MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Dzień Laboranta w Karkonoskim Parku Narodowym

Wiadomości: Region
Środa, 12 czerwca 2013, 8:33
Aktualizacja: 8:37
Autor: Org
Fot. Marek Martini
Karkonoski Park Narodowy organizuje w sobotę, 15 czerwca br. „Dzień Laboranta” w Centrum Informacyjnym KPN, mieszczącym się na malowniczej śródleśnej polanie przy ul. Leśnej 9 w Karpaczu. – Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych od godziny 11.00 do 15.00 do udziału w imprezie zachęcają pracownicy KPN–u. Udział jest bezpłatny.

Każdy odwiedzający będzie mógł dowiedzieć się kim byli karkonoscy laboranci i zobaczyć pamiątki po nich w Domku Laboranta, posłuchać o historii i tradycji zielarstwa na tych terenach, zabawić się w botanika-amatora tworząc własne karty zielnikowe oraz przespacerować ścieżkami ogrodu ziół i krzewów karkonoskich zapoznając z właściwościami rosnących tu roślin leczniczych.

Uczestnicy „Dnia Laboranta” będą mogli także wziąć udział w wycieczce po ścieżce przyrodniczej „Dolina Wilczego Potoku”, odkryć swój talent plastyczny poprzez udział w plenerze, a także obejrzeć w powiększeniu zioła, skały i minerały, korzystając z lup i binokularów znajdujących się w Centrum w Sali Warsztatowej.

Będzie okazja, by zwiedzić ekspozycję, ukazującej geologiczną różnorodność i geoatrakcje Karkonoszy oraz odwiedzić pełny niespodzianek kram Laboranta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Drastyczne billboardy

Trwa przeprowadzka LGD do Kowar

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Sprawiedliwy 12-06-2013 19:23
Ci niedobrzy ludzie na wysokich stanowiskach w KPN-ie zabraniają rowerzystom wjeżdżać rowerem na Śnieżkę mimo że droga jest bardzo szeroka i utwardzona. A sami ze swoją watahą, rodzinką wjeżdżają dżipem po kilka razy set do roku i im wszystko wolno... Na Śnieżkę udaję się tylko parę razy do roku ale co sezon ich widzę, jaja z rowerzystów robią a sami robią co chcą i gdzie te ograniczenia... Rubezahl. po części masz rację.. Gwizdy dla KPN-u za takie posunięcia...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Trzeba posprzątać

Dla odnowy wsi

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1342
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%