MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Dzień Karkonoszy w KPN

Wiadomości: Region
Środa, 2 lipca 2014, 7:28
Aktualizacja: Czwartek, 3 lipca 2014, 7:00
Autor: Manu
Fot. KPN
W miniony poniedziałek (30 czerwca) na szczycie Śnieżki, w ramach “Dnia Karkonoszy”, dyrektorzy Karkonoskiego Parku Narodowego (KPN) i Krkonošského Národního Parku (KRNAP) podpisali kolejną umowę o współpracy. Dokument ten jest kontynuacją współpracy prowadzonej na mocy umowy z dnia 16 stycznia 2004 r.

Podpisanie dokumentu nastąpiło po dziesięciu latach od zawarcia ostatniej czasowej umowy o współpracy między dyrektorami karkonoskich parków narodowych - Andrzejem Rajem (KPN) i Janem Hřebačką (KRNAP). Uroczyste podpisanie porozumienia odbyło się w obecności Ministra Środowiska Republiki Czech Richarda Brabca oraz Ministra Środowiska Rzeczpospolitej Polskiej Macieja H. Grabowskiego.

W czasie wizytacji terenu Karkonoszy honorowi goście wspólnie dokonali uroczystego otwarcia remontowanego szlaku – Jantarovej cesty, łączącego obydwie strony gór.

Pracownicy czeskiego i polskiego parku narodowego oczekiwali w następujących punktach: Śnieżka, Dom Śląski, Lućni bouda, Samotnia oraz Domek Myśliwski. W każdym punkcie prezentowana była inna problematyka. Udostępniono także zwiedzającym materiały edukacyjne (w formie ciekawych gier) oraz informacje o przyrodzie Karkonoszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Promesy dla gminnych jednostek OSP

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Bobry na Zabobrzu

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~miłośnik gór 2-07-2014 16:43
Kolejna umowa o niczym, kolejny "wyremontowany" (czyt. zepsuty) szlak górski, gry i lizaki dla dzieciaków i dyrektor parku w świetle kamer i fleszy - to jest cała działalność KPN-u. A śmieci na Chojniku i w innych miejscach nie ma kto sprzątnąć. Ale co tam, ważniejsze jest dla pana dyrektora brukowanie i asfaltowanie szlaków górskich i zamienianie ich na podmiejskie chodniki dla panienek w klapkach. Ten dyrektor wyraźnie minął się z powołaniem - gdyby pracował w Urzędzie Miasta, mielibyśmy równiutkie dywaniki asfaltowe na wszystkich drogach i chodnikach. Pamiętam, jak z wielką pompą otwierano Krokusową Łąkę pod Chojnikiem 2 lata temu. Czy ktoś dzisiaj o niej pamięta? Ale najważniejsze pokazać się mediach, pochwalić się, że "coś" się robi - szkoda, że bez sensu, a pieniądze idą w błoto.
~kopa 2-07-2014 17:18
o rany, taka była przyjemna, " miekka" ścieżka do Lucni Boudy po naturalnym podłożu to ją też musieli wybrukować olbrzymimi kamolami. po co to i na co komu ? parę lat temu w podobny sposób kpn zniszczył żółty szlak przez Biały jar.
~ 2-07-2014 18:40
A te koniki to co robią na grzbiecie gór? O ile się nie mylę w Karkonoszach nie można poruszać się na koniu, poza specjalnie wyznaczonymi w tym celu szlakami konnymi, których w Karkonoskim Parku Narodowym nie ma ANI JEDNEGO. Jakaż to ważna przyczyna wymusiła złamanie przepisów pod okiem samego dyrektora? Świętowanie? A może świetnie wpisuje się to w myślenie pracowników parku narodowego, że Karkonosze są ICH, oni są tam PANAMI I WŁADCAMI, w związku z tym mogą sobie robić co im się żywnie podoba bez żadnego nadzoru i kontroli,a turystów goni się nawet jak zejdą ze szlaku na metr. Kolejna żenująca imprezka w wykonaniu KPN za publiczne pieniądze.
~ 5-07-2014 2:03
Ciekawe czy ministrowie widzieli te śmieci jakie zalegają choćby na Chojniku ? A może trzeba im było pokazać już pozaklejane dziury w asfalcie na trasach nartorolkowych pod Chojnikiem - kolejny przykład partactwa KPN-u ? Ministrowie przyjechali, pochlali i g... ich obchodziła cała reszta .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szansa na remont "zameczku"

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Koniec prac przy ul. Jagiellonów

Czyżby Andrzej Duda?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
470
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%