MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dzień młodego artysty – to już 26. edycja!

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 17 czerwca 2015, 14:51
Aktualizacja: Czwartek, 18 czerwca 2015, 8:28
Autor: Org
Fot. Archiwum Organizatora
W minioną sobotę (13.06) na terenie Centrum Opieki nad Dzieckiem „Dąbrówka” w Jeleniej Górze odbyły się kolejne Plenerowe Spotkania Sztuką pt. „ Dzień Młodego Artysty”. To impreza plastyczna dla dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo–wychowawczych i socjoterapeutycznych.

W plenerze brały udział reprezentacje domów dziecka: ze Szklarskiej Poręby i Kaczorowa, Domów dla Dzieci „Nadzieja” w Jeleniej Górze, Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej „Przystań’ oraz wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Jeleniej Górze. Silną reprezentację, składającą się z wychowanków Placówek Opiekuńczo–Wychowawczych „Dąbrówka 1”, „Dąbrówka 2” i „Dąbrówka 3”, wystawili organizatorzy imprezy

Młodzi artyści tworzyli na sztalugach, ustawionych w parku otaczającym „Dąbrówkę”. Inspiracją dla twórczości plastycznej była przyroda, a motywem przewodnim tegorocznej imprezy – biedronka siedmiokropka.

Wszystkie dzieci wykazały się bardzo dużym talentem malarskim i wrażliwością artystyczną, co zostało docenione przez profesjonalne jury. Uczestnicy pleneru zostali obdarowani nagrodami, które kupiono ze środków otrzymanych z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM Jeleniej Góry oraz pozyskano z firmy Jelenia Plast.

O podniebienia uczestników imprezy oraz zaproszonych gości zadbali: kuchnia Centrum oraz profesjonalni kucharze z Sudeckiego Klubu Szefów Kuchni - Marcin Rygalski, Piotr Lipski i Krzysztof Hornik serwując przepyszne dania z grilla, a wspaniałą oprawę muzyczną zapewnił przyjaciel dzieci i młodzieży DJ Grzegorz. Słodki poczęstunek, jak co roku, ufundowała cukiernia „Bristolska” z Jeleniej Góry.

Artystyczne prace dzieci podziwiali licznie przybyli zaproszeni goście m.in. posłanka Zofia Czernow, dyrektor Szpitala Specjalistycznego MSWiA Elżbieta Zakrzewska, przewodniczący Rady Powiatowej SLD Piotr Paczóski, proboszcz Parafii Matki Bożej Miłosierdzia ks. Józef Stec, Joanna Konopka - dyrektor zaprzyjaźnionego z „Dąbrówką” Miejskiego Integracyjnego Przedszkola Nr 14, Jadwiga Krzywda - przedstawicielka przedsiębiorstwa Dr. Schneider, Waldemar Gryczka - prezes Karkonoskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych, Marek Bartecki - dyrektor Domu dla Dzieci „Nadzieja”. O artystach nie zapomnieli także byli pracownicy „Dąbrówki”, którzy jak co roku kibicowali uczestnikom pleneru.

- Namalowałem pracę na temat „Gdy się po łąkach błąka biedronka…- czyli spacer z biedronką siedmiokropką” i zdobyłem pierwszą nagrodę, dostałem super grę. Nie spodziewałem się, że tak dobrze mi pójdzie. – powiedział 15-letni Paweł z „Dąbrówki”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Równowaga między kulturą a naturą

Kto do Senatu?

Wybory: Zwycięstwo PiS

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 17-06-2015 18:58
Dąbrówka najlepsi!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nagrody dla nauczycieli

Uroczysty Dzień Edukacji

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Lemury z Czech w wałbrzyskiej Palmiarni

Stop marginalizacji średnich miast

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
657
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%