UKS “KROKUS” Piechowice
7.Tomasz Napora - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin

Dystans 1000 m

Klasyfikacja dziewcząt
1.Aleksandra Ratajczak - Jelenia Góra
2.Natalia Hutnik - Jelenia Góra
3.Oliwia Wachowska - MKS “PAULINUM” Jelenia Góra
4.Sandra Berej - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin

Klasyfikacja chłopców
1.Marek Lebiedziński - MKS “PAULINUM” Jelenia Góra
2.Marcin Boratyn - Legnica
3.Marcel Domagała - MKS “PAULINUM” Jelenia Góra
4.Dawid Rzepka - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
5.Szymon Urbański - Jelenia Góra
6.Bruno Pawłowicz - MKS “PAULINUM” Jelenia Góra
7.Kacper Grabowiec - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin

Bieg główny – dystans 10 000 m

Klasyfikacja ogólna kobiet
1 Magdalena Nykiel 41’24’’ KI – 1
2 Ewa Buchała 41’25’’ KI – 2
3 Karolina Dul 43’19’’ KI – 3
4 Kamila Buczkowska 43’30’’ KI – 4
5 Dagmara Owczarek 43’45’’ KI – 5
6 Justyna Kołodziej 44’34’’ KI – 6
7 Anna Adamska 44’00’’ KII – 1
8 Joanna Badacz 44’19’’ KII – 2
9 Zofia Stanisz 45’33’’ KI – 7
10 Katarzyna Kossolik-Barczyńska 45’49’’ KII – 3
11 Monika Romańczuk 45’51’’ KI – 8
12 Magdalena Masiewicz 46’11’’ KI – 9
13 Paulina Janik 46’38’’ KI – 10
14 Aneta Palińska 46’58’’ KII – 4
15 Agnieszka Wlaźlak 47’09’’ KI – 11
16 Anna Świerk 47’15’’ KI – 12
17 Anna Kujawińska 47’21’’ KI – 13
18 Magdalena Dul 47’33’’ KI – 14
19 Magdalena Janik 48’39’’ KI – 15
20 Joanna Krawietz 49’08’’ KII – 5
21 Natalia Traczyk 49’19’’ KI – 16
22 Nicola Trzepizur 49’39’’ KI – 17
23 Sabina Banik 52’07’’ KI – 18
24 Monika Łagowska 52’34’’ KII – 6
Anna Mędoń 52’34’’ KII – 6
26 Monika Marcyniuk 57’19’’ KII – 8
27 Magdalena Miernik-Domagała 58’09’’ KII – 9
28 Genowefa Nowakowska 58’29’’ KIII – 1
29 Milena Tomaszewska 62’31’’ KI - 19
30 Joanna Stanisz 62’46’’ KII – 10

Klasyfikacja K16-34 kobiet (KI)
1 Magdalena Nykiel 41’24’’ KI – 1
2 Ewa Buchała 41’25’’ KI – 2
3 Karolina Dul 43’19’’ KI – 3
4 Kamila Buczkowska 43’30’’ KI – 4
5 Dagmara Owczarek 43’45’’ KI – 5
6 Justyna Kołodziej 44’34’’ KI – 6
7 Zofia Stanisz 45’33’’ KI – 7
8 Monika Romańczuk 45’51’’ KI – 8
9 Magdalena Masiewicz 46’11’’ KI – 9
10 Paulina Janik
46’38’’ KI – 10
11 Agnieszka Wlaźlak 47’09’’ KI – 11
12 Anna Świerk 47’15’’ KI – 12
13 Anna Kujawińska 47’21’’ KI – 13
14 Magdalena Dul 47’33’’ KI – 14
15 Magdalena Janik 48’39’’ KI – 15
16 Natalia Traczyk 49’19’’ KI – 16
17 Nicola Trzepizur 49’39’’ KI – 17
18 Sabina Banik 52’07’’ KI – 18
19 Milena Tomaszewska 62’31’’ KI - 19

