MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dzień Karkonoszy z ministrami środowiska

Wiadomości: Region
Środa, 18 lipca 2012, 8:27
Aktualizacja: 8:27
Autor: KPN
Fot. KPN
Prezentacja walorów przyrodniczych czeskiego i polskiego parku oraz zakresu współpracy i wspólnych działań, a także spotkanie instytucji zajmujących się ochroną parków narodowych – to główne aspekty, które pojawiły się podczas Dnia Karkonoszy (12.07) obchodzonego na terenie Bilateralnego Rezerwatu Biosfery Karkonosze. Z dyrekcją parków oraz turystami spotkali się ministrowie środowiska Czech i Polski : Tomáš Chalupy (CZ) i Janusz Zaleski.

Podczas spotkania prezentowane były walory przyrodnicze obydwu parków i osiągnięcia w zakresie ochrony przyrody. Omawiano zakres współpracy administracji obu obszarów chronionych. Ministrowie zapoznali się z działalnością obserwatorium meteorologicznego na Śnieżce. Dokonano uroczystego rozpoczęcia remontu odcinka szlaku turystycznego, tzw. Jantarowej cesty, łączącego oba parki narodowe. W ramach tego wydarzenia wkopano kamień węgielny wraz z pamiątkowym listem okolicznościowym.

- Wizyta była także okazją do spotkania przedstawicieli instytucji zajmujących się ochroną przyrody: Krkonošského národního parku, Karkonoskiego Parku Narodowego, Parku Narodowego Gór Stołowych, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu, Národního parku Podyjí, przedstawicieli samorządów i administracji rządowej z obszaru Rezerwatu Biosfery Krkonose/Karkonosze – informują przedstawiciele KPN. - Wizyta umożliwiła spotkanie pracowników parku z ministrem Zaleskim. Turyści mieli okazję zapoznać się z działalnością parków na stoiskach informacyjnych zorganizowanych przy Domku Myśliwskim, na szlaku czerwonym na Śnieżkę w rejonie tzw. Spalonej Strażnicy, oraz punktach Kovárna, Luční bouda po czeskiej stronie Karkonoszy.

Jak podkreślił minister środowiska Republiki Czeskiej Tomáš Chalupa, obszar Karkonoszy jest chroniony, aby jego pięknem móc się dzielić z odwiedzającymi turystami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Próbują rozwiązać problem ze ściekami  

200 pieczątek w 24 godziny

Autobus elektryczny w Jeleniej Górze

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~T.S. 18-07-2012 19:43
No to fajnie..;-)
~ 18-07-2012 21:10
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/karkonosze_piekno_i_potega_zdjecia_cz_2_237838.html
~ciekawe 19-07-2012 15:17
No cóż do popijawy okazja zawsze się znajdzie. Nawet na grzbiecie gór i w chmurach .A tak na serio: może Jelonka.com sprawdzi czy autor zdjęć - pracownik KPN-u odprowadził do kasy KPN-u opłatę za opublikowane zdjęcia (wykonane w KPN-ie), tak jak tego wymaga przepis ,wprowadzony przez KPN ? Więcej na ten temat: http://www.prw.pl/articles/view/22514/awantura-o-smiglowiec
~ 19-07-2012 18:26
Kit i snobizm wali z tego wydarzenia. Znow lampki w gore! Lepszy skutek dalo by dzialanie z za biurek i posuniecia na autentycznych faktach. Taki ceremonial to nalecialosc z smierdzacej czerwonej bandy. Dzis potrzeba konkretnych dzialan, fety niech owe"persony" robia sobie w domach z zonami.
~rubezahl 19-07-2012 19:50
KPN remontując szlak czarny ze Śląskiego Domu na Kopę przy okazji po cichu zlikwidował odcinek nad samym Kotłem Łomniczki. Teraz "remontuje" zielony szlak w Śnieżnych Kotłach i przy okazji likwiduje jego najbardziej atrakcyjny odcinek prowadzący dnem Śnieżnych Kotłów (po remoncie będzie omijał dna). Wygląda na to, że remonty szlaków to doskonała okazja dla KPN żeby przy okazji zlikwidować co się da. Niedawno pan Raj skasował, również po cichu,fragment krótkiego czarnego szlaku do Końskich Łbów, przez co legalnie już nie da się odwiedzić tych skałek. Wcześniej zlikwidowano zielony szlak przez Bażynowe Skały, pod pozorem jego złego stanu. JAKI SZLAK KPN ZLIKWIDUJE TYM RAZEM, PRZY OKAZJI REMONTU SZLAKU ŻÓŁTEGO? Temu panu już dziękujemy. ANDRZEJ RAJ - JEDEN Z NAJGORSZYCH DYREKTORÓW KPN !
~ 19-07-2012 20:46
turystów to gonią jak tylko troche zejdą ze szlaku ,straszą ich mandatami, i.t.p. ale w ustawieniu stołów z alkoholem na bezcennych subalpejskich murawach wysokogórskich to juz nie widzą nic złego... Ot, K.P.N. - zakała i przekleństwo karkonoszy...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rajd zdewastował las?

W MZK testowali autobus elektryczny

Zamknięty szlak w czeskich Karkonoszach

Mali przedsiębiorcy

Ćwiczenia na lotnisku

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
196
Tak
36%
Nie
60%
Nie mam zdania
5%