MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dzielnicowy napisał książkę

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Sobota, 19 kwietnia 2008, 15:06
Aktualizacja: 15:07
Autor: Mar
Fot. Mar
Rady dla nauczycieli, rodziców i opiekunów – to zawiera książka pn. Profilaktyka zagrożeń w praktyce, która ujrzała niedawno światło dzienne. Autorem publikacji jest policjant mieszkający w Mysłakowicach podkom. Zbigniew Klimek.

– Ta książka to plon mojej dwudziestoletniej już pracy w mundurze policjanta – powiedział nam Zbigniew Klimek – Przez 12 lat byłem dzielnicowym w Kowarach i większość spraw opisanych w książce dotyczy właśnie spraw, które wtedy rozwiązywałem.

Najpierw były artykuły publikowane w internetowym miesięczniku Wychowanie w szkole (na portalu edukacyjnym scholaris.pl). – Po każdej mojej publikacji, o narkomanii, przemocy domowej dostawałem maile od opiekunów, rodziców i innych zainteresowanych z pochwałami i z prośbami o kolejne teksty. To dodawało mi otuchy i wiary, że zrealizuję pomysł jaki chodził mi od dawna po głowie, czyli napisanie książki pomocnej w edukacji. Czułem, że jestem potrzebny. Do napisania książki zachęcał mnie też dyrektor Zespołu Szkół w Mysłakowicach, Andrzej Dąbek, który też napisał słowo wstępne do mojej publikacji.

Dotychczas publikacje na temat zagrożeń wychowawczych pisali psychologowie, socjologowie. Książka Zbigniewa Klimka to pierwsza publikacja w naszym kraju w tym temacie, napisana przez funkcjonariusza policji. Dlatego ciekawe może być spojrzenie na sprawy edukacji oczyma policjanta i dzielnicowego, który widział rzeczy jakich przez całą karierę może nie zobaczyć żaden psycholog.

– Napisałem o piciu alkoholu przez nieletnich, narkotykach, prostytucji oraz o przemocy domowej. Uważam, że to są największe zagrożenia dla polskiej młodzieży – wyjaśnia autor. – One powodują największe spustoszenia w młodych organizmach, ale też w ich świadomości. Dlatego walka z nimi jest tak ważna. Niedawno dostałem maila od nastolatka, który przeczytał książkę i zarzucał mi, że wszystkie opisane w książce przykłady kończą się dobrze. Tymczasem większość takich przypadków kończy się niestety tragicznie. Nawet jeśli ma on rację, to ja jednak chcę pokazać, że warto walczyć z zagrożeniami. Nie chciałem publikować zbioru ludzkich nieszczęść. Historie pisane przeze mnie w książce rzeczywiście skończyły się dobrze. To ma być też przykład, jak uniknąć zła.
Moja książka dostała też rekomendację jeleniogórskiego DODN.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wybory: Zwycięstwo PiS

Powstanie ścieżka edukacyjna

Seniorzy świętowali

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~gratulacje 19-04-2008 17:39
gratulacje temu Panu za wytrwałość:)
piipi 19-04-2008 18:38
...To prawdziwy..~BESTSELLER !!.~Zawsze chcialam ...ten "inny swiat"po prostu zrozumiec !!.~To jest strasznie trudny temat...~Pan podkom.Zbigniew Klimek wykonal ambitna prace i swoje doswiadczenie na papier przelal !!.~ Gdzie mozna ksiazke w/w kupic ?.~GRATULUJE.piipi.
~xyz 19-04-2008 21:20
ten facet moze tylko pisac ksiazki
~oficer za dyche 20-04-2008 7:56
ja proponuję napisać sztukę teatralną, ewentualnie balet...
~skali 20-04-2008 13:52
gratulacje temu panu ,za to że umie pisać......
~nauczyciel 20-04-2008 23:07
tersaz wszyscy policjanci niech piszą książki, a poloniści - łapać zbirów, bo ten pan chyba żadnego nie złapał i nie złapie
piipi 20-04-2008 23:54
..~ POWTARZAM..pytanie !!.~Gdzie mozna wyzej prezentowana ksiazke kupic ?.
~ 21-04-2008 7:33
~prewencja 21-04-2008 11:54
Tą książkę z dedykacją autora dostaniesz na komendzie,jak się tylko nią zainteresujesz
~Zbigniew Klimek 6-05-2008 21:30
Nie przystoi Panu Panie nauczycielu ten sarkazm. Chętnie wylicytowałbym się z Panem kto z nas bardziej rzetelnie wykonuje swoją pracę i zapewniam, że pisanie książki nie przeszkadzało mi w zatrzymywaniu zbirów, a lektura z pewnością przydałaby się Panu w pańskiej pracy wychowawczej. Proponuję przełamać urazy i przeczytać lekturę - dla dobra dzieci!
~radekn Ł 29-01-2009 22:13
gratuluję, kazdy powinien miec w zyciu jakies plany i ambicje i je realizowac. ludzie powinni brac z Pana przyklad. ja np. planuje isc do tej szkoly policyjnej co PAn=) pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wracają cietrzewie

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Złoty Krokus dla...

Jak użytkować soczewki dwutygodniowe w trybie przedłużonym?

Święto województwa  

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
290
Tak
56%
Nie
37%
Nie wiem
8%