Klasyfikacja K35-58- kobiet(KII)
1 Anna Adamska 44’00’’ KII – 1
2 Joanna Badacz 44’19’’ KII – 2
3 Katarzyna Kossolik-Barczyńska 45’49’’ KII – 3
4 Aneta Palińska 46’58’’ KII – 4
5 Joanna Krawietz 49’08’’ KII – 5
6 Monika Łagowska 52’34’’ KII – 6
Anna Mędoń 52’34’’ KII – 6
8 Monika Marcyniuk 57’19’’ KII – 8
9 Magdalena Miernik-Domagała 58’09’’ KII – 9
10 Joanna Stanisz 62’46’’ KII – 10

Klasyfikacja K59- kobiet(KIII)
1 Genowefa Nowakowska 58’29’’ KIII – 1

Klasyfikacja ogólna mężczyzn
1 Jakub Kulesza 34’05’’ MII – 1
2 Edward Baczewski 34’23’’ MIII – 1
3 Maciej Lucerski 35’04’’ MI – 1
4 Jerzy Ładysz 35’18’’ MII – 2
5 Tomasz Bieniak 35’21’’ MIII – 2
6 Kornel Szymański 35’43’’ MI – 2
7 Mariusz Dziadkowiec-Michoń 35’58’’ MI – 3
8 Waldemar Witulski 36’09’’ MIV – 1
9 Paweł Sadowski 36’35’’ MI – 4
10 Bartłomiej Baczewski 37’12’’ MI – 5
11 Tomasz Kwiatkowski 37’18’’ MI – 6
12 Tomasz Lachowicz 37’20’’ MII – 3
13 Tomasz Pięta 37’28’’ MIII – 3
14 Marcin Rabkiewicz 37’44’’ MII – 4
15 Thomas Ehruleitner 37’51’’ MII – 5
16 Maciej Łętocha 38’19’’ MI – 7
17 Kamil Smoła 38’21’’ MIII – 4
18 Mikołaj Sadowski 38’25’’ MI – 8
19 Krzysztof Piekut 38’59’’ MI – 9
20 Mariusz Moczarski 39’00’’ MIII – 5
21 Jacek Szymński 39’02’’ MIII – 6
22 Jarosław Szyszko 39’19’’ MIII – 7
23 Bogumił Miechur 40’18’’ MII – 6
24 Adrian Gromyko 40’20’’ MI – 10
Paweł Wicher 40’20’’ MIII – 8
26 Michał Michałków 40’29’’ MI – 11
27 Mariusz Lerman 40’45’’ MII – 7
28 Adam Lebioda 41’13’’ MIII – 9
29 Dariusz Boratyn 41’15’’ MIII – 10
30 Tomasz Dołoszyński 41’19’’ MII – 8
31 Andrzej Klatka 41’22’’ MIII – 11
32 Mariusz Kwiatkowski 41’43’’ MIV – 2
33 Marcin Owczarek 41’45’’ MII – 9
34 Leszek Grzegorczyk 42’10’’ MIV – 3
35 Michał Nowak 42’47’’ MI – 12
36 Daniel Nowak 43’00’’ MI – 13
37 Zbigniew Kogut 43’10’’ MV – 1
38 Ryszard Gil 43’29’’ MII – 10
39 Mieczysław Sala 43’43’’ MIV – 4
40 Wiesław Dul 43’47’’ MV – 2
41 Krzysztof Żebryk 44’03’’ MIII – 12
42 Paweł Kamiński 44’08’’ MI – 14
43 Ryszard Zimmer 44’11’’ MIII – 13
44 Mirosław Górnicki 44’15’’ MV – 3
45 Rafał Głowacki 44’19’’ MII – 11
46 Roman Kądzielewski 44’29’’ MII – 12
47 Marek Głowacki 44’42’’ MIII – 14
48 Seweryn Świerk 45’05’’ MII – 13
49 Robert Czechowski 45’09’’ MIII – 15
50 Kazimierz Dudek 45’40’’ MV – 4
51 Artur Strzałkowski 47’15’’ MIII – 16
52 Piotr Chorąży 47’22’’ MIII – 17
53 Daniel Jarosz 48’16’’ MII – 14
54 Wojciech Siekański 48’32’’ MIII – 18
55 Tadeusz Jasewicz 48’42’’ MV – 5
56 Tomasz Krawietz 49’08’’ MII – 15
57 Seweryn Popławski 50’14’’ MI – 15
58 Andrzej Popławski 50’16’’ MIV – 5
59 Zbigniew Rodziewicz 50’20’’ MV – 6
60 Marek Łęczycki 51’11’’ MIV – 6
61 Marcin Zielewski 51’12’’ MII – 16
62 Jarosław Stanisz 51’21’’ MIV – 7
Lech Serafin 51’21’’ MIII – 19
64 Antoni Draheim 52’53’’ MV – 7
65 Stanisław Mroziński 54’20’’ MVI – 1
66 Janusz Majer 55’52’’ MV – 8
67 Ryszard Nowakowski 61’52’’ MV – 9
68 Piotr Tomasiewicz 62’31’’ MI – 16

