MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dzielnicowy napisał książkę

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Sobota, 19 kwietnia 2008, 15:06
Aktualizacja: 15:07
Autor: Mar
Fot. Mar
Rady dla nauczycieli, rodziców i opiekunów – to zawiera książka pn. Profilaktyka zagrożeń w praktyce, która ujrzała niedawno światło dzienne. Autorem publikacji jest policjant mieszkający w Mysłakowicach podkom. Zbigniew Klimek.

– Ta książka to plon mojej dwudziestoletniej już pracy w mundurze policjanta – powiedział nam Zbigniew Klimek – Przez 12 lat byłem dzielnicowym w Kowarach i większość spraw opisanych w książce dotyczy właśnie spraw, które wtedy rozwiązywałem.

Najpierw były artykuły publikowane w internetowym miesięczniku Wychowanie w szkole (na portalu edukacyjnym scholaris.pl). – Po każdej mojej publikacji, o narkomanii, przemocy domowej dostawałem maile od opiekunów, rodziców i innych zainteresowanych z pochwałami i z prośbami o kolejne teksty. To dodawało mi otuchy i wiary, że zrealizuję pomysł jaki chodził mi od dawna po głowie, czyli napisanie książki pomocnej w edukacji. Czułem, że jestem potrzebny. Do napisania książki zachęcał mnie też dyrektor Zespołu Szkół w Mysłakowicach, Andrzej Dąbek, który też napisał słowo wstępne do mojej publikacji.

Dotychczas publikacje na temat zagrożeń wychowawczych pisali psychologowie, socjologowie. Książka Zbigniewa Klimka to pierwsza publikacja w naszym kraju w tym temacie, napisana przez funkcjonariusza policji. Dlatego ciekawe może być spojrzenie na sprawy edukacji oczyma policjanta i dzielnicowego, który widział rzeczy jakich przez całą karierę może nie zobaczyć żaden psycholog.

– Napisałem o piciu alkoholu przez nieletnich, narkotykach, prostytucji oraz o przemocy domowej. Uważam, że to są największe zagrożenia dla polskiej młodzieży – wyjaśnia autor. – One powodują największe spustoszenia w młodych organizmach, ale też w ich świadomości. Dlatego walka z nimi jest tak ważna. Niedawno dostałem maila od nastolatka, który przeczytał książkę i zarzucał mi, że wszystkie opisane w książce przykłady kończą się dobrze. Tymczasem większość takich przypadków kończy się niestety tragicznie. Nawet jeśli ma on rację, to ja jednak chcę pokazać, że warto walczyć z zagrożeniami. Nie chciałem publikować zbioru ludzkich nieszczęść. Historie pisane przeze mnie w książce rzeczywiście skończyły się dobrze. To ma być też przykład, jak uniknąć zła.
Moja książka dostała też rekomendację jeleniogórskiego DODN.

Ogłoszenia

Czytaj również

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Kolejny sukces Juliusza

Długi weekend: zmiany w pracy magistratu

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~gratulacje 19-04-2008 17:39
gratulacje temu Panu za wytrwałość:)
piipi 19-04-2008 18:38
...To prawdziwy..~BESTSELLER !!.~Zawsze chcialam ...ten "inny swiat"po prostu zrozumiec !!.~To jest strasznie trudny temat...~Pan podkom.Zbigniew Klimek wykonal ambitna prace i swoje doswiadczenie na papier przelal !!.~ Gdzie mozna ksiazke w/w kupic ?.~GRATULUJE.piipi.
~xyz 19-04-2008 21:20
ten facet moze tylko pisac ksiazki
~oficer za dyche 20-04-2008 7:56
ja proponuję napisać sztukę teatralną, ewentualnie balet...
~skali 20-04-2008 13:52
gratulacje temu panu ,za to że umie pisać......
~nauczyciel 20-04-2008 23:07
tersaz wszyscy policjanci niech piszą książki, a poloniści - łapać zbirów, bo ten pan chyba żadnego nie złapał i nie złapie
piipi 20-04-2008 23:54
..~ POWTARZAM..pytanie !!.~Gdzie mozna wyzej prezentowana ksiazke kupic ?.
~ 21-04-2008 7:33
~prewencja 21-04-2008 11:54
Tą książkę z dedykacją autora dostaniesz na komendzie,jak się tylko nią zainteresujesz
~Zbigniew Klimek 6-05-2008 21:30
Nie przystoi Panu Panie nauczycielu ten sarkazm. Chętnie wylicytowałbym się z Panem kto z nas bardziej rzetelnie wykonuje swoją pracę i zapewniam, że pisanie książki nie przeszkadzało mi w zatrzymywaniu zbirów, a lektura z pewnością przydałaby się Panu w pańskiej pracy wychowawczej. Proponuję przełamać urazy i przeczytać lekturę - dla dobra dzieci!
~radekn Ł 29-01-2009 22:13
gratuluję, kazdy powinien miec w zyciu jakies plany i ambicje i je realizowac. ludzie powinni brac z Pana przyklad. ja np. planuje isc do tej szkoly policyjnej co PAn=) pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powstaje autorski film w Karkonoszach

Cztery miliony na rehabilitację z PFRON

Egzaminy gimnazjalne w mieście (mimo strajku) trwają

Protest oświaty

Święcenie pokarmów

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
466
Tak
67%
Nie
31%
Nie wiem
3%