MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Dzień Dawcy Szpiku w Ekonomie

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 3 listopada 2017, 6:51
Autor: Ekonom
Fot. Użyczone/Ekonom
W Zespole Szkół Ekonomiczno–Turystycznych odbyła się rejestracja dawców komórek macierzystych. Wydarzenie zorganizowane było w ramach Dolnośląskiej Komórkomanii, akcji prowadzonej przez Fundację DKMS.

Wydarzenie poprzedziły wykłady szkolnego organizatora Dnia Dawcy Szpiku dla pełnoletnich uczniów szkoły, na których młodzież dowiedziała się, dlaczego dobrze jest pomóc, jakie mity funkcjonują w społeczeństwie odnośnie pobierania komórek macierzystych oraz jakie są procedury i wymagania obowiązujące ewentualnych dawców.

Wszystkie materiały zostały dostarczone przez fundację, więc w razie jakichkolwiek wątpliwości (a było ich trochę) konsultant służył radą telefonicznie. Zainteresowanie uczniów było duże; nie wszyscy jednak mogli się zarejestrować, gdyż niektóre choroby czy przyjmowanie określonych leków wykluczają możliwość zostania dawcą. W ZSE-T zarejestrowano 22 potencjalnych dawców, a młodsi uczniowie żałowali, że jeszcze nie mogą wziąć udziału w akcji.

Fundacja DKMS Polska – Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska to działająca od 2008 roku, największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest i blisko 1 151 000 (lipiec 2017) potencjalnych Dawców szpiku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bolesławieckie Święto Ceramiki

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~koordynator 3-11-2017 13:42
W ZSOiT "Śniadecki" również zorganizowali tę akcję i nawet udało się pobić rekord sprzed dwóch lat, bo 42 osoby zgłosiły się na potencjalnych kandydatów dawców szpiku! Brawa dla nich i też uczniów innych szkół. Super, że młodzi ludzie chcą ratować czyjeś życie. Dobrze by było gdyby pozostali mieszkańcy naszego miasta czynili podobnie zważywszy, że każdego dnia co godzinę jedna osoba w Polsce dowiaduje się, że ma białaczkę, a dawców jest wciąż mało.
Grażyna Haliczko 3-11-2017 14:06
Gratulacje kochana młodzieży.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Festiwal Kolorów w Kamiennej Górze

Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]

Czy uda się zniszczyć toksyczną roślinę?

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2059
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%