MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dzień dawcy szpiku w bursie

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 9 marca 2018, 13:05
Autor: BS
Fot. Użyczone/Bursa Szkolna nr 1
19 marca o godzinie 21.00 w Bursie Szkolnej nr 1 przy ul. Kilińskiego 5/7 w Jeleniej Górze odbędzie się dzień dawcy szpiku. Inicjatorem akcji jest wychowanka bursy Marika Kowalczyk.

Przede wszystkim chodzi o to, aby uwrażliwić młodzież na potrzeby drugiego człowieka, w tym przypadku, każdej osoby dotkniętej nowotworem krwi. - Bardzo popieramy takie działania wolontariackie i wspieramy naszą podopieczną w tym przedsięwzięciu – mówią wychowawcy bursy.

Marika przygotowała dla uczestników prezentację multimedialną, której celem będzie przekazanie informacji na temat idei i procesu oddawania szpiku kostnego. W dalszej części chętni będą mieli możliwość rejestracji jako potencjalny dawca. Dla każdej zarejestrowanej osoby będzie upominek oraz dyplom.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Uczestnictwo w prelekcji nie zobowiązuje do zostania dawcą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Areszty za rozbój i kradzież

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Święto województwa  

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Halina 9-03-2018 16:56
Brawo! Tam zawsze dzieje się coś pozytywnego. Tak trzymać.
~Hudini 9-03-2018 21:22
Super! Dość dawno nie było DDS u nas w mieście więc liczę na sporą frekwencje😀 pomagała w DDS w 2010r dla Tomka z Jeleniej Góry kilka lat temu w przychodni DOKTOR na ul. Grottgera wtedy udało się zebrać 288 potencjalnych dawców. Najlepsza wiadomość jednak jest taka, że w/w Tomek znalazł swojego bliźniaka! Pozniej 19.11.2011r organizowałam DDS dla wtedy 2.5letniego Tobiaszka w Jeleniogorskim ratuszu. Wtedy zarejestrowaliśmy ok 190potecjalnych dawców. Tu wiadomości doszły jakiś czas później, dużo gorsze... Tobiaszkowi nie udało się znaleźć dawcy na czas... Zmarł w lutym 2012r... Choćby przykładem Tobiaszka apeluje do Was kochani! Rejestrujmy się w bazie dawców!!! Nas nic to nie kosztuje, pobranie szpiku nie stanowi dla nas żadnego uszczerbku na zdrowiu!!! A może komuś uratować życie! Dla organizatorki wielkie brawa za zaangażowanie! Gdybym mogła w jakiś sposób pomóc proszę o kontakt majka2009@onet.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Wirtuozi jazzu

Trudny dojazd do SP 3

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Stop marginalizacji średnich miast

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
746
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%