MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Dzień jest za krótki” z Magdaleną Ujmą w BWA

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 grudnia 2013, 9:03
Aktualizacja: 9:05
Autor: Red
Fot. Organizator
Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze zaprasza w czwartek, 12. grudnia o godz. 13.00 na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Dzień jest za krótki”. Ekspozycja poświęcona jest autobiograficznym relacjom w najnowszej sztuce polskiej. Zaproszeni artyści opowiadają własne historie. A przewodnikiem będzie Magdalena Ujma, krytyk sztuki, eseistka, kurator. Wstęp do galerii wynosi 2 złote.

Wystawa „Dzień jest za krótki” skupia się na wybranych przykładach dokumentu osobistego. Pokazuje wyraziste zastosowania pierwszoosobowej narracji, by zastanowić się dlaczego i w jakim celu artyści współcześni tak często bazują na własnej autobiografii, ujawniają siebie jako narratora opowieści.

W wystawie udział biorą: Basia Bańda, Wojciech Bąkowski, Agata Bogacka, Monika Drożyńska, Pola Dwurnik, Aneta Grzeszykowska, Zuzanna Janin, Łukasz Jasturbczak & Małgorzata Mazur, Katarzyna Józefowicz, Katarzyna Kozyra, Maess, Cecylia Malik, Małgorzata Malwina Niespodziewana, Joanna Rajkowska, Wilhelm Sasnal, Maciej Sieńczyk, Zorka Wollny, Ewa Zarzycka, Artur Żmijewski.

Ekspozycji towarzyszy album o tym samym tytule z tekstami: Ingi Iwasiów, Agnieszki Karpowicz, Ewy M. Tatar i Magdaleny Ujmy. Projekt albumu: Daria Malicka.

Organizator wystawy: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Współorganizatorzy: Muzeum Współczesne Wrocław, Galeria BWA w Jeleniej Górze, Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu, Galeria BWA Sokół w Nowym Sączu.

Wystawa została zorganizowana w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Artystycznego OkiS.

Wystawa i album dofinansowane są ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lista Lewicy do Sejmu

Zaczytaj się z Jelonką.com

Nowa kolekcja szkła artystycznego w Muzeum Karkonoskim

Prezes sądu okręgowego grozi procesami

Jest szansa na miliony

Współpraca z Huangshan

Wyjazd na operę w Görlitz – bezpłatnie

Trwa XXII edycja festiwalu „Silesia Sonans”  

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
378
Tak
79%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%