MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dzień frankofoński w ZSO nr 1

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 24 lutego 2012, 8:18
Aktualizacja: 11:15
Autor: Petr
Fot. Petr
Piosenki francuskie, degustacja francuskich przysmaków, pokaz mody, występy taneczne, a w finale przedstawienie teatralne po francusku – oto jak obchodzono wczoraj w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze „Dzień frankofoński”. – Chcemy tu, w naszej szkole, uzmysławiać uczniom, jak wiele ma do zaoferowania kultura frankofońska – mówi Magdalena Zielińska, organizatorka.

Podczas wczorajszego „Dnia frankofońskiego” w jeleniogórskim ZSO nr 1 nie zabrakło występów tanecznych z menuetem włącznie, popularnych piosenek francuskich, przysmaków takich jak sery pleśniowe i smażone w panierce, francuskich ciast i ciasteczek, jak również przedstawienia teatralnego po francusku.

Przeboje La Fee, Gadoue i Aicha wykonali Julia Żywicka, uczniowie klasy III GC oraz Michał Klementowski, z kolei pieśń Serge’a Gainsbourga – Kamil Prusakowski. Na zakończenie imprezy przemówił Michel Imbert, przedstawiciel Ambasady Francuskiej.

– „Dzień frankofoński” zorganizowaliśmy już po raz trzeci. Po co? Bo chcemy tu, w naszej szkole uzmysławiać uczniom, że język francuski fajny jest! No i, rzecz jasna, jak wiele ma do zaoferowania kultura frankofońska – różnorodna, niemal liryczna i bez wątpienia taka, której warto poświęcić nieco więcej uwagi. Jestem niezmiernie zadowolona, że po raz drugi z kolei był tu z nami Michel Imbert, bardzo ceniący sobie naszą imprezę – podsumowuje Magdalena Zielińska, nauczycielka języka francuskiego w ZSO nr 1 w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Z aniołem przez życie – weź udział

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

To będą efektowne manewry

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Michi 24-02-2012 8:27
Żaden język obcy nie jest mi tak bliski i tak bardzo lubiany, jak właśnie francuski.
~xxx 24-02-2012 8:44
same krzywe ryje w tej szkole... ta młodzież nie wygląda... kapuśniaczki...
~ 24-02-2012 10:08
piekna aula,zaangazowana mlodziez i te fantasstycznie prezentujace sie stoly-gratuluje i podziwiam
~jjaaa 24-02-2012 11:36
oczywiście dowiadujemy się po fakcie:) a może ktoś by chciał pójść na takie coś.
~mjmarko 24-02-2012 12:33
c'est manifique!
~dareczek 24-02-2012 17:11
że język francuski fajny jest! Takie słowa na pewno nie wypadły z ust mojej pani profesor drogi redaktorze :)) Podejście do tego tematu żenujące , Jelonka z dnia na dzień traci w moich oczach. Chciałbym również zaznaczyć , ze artykuł został poprawiony(nie do końca) tuż po telefonie do redakcji . Dla Jelonki ogromny : minus. !
~Ana 24-02-2012 22:14
Tja... O tym co było najgorsze z całego dnia, oczywiście napisano. A co z tą dziewczyną co tak wywijała pod koniec? To był dopiero występ!
~rysiak 24-02-2012 23:14
Dzień frankofoński był jak zwykle ciekawym wydarzeniem. Sporo serca i zaangażowania włożyliśmy (zarówno uczniowie jak i pedagodzy), żeby to wyszło to jak wyszło. Szkoda, że chociaż 1/4 tej pracy ile my włożyliśmy w przygotowania nie włożyła jelonka aby to opisać...
~grumpy 25-02-2012 1:30
dzieki za fotki petr, niesmiertelne czerwone fotele na auli przywoluja wspaniale wspomnienia sprzed kilkunastu lat...
~Martyna K. 25-02-2012 19:41
Ojejejej:-( Jak się żeromszczaki zasmuciły, że nie jest górnolotnie tylko przystępnie i do prostego człowieka z naciskiem na dobrą uczniowską zabawę. Ojejejejejej. Ja uczennica innego ogólniaka bardzo proszę by cały czas pisał Pan, Panie Petr z wdziękiem. "Fajnie" że było "fajnie" choć jak widać na załączonym obrazku niektórzy pedagodzy się wstydzą "fajnie" . A w II i w "Dziesiątce" fajnie jest!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ulica Tabaki gotowa

Wybory parlamentarne (aktualizacja)

Stop marginalizacji średnich miast

Nowy konkurs na prezesa KCGO

Po Koronę Gór Polskich

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
719
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%