MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Dzień Dziecka w Cieplicach z TKOPD

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 28 maja 2017, 8:20
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 maja 2017, 12:50
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (27.05) w Parku Zdrojowym w Cieplicach odbył się rodzinny festyn pod hasłem „Dzieci – dzieciom” organizowany po raz trzeci przez Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka. Jak podkreślali organizatorzy, tego dnia żadne dziecko nie wyszło z parku bez upominku, a szczęśliwcy zgarnęli ciekawe nagrody.

Na początek sobotniego spotkania w Parku Zdrojowym dzieci miały okazję bezpłatnie obejrzeć spektakl „Entliczek Pentliczek” w Zdrojowym Teatrze Animacji. Następnie wszyscy udali się do Parku Zdrojowego, gdzie po oficjalnym otwarciu oraz sprawdzianie ze znajomości bajek, któremu poddały się osoby wspierające imprezę, rozpoczęła się zabawa na dobre. Wśród atrakcji były warsztaty zorganizowane przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych, miasteczko ruchu drogowego Grzegorza Rybarczyka ze Straży Miejskiej, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też formy skręcane z balonów.

Organizowany przez Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka - Dzień Dziecka w Cieplicach odbył się po raz trzeci. - Robimy to w Cieplicach, bo w Jeleniej Górze jest wiele imprez z okazji Dnia Dziecka - tłumaczyła przewodnicząca Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka. - Z mojej perspektywy (TKOPD) życzę dzieciom kochających rodziców, szczęśliwego dzieciństwa, radości i przede wszystkim poczucia bezpieczeństwa – wyznała Krystyna Demkowicz.

Impreza pod hasłem „Dzieci – dzieciom” była okazją do prezentacji utalentowanych maluchów z jeleniogórskich przedszkoli. Na scenie Muszli Koncertowej wystąpiły: Miejskie Przedszkola Nr 13, 4, 14, 27, 11, 19 oraz Niepubliczne Przedszkola: Promyczek i Zaczarowany Parasol, a także „Grupa Hooligans” z Szybiak Dance Studio ODK. Był także pokaz Karkonoskiego Stowarzyszenia Aikido, a na zakończenie odbyło się losowanie nagród za udział w występach i konkursach. Do wygrania były m.in. rower górski, tablety, piłki, hulajnogi, plecaki i wiele innych atrakcyjnych rzeczy.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Powstaje światłowód

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

II Integracyjna Spartakiada Milanos

Senator zachęca do głosowania na maszty

O bezpieczeństwie

Odkrycia w kościele

Ulica Krakowska gotowa

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
210
Tak
40%
Nie
49%
Nie wiem
10%