MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dzień Dziecka po wojskowemu, choć nie na baczność

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 1 czerwca 2011, 16:50
Aktualizacja: 16:56
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Najmłodsi jeleniogórzanie po raz pierwszy mieli dziś okazję fetować swoje święto w Skansenie Uzbrojenia Wojska Polskiego.

Impreza odbywała się w Skansenie Uzbrojenia Wojska przy ulicy Sudeckiej Polskiego na stałej wystawie plenerowej broni ciężkiej. – Dzieci miały dużo swobody, mogły dotknąć eksponatów, pobiegać i pohałasować, zupełnie inaczej niż w typowym muzeum. Przygotowaliśmy wiele atrakcji m.in. zagadki związane z muzeum, konkursy, wyklejanki i kolorowanki. Każde dziecko otrzymało upominek. Zorganizowaliśmy również dyskotekę na świeżym powietrzu. Do dyspozycji był przewodnik, który opowiadał o historii wojskowego sprzętu – powiedziała Aneta Sikora-Firszt, kierownik Działu Oświatowego Muzeum Karkonoskiego.

Była też okazja to ozdobienia hełmu z masy papierowej, uformowania z plasteliny czołgu lub pomalowania w oryginalny sposób rysunkowej postaci żołnierza lub sanitariuszkę. Były też makijaże a wojskowy kamuflaż robił furorę.
- Pokolorowałam mundur żołnierza na różne kolory, różowy, żółty , pomarańczowy, fioletowy, bo bardzo mi się podobają kolorowe ubrania. Fajnie byłoby, jakby codziennie nosili takie mundury. Bardzo podoba mi się dzisiejsza zabawa – powiedziała pięcioletnia Natalka, z Przedszkola „Bajka”.

Ogłoszenia

Czytaj również

W setne urodziny Tomaszewskiego

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Niebezpieczne wyzwania

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~#### 1-06-2011 20:52
no i o to chodzi żeby dzieci były szczęsliwe , a przy okazji wzbogaciły swoją wiedzę - tylko jak to jest że państwowe przedszkola zawsze organizują imprezy dzieciom , a niepubliczne biorą taką kasę i gdzie tylko coś za darmo to tam piersi - kaska, kaska .....
~g.niedzielny 2-06-2011 7:01
inicjatywa świetna, zaskoczony byłem darmowym wstępem, bo czołgow, muzyki i dobrej zabawy się spodziewałem!. Szkoda tylko źe tak krótko :|
~lol 5-06-2011 14:39
było super

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Konkurs Papieski

Wystartowała gra miejska

Mają w nosie pieszych

Strajk w oświacie  

Remont ulicy Drzymały – jaka decyzja?

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
451
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%