Klasyfikacja M16- 29 mężczyzn(MI)
1 Maciej Lucerski 35’04’’ MI – 1
2 Kornel Szymański 35’43’’ MI – 2
3 Mariusz Dziadkowiec-Michoń 35’58’’ MI – 3
4 Paweł Sadowski 36’35’’ MI – 4
5 Bartłomiej Baczewski 37’12’’ MI – 5
6 Tomasz Kwiatkowski 37’18’’ MI – 6
7 Maciej Łętocha 38’19’’ MI – 7
8 Mikołaj Sadowski 38’25’’ MI – 8
9 Krzysztof Piekut 38’59’’ MI – 9
10 Adrian Gromyko 40’20’’ MI – 10
11 Michał Michałków 40’29’’ MI – 11
12 Michał Nowak 42’47’’ MI – 12
13 Daniel Nowak 43’00’’ MI – 13
14 Paweł Kamiński 44’08’’ MI – 14
15 Seweryn Popławski 50’14’’ MI – 15
16 Piotr Tomasiewicz 62’31’’ MI – 16

Klasyfikacja M30- 39 mężczyzn(MII)
1. Jakub Kulesza 34’05’’ MII – 1
2 Jerzy Ładysz 35’18’’ MII – 2
3 Tomasz Lachowicz 37’20’’ MII – 3
4 Marcin Rabkiewicz 37’44’’ MII – 4
5 Thomas Ehruleitner 37’51’’ MII – 5
6 Bogumił Niechur 40’18’’ MII – 6
7 Mariusz Lerman 40’45’’ MII – 7
8 Tomasz Dołoszyński 41’19’’ MII – 8
9 Marcin Owczarek 41’45’’ MII – 9
10 Ryszard Gil 43’29’’ MII – 10
11 Rafał Głowacki 44’19’’ MII – 11
12 Roman Kądzielewski 44’29’’ MII – 12
13 Seweryn Świerk 45’05’’ MII – 13
14 Daniel Jarosz 48’16’’ MII – 14
15 Tomasz Krawietz 49’08’’ MII – 15
16 Marcin Zielewski 51’12’’ MII – 16

Klasyfikacja M40- 49 mężczyzn(MIII)
1 Edward Baczewski 34’23’’ MIII – 1
2 Tomasz Bieniak 35’21’’ MIII – 2
3 Tomasz Pięta 37’28’’ MIII – 3
4 Tomasz Pięta 37’28’’ MIII – 3
5 Mariusz Moczarski 39’00’’ MIII – 5
6 Jacek Szymński 39’02’’ MIII – 6
7 Jarosław Szyszko 39’19’’ MIII – 7
8 Paweł Wicher 40’20’’ MIII – 8
9 Adam Lebioda 41’13’’ MIII – 9
10 Dariusz Boratyn 41’15’’ MIII – 10
11 Andrzej Klatka 41’22’’ MIII – 11
12 Krzysztof Żebryk 44’03’’ MIII – 12
13 Ryszard Zimmer 44’11’’ MIII – 13
14 Marek Głowacki 44’42’’ MIII – 14
15 Robert Czechowski 45’09’’ MIII – 15
16 Artur Strzałkowski 47’15’’ MIII – 16
17 Piotr Chorąży 47’22’’ MIII – 17
18 Wojciech Siekański 48’32’’ MIII – 18
19 Lech Serafin 51’21’’ MIII – 19

