MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Dzień Absolwenta w Mysłakowicach

Wiadomości: Mysłakowice
Poniedziałek, 12 maja 2014, 6:52
Aktualizacja: 7:39
Autor: organizatorzy
Fot. Organizatorzy
„Odkurzamy wspomnienia, budujemy historię” pod takim hasłem w Zespole Szkół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Mysłakowicach odbył się II Dzień Absolwenta.

Idea imprezy narodziła się w ubiegłym roku, a zakłada budowanie i utrzymanie więzi między byłymi uczniami, a szkołą. Tegoroczne święto przebiegało pod znakiem wielu atrakcji.

- W specjalnej kapsule czasu złożone zostały albumy, swoiste portfolio przygotowane przez uczniów obecnych klas trzecich gimnazjum – relacjonuje Aleksandra Sadowska, logopeda w ZSSPiG w Mysłakowicach. - Z właściwą sobie iskrą błyskotliwego dowcipu wystąpił szkolny kabaret pod wodzą polonistki Marzeny Chyży. Odbył się też wielki pokaz energetycznej zumby w wykonaniu nauczycielek i uczniów (przygotowania zaowocowały utratą paru centymetrów w pasie i wzrostem energii życiowej!). Naszą dzielną instruktorką i trenerką była polonistka Wiesława Wojterek. Prawdziwy popis rockowego kunsztu dał specjalnie na tę okazję powołany zespół trzech wirtuozów gitary. Pomysłodawcą takiego składu był anglista, Jacek Ziarkowski, który do występu zaprosił swojego byłego wychowanka, absolwenta naszego Gimnazjum, Tomasza Felsztyńskiego oraz przyjaciela - Mateusza Kucuka – dodaje.

Wyświetlono także nagraną przez nauczycieli piosenkę wraz z profesjonalnie przygotowanym clipem oraz surrealistyczny reportaż o życiu szkoły stworzony kilka lat temu przez uczniów.

- Nasi niezawodni absolwenci dopisali bardziej licznie niż w ubiegłym roku, a po zakończeniu uroczystości mogli przy herbacie i ciastku zamienić parę słów z byłymi nauczycielami, przejrzeć szkolne kroniki i dokonać tam własnych wpisów. Czas pokaże czy Dzień Absolwenta wpisze się na stałe do kalendarza imprez w Zespole Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Mysłakowicach – podsumowuje Aleksandra Sadowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ulica Nadbrzeżna już w nowej odsłonie  

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Szansa na remont "zameczku"

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 12-05-2014 8:28
Było wesoło i sympatycznie! do zobaczenia :)
~ 12-05-2014 14:33
Fajny pomysł :) oby więcej takich optymistycznych imprez.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Czyżby Andrzej Duda?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Wycieczka tematyczna po Bolesławcu

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
468
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%