MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dzień Edukacji w kowarskim ZSO

Wiadomości: Kowary
Sobota, 15 października 2016, 7:20
Autor: Tomasz Raczyński
Fot. Tomasz Raczyński
Uroczyście obchodzony Dzień Edukacji Narodowej był okazją do przypomnienia tego, jak istotny jest system edukacji dla każdego nowoczesnego państwa. W kowarskim Zespole Szkół Ogólnokształcących to także czas nagradzania wyróżniających się nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.

W 1773 roku, kiedy powstawała Komisja Edukacji Narodowej, Napoleon Bonaparte miał cztery lata a Stanów Zjednoczonych nie było jeszcze na mapie. Można powiedzieć, że było to pierwsze Ministerstwo Edukacji Narodowej w Europie - przypomniał w krótkim rysie historycznym Janusz Tymiński, nauczyciel historii.
W kowarskim Zespole Szkół Ogólnokształcących to także czas nagradzania wyróżniających się nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.

Nagrodę kowarskiego "Lemoludka" przyznawaną przyjaciołom szkoły odebrała Elżbieta Zakrzewska, prezydent klubu Rotary Jelenia Góra - Cieplice, opiekun szkolnego klubu Interact.

Dzień Edukacji Narodowej to także chwila, w której uczniowie klas pierwszych gimnazjum i liceum składając ślubowanie staja się pełnoprawnymi uczniami szkoły.

Po części oficjalnej zgromadzeni goście obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy drugiej LO, następnie wysłuchali krótkich koncertów w wykonaniu, rozśpiewanego rodzeństwa Natalii i Łukasza Schmidt oraz Kamili Sitarczuk.

Ogłoszenia

Czytaj również

200 pieczątek w 24 godziny

Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia

Dobra zabawa w SOSW

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 15-10-2016 11:56
z tych artykułów o dniach edukacji w różnych szkołach nie mogliście zrobić 1 artykułu ? tylko musieliście zaśmiecić stronę główną ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Grillowanie i nie tylko – w szkole przyrodniczej

Rajd zdewastował las?

Ćwiczenia na lotnisku

Uczniowie zaprezentowali swoje prace dyplomowe

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
294
Tak
34%
Nie
60%
Nie mam zdania
6%