Klasyfikacja M50- 59 mężczyzn (MIV)
1 Waldemar Witulski 36’09’’ MIV – 1
2 Mariusz Kwiatkowski 41’43’’ MIV – 2
3 Leszek Grzegorczyk 42’10’’ MIV – 3
4 Mieczysław Sala 43’43’’ MIV – 4
5 Andrzej Popławski 50’16’’ MIV – 5
6 Marek Łęczycki 51’11’’ MIV – 6
7 Jarosław Stanisz 51’21’’ MIV – 7

Klasyfikacja M60- 69 mężczyzn (MV)
1 Zbigniew Kogut 43’10’’ MV – 1
2 Wiesław Dul 43’47’’ MV – 2
3 Mirosław Górnicki 44’15’’ MV – 3
4 Kazimierz Dudek 45’40’’ MV – 4
5 Tadeusz Jasewicz 48’42’’ MV – 5
6 Zbigniew Rodziewicz 50’20’’ MV – 6
7 Antoni Draheim 52’53’’ MV – 7
8 Janusz Majer 55’52’’ MV – 8
9 Ryszard Nowakowski 61’52’’ MV – 9

Klasyfikacja M70- mężczyzn(MVI)
1 Stanisław Mroziński 54’20’’ MVI – 1

Klasyfikacja NORDIC WALKING – Open
1. Kinga Nowak
2. Krzysztof Mięgoć
3. Urszula Sobczyk
4. Renata Mięgoć

Nagrodami specjalnymi, wyróżnieni zostali najlepsi zawodnicy Cyklu “JELENIA GÓRA -BIEGA 2013”

W klasyfikacji dzieci puchary otrzymali:
- kategoria A1 (200m):

dziewczynek:
Gabriela Biegańska - Jelenia Góra

chłopców:
Maciej Zawół – Szklarska Poręba

- kategoria A2 (350m):

dziewczynek:
1.Julia Wekłyk - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
2.Zuzanna Wesołowska - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin

chłopców:
1.Jakub Łaboda - “LOTNIK” Jeżów Sudecki
2.Mateusz Berej - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin 3.Ksawery Potaczek - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin

- kategoria B (700m):

dziewczynek:
Dominika Kulczewska - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin

chłopców:
1.Klaudiusz Bukraba - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
1.Marcin Zawół - Szklarska Poręba
3.Eliasz Garliński - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin

-kategoria C (1000m):

chłopców:
Dawid Rzepka - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin

W kategorii kobiet nagrodę za zwycięstwo w klasyfikacji Cyklu otrzymała Karolina Dul, a w kategorii mężczyzn Edward Baczewski. Pucharami za wytrwałość uhonorowani zostali: Genowefa Nowakowska oraz Zbigniew Kogut.

Sponsorzy biegu:
-Prezydent Miasta Jeleniej Góry
-Spółdzielnia Mieszkaniowa “OSTOJA” w Jeleniej Górze
-Okręgowe TKKF “Karkonosze” w Jeleniej Górze
-Sponsorzy prywatni

Organizator biegu:
-Ognisko TKKF “ORLE” Cieplice

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Była gala z nagrodami

Stop marginalizacji średnich miast

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Wybory: Zwycięstwo PiS

Trzy medale w Oleśnicy

IV Mistrzostwa Czerwonego Pantofla – Downhill Derby  

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
698
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%