MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Dzień Czytelnika ze Szmigrodzką

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 7 grudnia 2018, 7:42
Aktualizacja: Sobota, 8 grudnia 2018, 6:02
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Książnicy Karkonoskiej świętowano Dzień Czytelnika śpiewająco. Była to okazja do zapoznania się z kilkoma z wielu talentów Agaty Szmigrodzkiej, która zawsze podkreśla, że z urodzenia jest warszawianką, ale z wyboru jeleniogórzanką.

Na początek spotkania z Czytelnikami, przybyłych gości przywitał nowy/stary dyrektor Książnicy Karkonoskiej Marcin Zawiła. Następnie otwarto wystawę Agaty Szmigrodzkiej "Pastelowe wariacje na temat...". Dzieła artystki można oglądać w galerii na III piętrze do 4 stycznia 2019 r.

Po wystawie przybyli goście udali się do sali konferencyjnej, gdzie zaplanowano koncert "PS, czyli miłość po...". Było to znakomite połączenie poezji śpiewanej z promocją książki "Tańcerka" Agaty Szmigrodzkiej, która pomiędzy utworami czytała fragmenty swojej najnowszej publikacji. Co ciekawe, poza wersją papierową można też nabyć audiobook, w którym lektorką jest sama autorka, co nieczęsto zdarza się w tym fachu.

W koncercie wystąpili:
Agata Szmigrodzka (czytanie)
Wojciech Michalski i Zbigniew Stefański (gitara, wokal)
Wojciech Maziakowski (gitara basowa).

Agata Szmigrodzka – kobieta niebanalna: artystka, malarka, filozofka, pisarka, poetka, scenografka, instruktorka tańca orientalnego i flamenco. „Tańcerka” to jej 4. książka. Jak napisała Hanna Mikuła: „Tańcerka” to opowieść z pogranicza tego, co namacalne, wręcz fizjologiczne i tego, co oniryczne. To opowieść o łamaniu stereotypów i upartym dążeniu do celu. To historia o budowaniu siebie, o uczuciach, potrzebie miłości, akceptacji i zrozumienia, o budowaniu relacji międzyludzkich o wielkiej energii i sile oraz o ich braku i dystansie do otaczającego świata, o złudzeniach i trafianiu na mur nie do przebicia. W tym tyglu ludzkich namiętności i doznań autorka ukryła ważne przesłanie dotyczące tworzenia we współczesnym świecie.

Twoja reakcja na artykuł?

4
40%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
60%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Tak nie wolno parkować!

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Dikanda 7-12-2018 13:16
Było cudownie,pięknie,romantycznie,sentymentalnie,lirycznie,molowo,z kropelką rocka.Trwam w zachwycie.Do następnego razu.
~a. 7-12-2018 21:53
Katastrofa dla miasta i dla Książnicy.Pani Szmigrodzka zawsze pluje ,że Jelenia Góra to zaścianek ,prowincja.Twierdzę,że to ona jest porażką,której już niczyje oczy nie chcą tego oglądać.Artystka?malarka? poziom -O.Dzieci w wieku 6 lat mają wiekszą rozpiętość barw, a dzieci w wieku 7 lat wiedzą co to forma przestrzenna i perspektywa.Kredeczki,barwy czarne,puste,proste,płaskie,
~Dikanda 8-12-2018 1:40
do: ~a. (21:53)
Nauczycielko klas 1-3,na więcej już potencjału zabrakło?Nie byłaś. -
~Załamany 9-12-2018 15:15
Pani Szmigrodzka! Proszę, błagam by wróciła pani do Warszawy. Tam czekają salony, sale teatralne i galerie. Taki talent na prowincji pójdzie na marne.
~Dikandor 10-12-2018 12:39
Agato dikando. Proszę cię w imieniu mieszkańców Jeleniej Góry, nie rysuj i nie maluj już. Zacznij szanować sztukę, kulturę i siebie..
~Tancerz 10-12-2018 12:47
Pani Szmigrodzka, niech pani już lepiej tańczy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wycieczka tematyczna po Bolesławcu

Bałaganiarz zapłaci

Przetarg na Szklarską Porebę Średnią

Mały Strażak dla jednostek OSP

Szansa na remont "zameczku"

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
484
Tak
46%
Nie
39%
Nie wiem
14%